Неділя, 29 січня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

«Обман» клієнтів триває

 У попередньому №43 від 8 грудня в статті «Остерігайтеся «законного» шахрайства» ми розповідали, як приватне підприємство торговельно-фінансова компанія (ТФК) «Актив» кидає довірливих вкладників. Після виходу статті до нас у редакцію звернулися ще двоє ошуканих вкладників, в яких історія відносин з цією фірмою схожа. Для того щоб краще зрозуміти проблему вкладників, подаємо пряму мову ошуканих:

Пан Роман (відмовився назвати своє прізвище): «У жовтні я звернувся в цю компанію, щоб взяти кредит 50 тисяч гривень. Там сиділа дівчина на ім’я Світлана. Вона пояснила, що я повинен проплатити 1750 грн. Це для того, щоб показати, що я платоспроможний. «Не потрібно ніяких довідок про доходи», – сказала вона. Запевнила, що більше жодних проплат не буде. Мені пояснили, що потрібно почекати 5-10 днів, і кредит буде виданий. Минуло 10 днів, я телефоную до них, а вони мені відповідають: «Зателефонуйте через 10 днів». Потім мені сказали в офісі, що «потрібно було здійснювати проплати». Хоча про це раніше не говорилося. А регіональний менеджер пояснювала, що проплатити я повинен, коли отримаю кредит. Коли телефонував до центрального офісу, мені повідомили, що працівниця помилилася. «Потрібно обов’язково проплатити», – заявив представник фірми. У центральному офісі пообіцяли, що до лютого повернуть гроші. Якщо не повернуть, то буду звертатися до правоохоронних органів. Це така в них хитрість. Там договір такий заплутаний... Ще мій друг вкладав гроші в цю фірму. Нас двоє потерпілих».

Людмила Гончар: «Це було наприкінці вересня, коли я звернулася до них. Працівниця цієї фірми на прізвище Тунь (я її так запам’ятала за асоціацією з китайською династією) мені гарно розповіла, як я отримаю кошти через 2 тижні. Для ознайомлення дала мені один договір, який мав більше гарантій. Згідно з ним повертався гарантійний внесок, а кредит я мала отримати протягом двох тижнів. Однак на підпис підсунули інший договір, з іншими пунктами зобов’язань. Вклала 2100 грн. в цю фірму. Коли проплатила, прийшла до офісу, а з мене просто поглузували. Пані Тунь сказала: «Для того щоб отримати повну суму кредиту, потрібно сплатити як мінімум половину суми кредиту». Тоді я зрозуміла, що це шахрайство. Попросила повернути кошти, які вклала, після чого зі мною вже розмовляли нецензурною лексикою. Не знаю, куди звертатися по допомогу. Вона мені сказала: «Можете не йти ні до міліції, ні до прокуратури: вони Вам нічим не допоможуть».

Адвокат Віктор Мандзюк, представник агенції «САНА»: «На жаль, за шахрайство цю компанію до відповідальності притягнути не так просто, оскільки люди добровільно підписували договір. Єдиний спосіб, за яким можна притягнути до кримінальної відповідальності, – це зафіксувати момент подання на підпис іншого договору».

Поки що фінансові суперечки між вкладниками й компанією досі не розв’язані. Чим вони завершаться, не відомо. Ясно тільки одне: аби не стати жертвою аферистів, клієнтам-вкладникам варто просто уважно читати договір, який підписують, особливо пункти, надруковані дрібно, і підписувати тільки той договір, який уважно прочитали! А відповідним органам – посилити контроль за подібними фірмами. Гадаю, урок, який «провела» фінансово-кредитна компанія, ошукані вкладники, засвоїли на «відмінно». Без сумніву, вони зрозуміли і те, скільки сил закладено у нашому бажанні швидко отримати потрібні гроші, при цьому нехтуючи пильністю. Тож будьте уважними! 

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення