Субота, 17 квітня 2021p.

Щоб побачити Маслякова, знадобилось 8 років

Те, чого досягли ці звичайні буковинські хлопці, лише підтверджує відому істину: якщо дуже чогось хотіти і йти до здійснення своєї мети досить довго і наполегливо, то обов’язково її досягнеш. Мрією учасників команди «Торнадо-Люкс» (Берегомет) було постояти на одній сцені з легендарним Олександром Васильовичем Масляковим. Щоб її досягти, знадобилося вісім довгих років в «маршруткє», в поїзді і не тільки…


Зі шкільної парти у Вищу лігу КВН

А починалося все досить прозаїчно. Уявити собі, що шкільна команда КВН із с.Берегомет досягне реальної слави, нікому навіть на думку не спадало. Творцем команди хлопці називають шкільного вчителя німецької мови Анатолія Запаранюка. І що найцікавіше – створена вона була майже 16 років тому, а у теперішньому складі існує десять. Ні, помилки немає. Справа в тому, що сама команда існувала в школі ще тоді, коли її нинішні учасники, як то кажуть, попід стіл пішки ходили. Щоразу склад команди формували учні, але діти закінчували школу та йшли далі, а назва команди і вчитель-засновник залишалися. Команда набиралася знову і знову, аж до того часу, поки черговий склад не вирішив займатися цією захопливою грою і після випуску. «Анатолій Іванович був нашим організатором, сценаристом і наставником. Тоді наш мозок не міг ще видавати ті жарти, які б цікавили людей. Нас більше цікавили дівчата, гулянки, цигарки… (Посміхається). У шкільні роки ми під керівництвом Анатолія Івановича брали участь у різних конкурсах і представляли нашу область. Він був з нами до закінчення школи. А коли ми стали студентами, зібралися на озері, випили трохи пива (жартує) і вирішили продовжувати вже самостійно, назва залишилася з нами», – розповідає капітан команди Ілля Клим.
Щодо назви, то історія її походження теж цікава. Слово «торнадо» пов’язане з реальним смерчем, який пройшов у Берегометі ще в далекі радянські часи. Незвичне для наших місць явище вразило своєю руйнівною силою і залишилося в пам’яті людей. Щодо другої частини – «люкс», то хлопці кажуть, що запозичили від назви чіпсів з однойменною назвою. «Ми додавали «Лейс», «Прінглс», «Мачо», але це вже якось занадто», – посміхаючись, ділиться Ігор Данилків, один з учасників команди.
Підкоряти вершини для гірських хлопців не в новинку, тому й не дивно, що, коли всі місцеві КВН-кі вершини були підкорені, доля посміхнулася сліпучою посмішкою і хлопці постали на порозі своєї мрії – поїхати на Сочинський фестиваль КВН.
Звісно, не треба бути генієм, щоб розуміти, що на одному бажанні в Сочі не поїдеш, для цього потрібні певні кошти. І кошти чималі. «Коли ми вперше мали їхати в Сочі, там якраз вибороли тендер на проведення Олімпійських ігор 2014 року. Ціни моментально стрибнули вгору. Самотужки ми б ніколи не назбирали коштів», – згадує Ігор, учасник команди «Торнадо-Люкс».
Але коли йдеться не просто про мрію однієї команди, а про престиж міста, то тут цілком логічно задіяти зацікавлених осіб. Тому поїздку профінансували Буковинський клуб КВН і Чернівецька міська рада. На той час сума складала 20 тис. грн. «Для того щоб Ви розуміли, команди-суперники з інших куточків СНД їхали на фестиваль з вдвічі більшими коштами. Ми не шикували. Жили всі в одному номері, і лише двоє учасників перебували в готелі «Перлина», і то лише через необхідність бути в курсі всіх подій, адже весь захід проходить саме в цьому місці», – розповідає Ілля.
Та приїхати в Сочі – одна справа, а от потрапити у справжню гру, коли твоїми суперниками є 800 інших команд, довести, що ти кращий, треба за п’ять хвилин перед редакторським складом з 12 осіб – справа не з легких. «Всі команди виступають перед редакторським складом та своїми суперниками КВН-щиками, а розсмішити таку публіку вкрай важко», – ділиться капітан команди Ілля. Та як би там не було, а хлопцям це вдалося. Відтоді почалася інша сторінка в історії команди «Торнадо-Люкс» з Берегомета…


Не все так просто, як здається

«Після перших успіхів у Сочі ми захотіли в Київ на телевізор», – жартома кажуть хлопці. І вже незабаром вони отримали бажане запрошення від студії АМіК і Олександра Маслякова. Вдалим ходом для хлопців було використати гуцульську тематику. Це не тільки певним чином популяризувало нашу місцеву особливість, а й вдихнуло у втомлені міські серця свіже гірське повітря. Поставивши ставку на незрозумілі воєнні костюми та народні гуцульські атрибути, такі, як жупан, топірець, трембіта тощо, хлопці виграли джек-пот.
«Звісно, ми могли назватися «Торнадо-Люкс» Чернівці, але ми не хотіли, щоб нас мимоволі почали асоціювати з відомою чернівецькою командою «Шиворот на виворот», тому ми використали назву рідного села, а потім народилася ідея з топірцями та іншим. Було дуже приємно, що наш гірський колорит припав всім до смаку», – каже Ілля.
Припав до смаку – не те слово. У 2009 році команда «Торнадо-Люкс» з великим відривом виграла у Вищій українській лізі. Журі аплодувало стоячи, після чого його члени і сама О.Сумська подякували за чудову гру. І навіть завжди стриманий Олександр Масляков зі сцени похвалив команду, мимоволі згадавши, що колись бував у Карпатах і навіть має гуцульський топірець. Можна лише уявити захват, що охопив учасників команди після такого беззаперечного успіху.
Та коли нарешті ціль досягнута, постає питання, куди рухатись далі і як не опустити планку. «Коли чуєш, як тебе хвалять, і розумієш, що ти досяг мети, поряд з почуттям ейфорії від перемоги думаєш, що тепер перед тобою будуть ще складніші завдання. Мимоволі сам себе накручуєш», – каже Ілля Клим, капітан «Торнадо-Люкс».
Але, напевно, саме така позиція і допомагає рухатись, тому що хлопці однозначно не стоять на місці. Сьогодні їх вже запрошують на ігри як зірок у різні міста України. І на фестиваль у Сочі їм дорога відкрита. Не треба долати знову довгий та важкий шлях, який, як кажуть хлопці, за гарного фінансування міг би бути набагато коротшим. Хоча і після всіх успіхів питання коштів нікуди не зникає. Так, цього року хлопці не поїхали в Сочі на гру: немає спонсора. І хоча дехто помилково може думати, що на грі в КВН можна заробити, – це міф. Скоріше, навпаки, щоразу витрати ростуть, а тому єдина надія на спонсорів, але де їх взяти у цей кризовий час? «В КВН ти можеш «засвітитися», зробити собі ім’я, і вже, якщо пощастить, воно на тебе працюватиме. Але такі випадки – рідкість. Інколи нас запрошують на якісь спецпроекти, такі, як річниця КВН, що проходила в Москві в «Лужниках», спонсором був канал «Інтер», бо ми представляли Україну. Під час цього концерту ми ще раз переконалися, що Олександр Масляков нас любить, адже він пропустив одну геніальну фразу, хоча там був дуже жорсткий цензор. Однак ми вийшли і сказали: «Дякуємо, Олександре Васильовичу! Стільки москалів в одному залі – по ходу ми в раю». З того часу нас упізнають за цією фразою і, звісно, за номером «В маршруткє», який став нашою візитною карткою», – розповідають хлопці.
Втім, відсутність спонсорів не лякає учасників команди. За роки участі у великому КВН команда набула неоціненного досвіду, адже все, що виходить на телебачення, відточується до дрібниць. Проходить стільки репетицій, що і серед ночі встанеш і виступиш.


Буковинський КВН

За всю історію вже дві команди з Чернівців змогли досягти визнання у великому КВН. А це свідчить про те, що в нас є багато талановитих і наполегливих людей. І тому, відповідаючи на моє запитання щодо планів на майбутнє, капітан команди «Торнадо-Люкс» підкреслює, що сьогодні вони хочуть докласти якомога більше зусиль для розвитку місцевих команд. Саме з цією метою стартував проект телевізійної Буковинської об’єднаної ліги КВН «Торнадо», яка збирає у протиборстві команди з усієї України. Фінал і нагородження переможців плануються на травень цього року. Гостем програми запросили команду «Вінницькі перці». Зазвичай члени журі – відомі особистості нашого краю, такі як Іван Гешко та Руслан Гунчак. Треба сказати, що проект зустріли на «ура» і буковинці з радістю купують квитки на місцеві ігри. Для прикладу, квитки на гру, що відбудеться 3 лютого, вже майже всі продані. Однак, незважаючи на це, прибутковим для організаторів проект поки ще не є. Всі отримані кошти, зі слів Іллі, який є ведучим і одним з організаторів, використають на призи для переможців і на подальший розвиток проекту. Щодо подальшої участі самої команди у Вищій українській лізі, то хлопці стверджують, що обов’язково братимуть участь у ній в майбутньому та й надалі смішитимуть своїх прихильників. Вони не зупиняються, працюють над новими номерами і жартами. Тому сподіватимемося, що їм вдасться досягти успіху і порадувати нас новими жартами, які так само, як «Галя, я в маршруткє», стануть хітами в історії КВН.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Борис
Наша команда молодець, багато чого досягли......Ал е сенсу небагато
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 космополіт
Ще все попереду!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення