Неділя, 18 квітня 2021p.

13 січня – Старий Новий рік

За тиждень після Коляди, напередодні Нового року за старим стилем (13 січня) – Щедрий вечір. Це залишок стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем це день преподобної Меланії. У народній традиції обидва свята об’єдналися, і тепер маємо Щедрий вечір (Старий Новий рік), або свято Меланки. Крім того, що цього вечора молодь «водить Козу» (щедрує), дівчата знаходять час і поворожити.

Ворожать переважно так само, як на Андрія ворожили. Бігають попід вікна слухати, питаються перехожих чоловіків: «Дядьку, як Вас звати?», кидають через хату чоботи – куди впаде чобіт носком, туди й заміж вийде… Перелічують кілки у паркані: «Удівець, молодець…». Дівчата на Вижниччині та Путильщині зав’язують собі очі хусткою та навпомацки лічать кілля в паркані до дев’яти. Дев’ятий перев’язують хустинкою і ранком дивляться: рівний, гарний – наречений такий буде, а як кривий, горбатий, то й «доля» крива! У деяких місцевостях гірської Буковини дівчата ще годують кота варениками, як на Андрія пса годували, аби довідатися: «Котра з нас перша заміж піде?»

За народними переказами, дівчата-чарівниці цієї ночі збирають дивацьке зілля – нечуй-вітер. Хто його знайде, – а росте воно в таких місцях, що тільки чарівниці знають, – той може зробитися «нечуваним і небаченим»…

А для веселої компанії, яка збирається відзначати Старий Новий рік, підійде ворожіння з допомогою ключа, книжки або рисових зерен.

                                                                            Ворожіння на ключі

Необхідно покласти ключ у товсту книгу так, щоб його кільце залишалося ззовні. Далі книжку щільно закрити, перев’язати мотузкою та почепити кільце на гачок. Усім присутнім треба зачекати, поки книжка висітиме нерухомо, і по черзі називати своє ім’я. Той, на чиєму імені книжка почне крутитися, скоро зустріне свою другу половинку або ж навіть незабаром одружиться.

                                                                       Ворожіння на рисових зернах

Необхідно тримати ліву руку долонею вниз над посудиною з рисом і, зосередившись, задати запитання вголос. Потім набрати в ту ж руку рисові зерна і висипати на серветку або на стіл. Якщо кількість зерен буде парною, то це позитивна відповідь, якщо непарною – негативна.

                                                                  Ворожіння за допомогою книжки

Найцікавішим є ворожіння за допомогою книжки. Для цього обирається ведучий, який тримає в руках книжку (бажано художню, пригодницьку, роман або детектив) і по черзі задає присутнім запитання. Людина, якій було задане запитання на кшталт «Коли ти вийдеш заміж?», називає сторінку, абзац і відповідний рядок, де ведучий має прочитати відповідь.

                                                                     Ворожіння на склянках води

Є одне старовинне ворожіння на склянках води. Треба взяти чотири звичайні склянки і до половини налити туди води, у першу насипати трохи цукру, у другу – сіль, у третю – хліб, а у четверту покласти каблучку. Той, хто ворожить, повинен відвернутися від склянок, після чого друзі зав’яжуть йому очі, покрутять кілька разів навколо вісі і поміняють місцями склянки. Після чого людина має обрати одну з чотирьох склянок. Якщо їй випаде склянка з цукром, то буде кататися як вареник у маслі, якщо хліб – це до достатку, якщо каблучка – до створення сім’ї, а якщо сіль – то новий рік для неї буде не дуже солодким.

Досить популярними серед дівчат є ворожіння на ім’я майбутнього хлопця, чоловіка.

Для цього необхідно взяти аркуш паперу та у довільному порядку писати чоловічі імена (в жодному разі не в стовпчик). Бажано писати ім’я, характерні для Вашого регіону проживання, але можна й усі, які Вам подобаються. Після цього треба позичити обручку у заміжньої дівчини й одягнути її на волосину, створивши своєрідний маятник. Кожна дівчина має використовувати власну. Після цього дівчата по черзі мають швидко і обережно пронести обручку через полум’я трьох свічок, аби не спалити волосину і приступити до ворожіння. Маятник потрібно тримати над кожним з написаних імен і задавати запитання: «Як будуть звати мого майбутнього чоловіка?». І якщо обручка почне крутитися над якимось іменем, то так його і зватимуть. І якщо ворожіння було вдалим, бажано записати ім’я, аби його не забути.

А за допомогою човника можна спробувати дізнатись трохи більше про своє майбутнє. Для цього у миску наливають воду і по краях розвішують паперові смужки з різними назвами можливих подій. Це може бути весілля, покупка автомобіля, покупка квартири, здійснення навколосвітньої подорожі, народження дитини і т.д. Потім той, хто ворожить, бере в руки свічку і поміщає її в середину миски, після чого підпалює. І якщо свічка-човник підпливе до якогось папірця, те бажання і має реалізуватися.

Звичайно, Вам приймати рішення, чи вірити подібним ворожінням, але це один із способів гарно провести час у колі друзів. Головне, що до цього треба підходити з оптимізмом і гарним настроєм. 

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення