Вівторок, 14 липня 2020p.

Її величність – відпустка

 Коротка відпустка – прямий шлях до серцевого нападу!


 «Ідете у відпустку на тиждень? Два? Погано! Захворієте!» – почула я нещодавно від дільничного терапевта. Здивуванню не було меж: як же відпочинок може зашкодити моєму здоров’ю?


 У кожної нормальної людини, переконана, є рожева мрія про те, щоб робота та відпустка помінялися місцями. Уявіть: 11 місяців відпустки відвідуєш вечірки, театр, концерти, читаєш книги, займаєшся фітнесом, подорожуєш… Набридло – вийшла на роботу на кілька днів, обговорила з колегами враження, збурила їхню заздрість, зрозуміла, що ти – найкраща, і знову – відпочинок…


 Проте… Середньостатистичний українець щорічно може розраховувати на три тижні відпустки. Лише окремим щасливчикам шеф дозволяє взяти відпустку одразу на місяць. До речі, рідко хто з нас, працьовитих, цього хоче. Частіше ми прагнемо розбити відпустку на дві частини – взимку і влітку. На жаль...


 «На жаль!» – погоджуються з нами і шведські лікарі. Зацікавившись взаємозв’язком між тривалістю відпустки та серцевими захворюваннями, кардіологи медичного центру в Стокгольмі провели низку тестів. Їм вдалось з’ясувати, що в людей, чия відпустка становить 1-2 тижні, ризик виникнення серцевих захворювань зростає на 30%! Чому?


 Річ у тім, що організм людини – не верстат, який можна вмикати і вимикати як заманеться. «Що відбувається, якщо відпустка коротка?» – запитали ми в терапевта Вікторії Кален. «Ви зазнаєте стресу, – відповіла пані Вікторія. – Організм, щойно прилаштувавшись до нового й більш комфортного способу життя, змушений буквально кинути почате та знову долучитися до роботи. Гормони стресу накопичуються з новою силою, що призводить до збоїв тиску й ритму серцевих скорочень».


 Ситуація погіршується, якщо ми зважуємося на тиждень рвонути в інший кліматичний пояс. До того ж раціон харчування зміщується у бік екзотичної смакоти. Тут організм зовсім перестає розуміти, в чому справа… «За тиждень дві адаптації – це під силу тільки дуже здоровому організму, з хорошим запасом міцності, – каже Вікторія Кален. – Років до 30-ти такі речі ще можна собі дозволяти, а от після слід пам’ятати: відпочинок – справа серйозна, а тому підходити до нього треба дуже уважно». Лікарі, до речі, наголошують, що лікування практично всіх серцевих захворювань триває не менше місяця. А найчастіше – від трьох місяців і більше. Не кажучи вже про фінансовий бік проблеми. От і думайте: гуляти в бікіні у тривалій відпустці на пляжі або в піжамі – у лікарняному саду.


 Психолог Людмила Вознюк радить: «Щоб відновити сили після трудових буднів, не слід на відпочинок брати ніяких паперів, додаткової чи невиконаної роботи. Налаштуйтеся на позитив. І організм віддячить Вам обов’язково».


 Відпустка на чотири тижні?.. Ви можете собі це дозволити? Тоді уперед! Не випадково слова «літо» і «відпочинок» стоять поруч. Практично синоніми. Ось і треба влітку відпочивати. Це головне.


З радістю виходимо на роботу!


 Проте навіть коротка відпустка колись закінчується. Зрозуміло, Ви сповнені сил, однак перші дні на роботі після відпустки здаються каторгою. «Це поствідпускний синдром, – каже психолог Людмила Вознюк. – Тобто депресивний стан, що «відвідує» людину після відпустки. За час відпочинку кожен із нас повністю вибивається зі звичного ритму й розслабляється». Пані Людмила стверджує: «Щоб знову повернутися до звичного робочого ритму, людині фізичної праці потрібно 3-5 днів, а інтелектуальної – не менше семи днів!»


 Психолог переконує, що саме Ваше ставлення до роботи є фактором, що вплине на те, наскільки легко Вам буде вийти з відпустки.


 Отже, якщо для Вас робота – неминуче зло, дратують начальник, підлеглі, колеги, а самі Ви щопонеділка мрієте про те, коли настане п’ятниця, Ви – працівник мимоволі. Людмила Вознюк радить: «Щоб повернутися з відпустки на таку роботу, людині потрібно докласти титанічних зусиль. А тому варто подумати, чи слід таке терпіти. Може, після відпустки кращий вихід – пошукати інше місце роботи, що припаде до душі.


 Простіше з відпустки повернутися до звичного ритму життя тим, хто вважає, що робота – це необхідне навантаження, яке приносить пристойний дохід. Такі працівники спокійно повертаються на роботу й починають планувати свою майбутню відпустку».


 Найщасливішими є працівники, які на роботі займаються самовираженням. Такі люди вміють позитивно себе налаштувати. Щоб швидше отямитися після безтурботних днів відпочинку, психолог Людмила Вознюк радить використати кілька простих правил:

1. Повернувшись додому з відпустки за 2-3 дні до початку роботи, Ви адаптуєтеся до нових кліматичних умов, звикнете до життя в місті та змиритеся з думкою про роботу.

2. У перші дні після відпустки не слід перевантажувати себе справами. Потрібно виконувати тільки найважливіші завдання.

3. Дозвольте собі трохи розслабитися. Щоб приємні спогади про добре проведену відпустку зігрівали душу довше, запросіть друзів і покажіть їм фотографії, розкажіть подробиці своєї подорожі й обміняйтеся цікавими новинами. Тож бажаю Вам вийти на роботу після відпустки з приємною посмішкою та гарним настроєм!

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення