Четвер, 08 грудня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Остерігайтеся «законного» шахрайства

Останнім часом шахрайство стало дуже популярним способом заробляння грошей. Зазвичай жертвами подібних схем стають довірливі люди. Шахраї приховуються в різних організаціях. Їхня мета – легко й швидко нажитися.

На жаль, зростає попит на такі організації. Серед них питома вага належить кредитним спілкам, фінансовим компаніям, банкам. Як правило, люди звертаються до таких організацій не через гарне життя, а з метою покращити своє матеріальне становище: чи взяти кредит, чи зробити заощадження тощо. Ми вже повідомляли про одну таку «шаражкіну» контору – кредитну спілку «Бісер». На черзі ще одна.

До редакції звернулися два вкладники, які назвалися ошуканими. Вони довірили свої гроші приватному підприємству – торгово-фінансовій компанії (ТФК) «Актив», яка юридично знаходиться в м. Ужгород, а в нашому місті має консультаційні центри. Ця фірма зобов’язувалася, згідно з укладеним договором, видати їм кредит. Проте до сьогодні ще не видала. Вкладники бідкаються, не знають, що робити. Консультаційний центр ТФК «Актив» у Чернівцях зачинений, телефон мовчить. Працівники центрального офісу в Ужгороді вдають, що нічого не сталося. «Просто потрібно почекати свої кошти. До Вас сьогодні ще черга не дійшла», – пояснюють представники цієї контори двом буковинцям. Відповідно до повідомлення, що надіслала ця фірма вкладникам, виплата повинна була здійснитися до 25.11.2011… Для з’ясування проблеми ми взяли коментар у ТФК «Актив».

Представник ТФК «Актив»: «Ми діємо згідно з договором. Якщо клієнт дотримується всіх умов договору, то виплата буде до трьох місяців. Проблема в тому, що люди фінансово не грамотні. Підписують договір, навіть не читаючи. Люди ведуться на низькі відсотки. Ще хочеться сказати, що ми вже 3 роки на ринку і за цей час ще жодного судового позову клієнтами не виграно».

Коментує представник агенції «САНА» адвокат Віктор Мандзюк: «Це називається юридичне шахрайство. Схема дуже проста: ти береш послуги в адміністратора. Адміністратором виступає компанія в кількості 20-ти чоловік. До прикладу, кожен з них робить внесок у сумі 1000 грн. Це вже 20 тисяч гривень. Потім проводиться лотерея. Хто виграв, тому віддається вся сума. І так триває, поки не дійде черга до кожного. Такі компанії заробляють ще на тому, що, сплативши два-три рази, люди розривають договір. А компанія гроші не повертає. Потрібно, згідно з договором, приблизно 4-5 проплат. Відповідно до договору, товар, у цьому випадку кредит, може оплатитися як на початку, так і в кінці року. За шахрайство цю фірму притягнути до відповідальності неможливо. Тому кожний клієнт повинен розуміти, які умови він підписує».

Шановні громадяни! Перед тим, як довірити свої кошти, сто разів перевірте тих, до кого вони перейдуть, дізнайтеся, яку репутацію має організація, пошукайте, чи немає її у чорному списку шахраїв, який є в Інтернеті на відповідних сайтах. І взагалі, чи вона гідна Ваших чесно зароблених грошей. Якщо немає доступу до Інтернету, проконсультуйтеся в юристів, журналістів, просто людей, яким Ви довіряєте, щодо репутації фірми, з якою збираєтеся фінансово співпрацювати. Це буде Вам дешевше, аніж потрапити на гачок лохотронщиків.

Також уважно читайте договір, який підписуєте. Якщо маєте сумніви, перед підписанням документа, зробіть його копію та проконсультуйтеся у фахівців.

Влучно тут пригадати прислів’я: «Сім разів відмір і один раз відріж»… Мудрість приходить з часом, особливо якщо хоча б раз обпікся…

Будьте пильними! Не дайте себе ошукати! 

Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення