Субота, 17 квітня 2021p.

На Буковині людей з діагнозом ВІЛ/СНІД стало на сотню більше

 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими


 Цього року в області більш ніж на 10% збільшилася кількість ВІЛ-інфікованих. Про це на прес-конференції журналістам розповіли представники Чернівецького обласного відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».


 У 20011 році Всеукраїнському благодійному фонду «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» виповнюється 10 років. Саме 2001 року був зареєстрований фонд «Життя заради життя». Його завданням стала моральна та матеріальна підтримка людей, які дізналися про свій страшний діагноз.


– Люди, яким виставляється діагноз ВІЛ-інфекція, миттєво втрачають інтерес до життя та бажання щось робити, – каже голова правління фонду «Життя заради життя» Тамара Ліпатова. – Тому наша організація бачила своєю метою наповнити життя цих людей життям, допомогти їм продовжувати жити повноцінно. У 2004 році було створене Чернівецьке відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНД». На сьогодні це одна із найбільш потужних громадських організацій у нашому регіоні.


 – Всеукраїнська мережа наразі стала настільки потужною організацією, що вирішує національні проблеми з ВІЛ/СНІД, – розповідає регіональний представник обласного відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі – ЧОВ ВМ ЛЖВ) Вадим Велижанін. – Наша організація здійснює роботу у майже 5-6 напрямках. Додався до нашої роботи такий напрям, як адвокатська робота та літній терапевтичний табір у Репужинцях. Ми змогли, завдяки у тому числі і міській владі, спільними зусиллями організувати його для соціальних працівників ВІЛ-сервісних організацій Чернівців і всієї України. За словами пана Вадима, одне з найболючіших питань для всіх соціальних працівників – це згорання на роботі, адже фахівці, які працюють з ВІЛ-позитивними людьми, часто стають близькими для своїх підопічних, підтримують їх і переймаються їхніми проблемами до глибини душі, а якщо їхній пацієнт помирає, то це дуже важко переносять не лише його близькі, а й соціальні працівники, які встигли проникнутися симпатією та турботою до цієї людини. Тому такі заходи, як терапевтичний табір з профілактики синдрому вигорання, є ефективним не лише для наших працівників. Завдяки такій психологічній підготовці працівників їм будуть надаватися якісні послуги. «За проведення цього табору я отримав багато подяк з Харкова, Донецька, Полтави та від наших колег з інших міст України. Завдяки проведенню табору, – продовжує Вадим Велижанін, – тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати епідемію, і не лише у Чернівцях, але й в усій Україні».


 Ще однією приємною новиною, якою поділилися громадські активісти, є отримання гранту у розмірі десяти тисяч гривень. За ці кошти працівники благодійного фонду підтримуватимуть дітей, які постраждали через хворобу батьків. Коментує виконавчий директор ЧОВ ВМ ЛЖВ Ірина Левчук: «Часто діти ВІЛ-інфікованих батьків залишаються напризволяще, а у разі смерті рідних стають сиротами. Від Чернівецької міської ради цього року ми отримали грант на допомогу таким дітям. Витрачаємо ці гроші на закупівлю і роздачу памперсів (це така досить ходова в нас річ сьогодні), вітаміни загального призначення та невеликі харчові пайки». Представники «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» вручили подяки керівництву Чернівецького медичного університету та міській раді за сприяння діяльності фонду. Також громадські діячі висловили подяку чернівецьким вчителям, які щорічно збирають до Нового року і передають організації ліки. Вони закликають кожного буковинця не відвертатися від ВІЛ-інфікованих людей, адже для таких громадян, особливо для дітей, однією з найбільших проблем є соціальна адаптація. Діти не винні в тому, що народилися такими, але їм доводиться розплачуватися за помилки батьків.


 А вже зрілим людям і молоді представники фонду радять жити свідомо, бути розбірливими у своїх стосунках, правильно пояснювати наслідки випадкових статевих стосунків молодшим людям і користуватися презервативами. Лише дотримання таких простих правил може врятувати будь-яку людину, а це стосується кожного, бо захищає від жахливих наслідків. Лише тоді, коли ми будемо свідомими та відповідальними, зможемо перемістити Україну з майже перших позицій за кількістю ВІЛ-інфікованих у державі на останній щабель цього страшного рейтингу.


Довідка


 Сьогодні в області на обліку перебуває близько 600 ВІЛ-позитивних людей. З них більш ніж 100 – це діти, народжені з цим діагнозом. У Банченському монастирі 47 дітей приймають ретровірусну терапію. У Сокирянській виправній колонії перебуває 21 ВІЛ-позитивна людина.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення