Понеділок, 28 листопада 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Зневага, або Немає в серці України

 Що не кажіть, а нашому українському Дню незалежності трохи не пощастило. Уточняю одразу – не Святу незалежності, а самому серпневому календарному дню. Дотягнули б тоді наші патріоти у незабутньому 1991 ще пару діб, то святкували б разом з освітянами. Було б масовішим. А так що? У серпні парламентарі ще на курортах. Та й піст аж до Богородиці – гріх чарку випити за волю.


 Але свята не обирають. Як матір і Вітчизну. Тому мусимо пам’ятати, що 24 серпня вічно буде найсвятішим днем українців! Це ж яка ганьба державотворцям, які на Свято незалежності спокійно парились на пекучих пляжах! І тому не проводили урочистості. Тут не коштів бракує, як вони часто-густо кажуть. А душі і серця. Верховоди-вершники без голови не захотіли переривати свої сонячні відпустки, брехливо прикриваючись економією бюджету.


 Зганьбили круглу дату Незалежності молодої держави. Замастили байдужістю наше 20-ліття. Фактично повноліття. Зганьбили ми, зганьбили нас. Світ поважає тих, хто поважає себе. Не випадково ж Президент сусідньої Федерації Дмитрій Медведєв, замість щирого привітання, виголошував Україні категоричні ультиматуми. Саме 24 серпня! Саме на святий День незалежності! Причому, як колись з корабля у Сочі, погрожував під час зустрічі з Главою КНДР Кім Чен Іром, якого світ добре знає. Кремлівський зверхник порекомендував українцям віддати Росії ГТС, вступити в Митний союз і взагалі йти обкатаною дорогою Білорусі. А інакше доведеться застосовувати санкції.


 Отакі вони «братні обійми» старшої сестриці-жалібниці. Складалось враження, що оголошується якась капітуляція перед Кремлем. Інакше буде газовий зашморг. Цукерки вже скінчилися?..


 Наша незборима поетеса Ліна Костенко, в якої теж не випадково вибухнула злість у блискучій публікації «Равнєніє на трибуну», з їдким сарказмом пропонувала організувати парад під величавим монументом Незалежності. Не обов’язково військовий. Можна ж було виставити цивільну партійно-парламентську піхоту, все те воїнство, яке наближало нас до покращення життя вже сьогодні, всю ту армію державотворців, яку годує напівголодний народ.


 Можливо, після цієї статті, яку після Інтернету передрукували регіональні газети, наші верховоди дещо схаменулись. І аж 6 вересня (!) провели сяке-таке «урочисте засідання парламенту з нагоди відзначення двадцятої річниці проголошення України». Спочатку під скляним куполом відомої скандальної споруди на Печерських пагорбах скандували «Ганьба». А потім похнюплені лідери слухали, як запрошені артисти натхненно співають Державний гімн. Незворушний Президент стояв, навіть жодним словом не підхопив святі для України рядки. Вже чорношкірі футболісти щось там співають, що й вони козацького роду, а перша особа держави затялась. Певно, обмірковувала, що ж має промовити далі. І Віктор Федорович рішуче виголосив: «Україна відбулася і ствердилася».


 А тим часом газета всія Русі «Московский комсомолец», що щедро тиражується в Україні, жирним заголовком запитує: «Состоялась ли Украина как государство?» І далі 200 рядками надриває горлянку, мовляв, «спустя 20 лет Украина в своих нынешних границах не могла состояться как государство…, ввиду загнаного в унитарные рамки нежелания жить вместе». А далі ганебні твердження, що «Галичина – это «остров Крым» наоборот», «Галичина похожа на Кавказ». І висновок: «Мы можем стать свидетелями появления новой республики… под названием Объединенная республика Галичины и Северной Буковины».


 Якщо ж повертатися в прозоро-скляний парламент, то здивував найскучніший виступ Президента України. Без емоцій, без святкового азарту. Це ж історичне засідання з нагоди 20-ліття проголошення Незалежності! Можливо, збило його з пантелику багатоголосе «ганьба», чи безвихідь суду щодо «провалів попередньої команди», чи інформаційна війна з Медведєвим, чи невдалий письменницький дебют з плагіатом? Як би там не було, але сумно аж до сліз.


 Дуже вже різанула по вухах висока оцінка Глави Держави заслуг парламенту: «Вперше Верховна Рада демонструє високу дієздатність». Це Президент мав на увазі принизливі харківські угоди чи обов’язковий червоний прапор перемоги? А може, нелегітимну пенсійну реформу чи збільшення повноважень через постійне перекраювання конституційних меж? Не знаю, як це витримували депутати першого скликання, які утвердили найголовніше, а саме – Незалежність України. Але їхні обличчя чомусь парламентські оператори і режисери не показували. Вони ж уважно вирізали полотняні портрети «сізовиків» Юлі та Юри, якими було застелено майже півзали. Добре, що хоч, крім каналу «Рада», є інші, правдивіші. Завдяки їм світ побачив це.


 Не було кому розповісти 20-літнім ровесникам революції, що ж це за такий велетенський прапор, який 24 серпня 1991 вносив найщасливіший В’ячеслав Чорновіл з рухівцями? Хто його пошив? Хто передав у Верховну Раду? Головний ідеологічний радник Президента на дві букви «Г» мала би якось розтлумачити молодій Україні, що того дня 200 тисяч українців стояли перед Верховною Радою. Вони ж і передали цю святиню Чорноволу. Бо ми не будемо знати не те що козацької історії, а й новітню забудемо, якщо перед таким відповідальним святом Г.Г. відпочиває у Монако і начебто бере участь у конференції, про яку ніхто ще не знає. Її попередники, компартійці, працювали сильніше. Ще й до сьогоднішнього дня є в містах і селах України вулиці і колгоспи імені 20-, 30-, 40-, 50-річчя Жовтня чи утворення СРСР. А тут на простісінькі листівки до 20-ліття довгоочікуваної України не вистачило коштів! Хіба це робота, шановна вчорашня колего-журналістко? Пригадуються тут такі слова: «Розлад у суспільстві починається у головах людей». Ось над чим треба працювати сьогодні, а не видавати свою та президентську друковану белетристику.


 Міліцейську демонстрацію вишколу та ж Г.Г. виправдовує: «Буде стільки міліції, скільки треба. Щоб не смішити Захід провокаціями». Чесне слово, дурня якась. Навпаки, світ смішить і лякає судова заборона проводити мирні акції протесту у серці України. А де ж протестувати? У Чернівцях? Так тут теж розмазали і зганьбили свято. Спочатку кликали людей у Літній театр у вівторок, потім перенесли на понеділок. Несерйозно, мовбито це шкільний вечір завучка переносить, бо немає ключа від спортзалу. І смішно, і грішно.


 Хочеться згадати спікера Володимира Михайловича, який увесь час вважає, що «Україні потрібен Литвин». Щось він там 6 вересня говорив, що українці – недоєвропейці. І що його розхристана і нелюба Верховна зРада має вилучити усі надмірності... Мались, певно, на увазі купання в грошах і в дорогих морях? Бо ж хіба це не надмірність, коли його перший заступник Адам Мартинюк набив іспанським добром сороміцькі валізи (не «кравчучки»). І коли барселонські митники мали до нього зрозумілі претензії, довговічний компартійний бос викликав на допомогу аж самого Генерального консула в Барселоні. Начебто допомогти оформити набиті торби Мартинюка – найбільше завдання усієї зовнішньої політики України. То невже наші закордонні дипломати мають обслуговувати отаких мартинюків, а не мільйонів біженців-заробітчан з України?


 Якщо вже заговорили про кордони та митниці, то доречно згадати свіжу патріотичну дію Верховної Ради. Вона відмовилася прийняти законопроект, згідно з яким для отримання громадянства України необхідно скласти тести на знання Конституції та української мови. «Першу скрипку» тут зіграли «найпатріотичніші» регіонали. За таку звичну для світу норму проголосувало лише п’ятеро «скрипалів з оркестру диригента» Чечетова. Півтори сотні регіоналів проти знання державної мови при набутті українського громадянства, вважаючи, що якщо вони обходяться без мови землі-годувальниці, то й іншим це дозволено.


 Тут мені згадалась знайома лікарка. Скільки б я не заходив у її кабінет, на столі завжди бачив підручник голландської мови. Вона взяла шлюб з голландцем, який мешкає у Чернівцях. Але чоловік Барт хоче, щоб вона мала громадянство його Нідерландів. Тому пані Світлана терпляче студіює голландську мову. Бо це солідна держава із суворими законами. І там немає партії регіоналів, яка голосує проти державної мови.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення