Субота, 17 квітня 2021p.

Нові правила дорожнього руху чи нові приводи для корупції?

 Нещодавно набули чинності нові Правила дорожнього руху, в які Кабінет Міністрів України вніс зміни. Метою таких нововведень є приведення їх у відповідність із Законом України «Про дорожній рух».


Нагадаємо, що з кінця весни 2010 року Департамент ДАІ МВС України почав обговорення нових Правил дорожнього руху, в яких даішники обіцяли врахувати побажання водіїв, пішоходів та інших учасників руху.


Згідно з постановою уряду №1029 від 26 вересня 2011 року, водій не зобов’язаний мати при собі талон, який додавався б до прав. Також вже не потрібне доручення на водіння автомобіля, досить лише прав і техпаспорта. До того ж у нових правилах розширили визначення мопеда: відтепер це двоколісний транспортний засіб не лише з двигуном об’ємом до 50 кубічних сантиметрів, але й з електродвигуном потужністю до 4 кВт. Водій мопеда, як і водій мотоцикла, зобов’язаний їздити у застебнутому шоломі. Штраф за відсутність головного убору, що убезпечує пересування на мотоциклі, – 600 гривень.


Як розповідає мотоцикліст зі стажем Андрій Кузяк, шолом дійсно може врятувати від серйозних наслідків, якщо станеться аварія, тому він вважає позитивним те, що в законі знову наголосили на його використанні. «Мене самого шолом врятував під час двох аварій, у які я потрапив, тому завжди їжджу лише з головним убором на голові, а от щодо штрафів, то це вже занадто, бо раніше за недотримання правила про шолом штрафували на 50-70 гривень, а зараз це дуже дорого. Хоча є ще інше правило, що мотоцикліста без шолома не можна наздоганяти, тобто одне правило виключає інше, бо без шолома мотоцикліста не наздоженеш і не оштрафуєш», – каже Андрій.


Дмитро Клим, працівник «гарячої лінії» ДАІ УМВС у Чернівецькій області, розповідає, що наразі дзвінків на їхню лінію побільшало. «Люди телефонують і запитують про нові правила. Ми пояснюємо, що зараз, наприклад, якщо хочеш взяти авто у друга та родича, щоб покататися, достатньо прав, техпаспорта та страхового полісу, а доручення вже не потрібно, якісь процедури спростили, якісь заходи стали більш жорсткими», – каже Дмитро Клим.


Змінилися і правила у стосунках водія та працівників ДАІ. Наприклад, водій повинен пред’являти документи, а не передавати їх інспекторові ДАІ, як це вимагалося раніше. Хоча не виключено, що поняття «пред’явити» кожен може зрозуміти по-своєму. З нових правил зникли згадування про документи на вантаж, маршрутні листи, талони про попередження. Інспектор, згідно з новою редакцією правил, може провести перевірку технічного стану транспортного засобу за допомогою спеціальних пристосувань. Отут уже стає цікавіше, бо це ще одна хороша можливість для працівника міліції подискутувати про справність автомобіля та можливість вимагання хабара. І тут експерти суттєво не погоджуються з таким правилом ще й тому, що Закон «Про дорожній рух» не зобов’язує водія за жодних обставин проходити позачергову перевірку технічної справності свого транспортного засобу. Тим більше, на дорозі, у не придатних для цього умовах. Також Закон «Про міліцію» не дає працівникам міліції права проводити такий контроль або зобов’язувати водіїв. Тож коментарі тут зайві.


Істотно спрощуються дії водіїв у разі легких ДТП за умови наявності страховки, відсутності травмованих, п’яних за кермом і складання спільного повідомлення про аварію за зразком Моторного (транспортного) страхового бюро України. Водію уже не потрібно повідомляти про ДТП у ДАІ.


Згідно з нововведеннями, необхідно знижувати швидкість до 40 кілометрів на годину біля нерухомого транспортного засобу на узбіччі з вимкнутим проблисковим маячком синього кольору. Також підвищується до 21 року віковий ценз водіїв автобусів, трамваїв і тролейбусів.


Варто зазначити, що штрафи за порушення правил дорожнього руху істотно зросли. Також з правил виключили будь-які згадування про можливість навчати керуванню автомобілем в індивідуальному порядку, а сказано про те, що цим може займатися лише спеціаліст з підготовки водіїв. Заборонили обгони на перехресті, у тому числі і для двоколісних транспортних засобів. У новій редакції вводиться європейська категоризація транспортних засобів, а також низка інших змін.


Отже, деякі пункти правил депутати просто звільнили від різночитань, а інші – конкретизували.


Довідка прес-служби ДАІ

За 8 місяців 2011 року в області скоєно 997 ДТП, у яких не було постраждалих, і 144 ДТП, у яких люди або загинули, або отримали травми. Таким чином, для фіксації та оформлення дорожньо-транспортних пригод, у яких їхні учасники могли б самостійно вирішити питання відшкодувань, автоінспекторам довелося виїжджати 997 разів!

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення