Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Діабетикам не вистачає «пільгових» таблеток

 До редакції газети часто звертаються люди, які потребують допомоги у вирішенні певних питань. Так, днями до нас завітав чернівчанин Віктор Коваленко, який попросив з’ясувати, чому таблетки для діабетиків почали видавати лише на півмісяця, а не на місяць, як раніше.


 – Раніше нам видавали таблетки «Сіофор-850» на місяць безкоштовно, а на сьогодні лише на півмісяця, – каже Віктор Коваленко, який довгий час хворіє на цукровий діабет (другий тип). – Вартість таблеток понад 50 гривень. Але якщо врахувати, що ці таблетки потрібно вживати тричі на день, то таблеток, які видають, – не вистачає. А моєї пенсії, трохи більшої за 800 гривень, бракує на досить дорогі для мене цукрознижувальні препарати.


 Дружина хворого на діабет чоловіка розповідає, що мусить заварювати чаї для діабетиків, аби хоч якось знайти альтернативу медикаментозному лікуванню, допоки не видадуть такі потрібні ліки.


 Як розповідає фармацевт Юлія, найдешевші цукрознижувальні таблетки коштують 11 гривень за 100 штук, а найдорожчі – 140 гривень за 30 штук (1 мл). Щодо інсуліну, то в аптеках не завжди препарат є в наявності, його можна купити в спеціальних аптеках або отримати у лікаря.


Таблетки будуть…


 Мета Державної цільової програми «Цукровий діабет» 2009-2013 рр. – підвищення ефективності загальнодержавних заходів, спрямованих на профілактику, діагностику та лікування хворих на цукровий діабет, його ускладнень; запобігання та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності і смертності; збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги, адаптації їх у суспільстві.


 Одним із пунктів Програми є забезпечення безкоштовно всіх хворих на цукровий діабет інсуліном високої якості та високоефективними пероральними цукрознижувальними препаратами. Основною умовою ефективного лікування хворих на цукровий діабет є безперебійне забезпечення сучасними цукрознижувальними препаратами (інсулінами і таблетками), засобами введення інсуліну. Але чому склалася ситуація, що останні чотири місяці хворі на цукровий діабет отримують таблетки в половинній місячній дозі?


 Головний лікар міської поліклініки №1 Володимир Баглій сказав, що справді з таблетками дещо перебої, прокоментувавши далі ситуацію: «Окрім посади головного лікаря, я є депутатом міської ради, тому неодноразово звертався до секретаря міської ради Віталія Михайлішина та у фінансове управління з цього приводу. Пообіцяли, що розгляд ситуації щодо виділення коштів на цукрознижувальні таблетки відбудеться на сесії 24 листопада, де планують затвердити питання та визначити суму».


 Головний лікар сподівається, що фінансування таки буде. При цьому п. Володимир повідомив, що інсулін хворі на діабет отримують централізовано, а на таблетки виписують пільгові рецепти.


 До слова, в Україні зареєстровано понад мільйон таких хворих, а в Чернівецькій області – 30 тисяч. Лікар-ендокринолог Вікторія Полякова розповідає, що на обліку в міській поліклініці №1, до якої належить і Віктор Коваленко, протягом 9 місяців цього року перебуває понад 2000 хворих на цукровий діабет: 1 тип діабету – понад 100 осіб, 2 тип – понад 2200.


Альтернатива існує, але не всі хочуть переходити з таблеток на інсулін


 Через те, що таблетки надходять не в повному обсязі, хворі на діабет можуть перейти на лікування інсуліном, каже лікар-ендокринолог Вікторія Полякова, додаючи: «Але не всі хочуть переходити на інсулін через те, що бояться відповідного режиму. Адже, приймаючи інсулін, хворий цілком має змінити спосіб життя: потрібно стежити за часом, коли приймати ін’єкції, також дотримуватися режиму харчування. Тому більшість хворих відмовляється від інсуліну».


 За словами Вікторії Геннадіївни, у всьому світі орієнтуються на інсулінотерапію: «Інсулін покращує якість життя хворим на діабет, відстрочує розвиток ускладнень хвороби, також інсулін захищає судини нирок, очей, ніг. Інсулінотерапія повинна бути ранньою, щоб попередити таке ускладнення, як гангрена».


 Інколи лікарі не наважуються призначати інсулінотерапію хворим на цукровий діабет другого типу, особливо людям похилого віку. Це пов’язано з тим, що пацієнти бояться ін’єкцій. А також через терапію інсуліном збільшується маса тіла.


 «Аби хворому перейти на інсулін, – каже Володимир Баглій, – його лікар-ендокринолог направляє до ендокринологічного центру. Там вносять відповідні поправки…».

Тож таблетки чи інсулін – обирати пацієнтам.


Хворіють переважно пенсіонери


 Біля кабінету лікаря-ендокринолога вишукувалася черга переважно зі старших людей. Прийшли вони за цукрознижувальними препаратами. Донька пенсіонера, який після операції потребує дози інсуліну, розповідає: «Ми неодноразово змінювали батькові препарат через те, що не кожен допомагав. Безкоштовно отримати цукрознижувальні препарати останнім часом дуже важко». Чоловік з черги не погодився: «А в мене все нормально з отриманням ліків». Тож невже хворі отримують препарати по-різному?! Але це тема для іншої статті.

PS Чекатимемо на 24 листопада, тоді і дізнаємося, чи виділить міська рада кошти на цукрознижувальні таблетки.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення