Субота, 17 квітня 2021p.

ВІЛ/СНІД не обирає свою жертву

Сьогодні досить часто можна почути про небезпечне захворювання ВІЛ/СНІД, задля попередження якого по всьому світу витрачаються мільйони доларів, але ВІЛ-інфекція продовжує забирати життя мільйонів людей. Як повідомляють у Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, інфікування загрожує кожному, якщо не дотримуватись певних правил життя. «Раніше основною вразливою групою були наркозалежні, які заражалися через шприци. Але завдяки профілактичним програмам ця категорія посідає друге місце за кількістю хворих, а основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції в Чернівецькій області та й в Україні загалом став статевий шлях зараження», – повідомляє лікар-інфекціоніст Сергій Анатолійович Сорокатий.


 На думку заступника головного лікаря центру Веніаміна Веніаміновича Юдицького, основною причиною поширення епідемії є низька культура статевих відносин, адже щороку сексом починають займатися все більш молоді люди. «Кожна людина має знати, що необхідно захищатися під час статевого акту та періодично проходити обстеження на ВІЛ. Особливо про це повинні пам’ятати молоді люди, які бажають створити сім’ї», – розповідає він.


 За словами працівників центру, основна проблема полягає в тому, що більшість людей вважає себе захищеною від цієї епідемії або боїться пройти обстеження. Проте досить часто людина може просто не відчути того, що є інфікованою, адже більшість симптомів не є явно вираженими. Це може бути кашель, нежить, підвищена температура, часті бронхіти, герпес, грибок. Тому лікарі радять проходити обстеження якомога частіше. Крім того, ця процедура є повністю безкоштовною, анонімною. Для цього в центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, що знаходиться за адресою: вул.Мусоргського, 2, працює кабінет «Довіра», де можна поспілкуватися з психологом. Відвідавши сайт центру (www.snid.cv.ua), кожен може задати запитання та отримати відповідь за допомогою електронної пошти.


 Навіть якщо ВІЛ-інфікування буде підтверджено, лікарі радять одразу звертатися до центру. У такому випадку вони призначать відповідне безкоштовне лікування і допоможуть кожному жити та радіти життю, як і раніше. Це стосується і ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, яким за умови дотримання усіх процедур і вимог гарантують народження здорової дитини.

Якщо Ви хочете більше дізнатись про роботу центру, методи індивідуального захисту, у приміщенні палацу «Академічний» сьогодні (1 грудня) відбудеться благодійна акція та концерт «Не дай СНІДу шанс!», що розпочнеться о 17.00.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення