Субота, 17 квітня 2021p.

АФЕРИ на сайтах знайомств

 Всесвітня мережа окутала не лише сферу ділових та дружніх стосунків людини, а дісталася й особистої. А на мріях, бажаннях, невлаштованому особистому житті, як відомо, непогано заробляють спритники. І не є винятком у даному разі різноманітні сайти знайомств, на яких останнім часом особливо активізувалися шахраї, полюючи на своїх жертв.

                                                           

                                                                   

                                             


                                                               Скамери-лохотронщики

Для визначення аферистів на сайтах знайомств, незалежно від статі, є навіть спеціальне слово – скамери: від англійського scum, що серед інших має значення «мерзотник, знімати пінку»… Якщо на початку «розвитку» цього «бізнесу» (2000 р.) під «аватарами» жінок скамерством займалися чоловіки, то зараз слабка стать не відстає від сильної, проте все одно переважають чоловіки.

Для початку скамер реєструється на популярному сайті знайомств, іноді на кількох. Розміщує там анкету, фото не розкрученої в Інтернеті красуні. Вигаданий текст приблизно має такий зміст: красива самотня дівчина хоче познайомитися зі справжнім чоловіком… (хто з чоловіків не вважає себе справжнім?!). А далі – справа техніки й багатої фантазії…

«У середньому, – за словами адміна одного з сайтів знайомств Олександра Притули, – повідомлень для такої красуні може надходити на день від 15 до 30, а то й більше. Коли ж листування з потенційними нареченими пожвавлюється, починається «завоювання сердець», кульмінацією чого є красива й сумна історія-проблема, на вирішення якої потрібна певна сума». Зрозуміло, «справжні чоловіки» підставляють своє надійне плече, надсилаючи гроші на вказану адресу. Після цього слідує логічна розв’язка: спілкування припиняється.

Безумовно, скамер має бути не просто товариською особистістю, а й непоганим психологом. Адже розмір скамерської «зарплатні» (в основному скамерством займаються студенти) залежить від уміння водити жертву за ніс. Часто «обробка клієнта» триває 4-6 місяців, якщо ж жертва «не клює», переключаються на іншу. Шахрайських схем, за якими працюють і впізнають один одного скамери, існує чимало…

                                              Шахрайські схеми на сайтах знайомств

Серед найрозповсюдженіших схем ошуканства відвідувачів сайтів знайомств такі:

1. «Гроші на дорогу».

Скамер у анкеті вказує, що живе, наприклад, у віддаленому гірському буковинському селі. Після того, як шахрай із кимось добре потоваришує, повідомляє, що безтямно кохає свого друга по спілкуванню й хотів би до нього приїхати, однак на дорогу потрібні гроші. Саме тут і обман. Поміркуйте, невже заради зустрічі зі своєю коханою чи коханим людина пошкодує якихось 400-600 гривень?! А багатий іноземець не пошкодує і 1000 доларів. Що найцікавіше, майже ніхто з потенційних женихів не відмовляє у фінансовій підтримці шахраю. На цьому кінець сюжету й крапка в стосунках.

2. «Скрутне становище».

Скамери «грають» часто на жіночому почутті жалості та на материнському інстинкті. Буковинка Ірина Буга листувалася на одному із сайтів знайомств з американцем Томі Шелом, який останнім часом жив у Лондоні. «Томі розповів, що живе з матір’ю та двома доньками й мріє знайти дружину та хорошу маму для своїх доньок, – розповідає дівчина. – Повідомив, що має власний будинок, автомобіль, грошовиту роботу. Відчула якимось шостим чуттям, що це лохотрон, але захотілося подивитися, чим же все закінчиться. А тим часом Томі повідомив мені про те, що його запросили як інженера будувати міст у Нігерії, проект на 4 млн. доларів. Тому він терміново відбуває у відрядження. Там цього мачо несподівано грабують у аеропорту, і наш бізнесмен слізно благає мене вислати йому 3000 доларів, потім 2000, а потім погодився й на 1000. Більше просити гроші йому було ні в кого. На цьому я припинила спілкуватися з американсько-англійським інженером-бізнесменом»…

3. «Подарунок». «Моя анкета висіла на сайті знайомств досить довго, – розповідає чернівчанка Ольга Біла. – Я, чесно кажучи, й забула про неї. І ось несподівано надходить повідомлення від німця Пауля Коваленка, колишнього співвітчизника: мовляв, побачив, закохався, пару слів про себе. Спочатку «перейдемо на ти», потім «люба», далі «дорога», і, нарешті – «моя дорога». Наступного разу запитав, чи є закордонний паспорт, аби я могла приїхати. Надалі просив повідомити номер мобільного, щоб він передзвонив мені, і поштову адресу, аби мав можливість надіслати подарунок, який купив саме для мене. Я вагалася й повідомила лише номер мобільного. Він довгий час не телефонував, проте настійливо просив написати адресу й не відмовлятися від подарунка, мовляв, це його образить. Причому одразу просив писати на мейл, а не на сайті. Що робити, я не знала. Розпитала подруг, одна розповіла мені подібний сценарій із сумним завершенням. Їй писав якийсь Андрій Клименко з Німеччини. «Він», закоханий і багатий, хотів продемонструвати своє кохання хоча б через подарунок, а для цього йому потрібні були реквізити коханої. Коли ж вислав посилку, його термінові справи «погнали» до іншої країни й кур’єрську доставку довелося сплачувати дівчині. А сума чималенька – 300 гривень. А «подарунок» являв собою дешеву біжутерію, яку в нас на ринку можна купити за 20 гривень… Більше на сайті «закоханий» не з’являвся».

4. «Поповни рахунок».

Початок типовий: знайомство, спілкування на сайті… Через якийсь час (як правило, через місяць-два) скамер повідомляє, що дуже хоче почути голос свого співрозмовника по Інтернету та просить купити карту поповнення рахунку на мобільний і відіслати код. Не важко здогадатися, що на цьому будь-яке спілкування завершується. І як би Ви не намагалися виправити ситуацію й налагодити спілкування, нічого не вийде.

5. «Безкоштовна есемеска».

Шахраї на сайтах знайомств відстежують нові анкети й надсилають від імені адміністрації сайту володарям таких анкет листи про те, що треба підтвердити реєстрацію, інакше анкету видалять. У листі вказаний короткий номер, на який треба надіслати СМС-підтвердження. Вартість СМС у кращому разі може скласти 150-200 гривень. Тут варто пам’ятати, що безкоштовні сервіси знайомств не потребують підтвердження…

6. «Лист для нареченої».

У «чорному списку» на сайтах-антилохотронах перераховані 20 онлайнових агентств, якими володіють аферисти. Кілька шахраїв ведуть на сайті любовне листування з чоловіками, які шукають наречених, і за кожний лист претендент має сплатити, наприклад, чотири долари. При цьому псевдонаречені відмовляються надавати претенденту на спілкування свій мейл або номер телефона, обираючи спілкування через посередника. На таких сайтах можуть бути вивішені перші-ліпші фото (іноді маловідомих фотомоделей), а фальшива інформація про їхній зріст, вагу та інтереси також коштуватиме грошей.

«Ситуація з інтернет-шахрайствами у США та Британії, – каже Олександр Притула, – стала настільки серйозною, що цим зайнялися служби безпеки цих країн та громадські організації, з ініціативи яких створюються сайти, де можна перевірити, чи не є Ваша подруга чи друг по листуванню відомою шлюбною аферисткою (аферистом). Правда, проблема в тому, що частина цих сайтів – це також розвід на гроші: фальшиві сайти з перевірки інформації про женихів і наречених, за даними американської національної ліги споживачів, стали третіми серед найрозповсюдженіших видів шахрайств у Інтернеті. Щороку у США кожна жертва інтернет-шахраїв (і не тільки шлюбних) втрачає 3,5 тисячі доларів. Скільки втрачають українці грошей на інтернет-шахрайствах, у тому числі шлюбних, ніхто не рахував. Гадаю, сума вразила б».

При цьому впіймати людину на скамерстві досить важко, хоча й можливо. До слова, не так давно буковинські правоохоронці припинили діяльність скамерші, яка встигла «зібрати» з чоловіків кругленьку суму.

                                                        Як убезпечитися від аферистів?

Любов Пашкевич, практичний психолог: «Від небажаних контактів на сайтах знайомств легко відгородитися, змінивши мейл-адресу, закривши програму тощо. І завтра можна все почати з чистого аркуша. Проте найбільша пастка таких спілкувань у тому, що в людини виникає ілюзія повноцінного емоційного життя, позбавленого недоліків і труднощів реального спілкування. Саме у відриві від реальності лежать головні психологічні проблеми відвідувачів різних інтернет-сайтів, у тому числі й шлюбних. Людина втрачає пильність».

Тож варто бути уважними. Ви, звичайно, можете відвідувати сайти знайомств, спілкуватися з тими, хто Вам до вподоби, але при цьому дотримуйтеся простих правил:

1. Не залишайте на сайті у відкритому доступі свій мейл, скайп і домашню адресу.

2. За першого знайомства не поспішайте розповідати про свої матеріальні статки.

3. Не розміщуйте на сайті своє фото, де Ви на фоні дорогої іномарки чи у власному пентхаусі.

4. Не повідомляйте свій телефон першому-ліпшому.

5. Намагайтеся «пробити» свого знайомого (знайому) на сайтах-антилохотронах, у соціальних мережах.

6. Не погоджуйтеся на подарунки поштою, кур’єрською службою тощо.

7. Не відправляйте есемески на короткі номери.

8. Не висилайте відверті фото.

9. Не бійтеся задавати провокативні запитання на кшталт: «Чому не знайшов другу половинку досі?», «Що таке темпоральна транспозиція (у разі, якщо спілкуєтеся з філологом)?!» Тоді точно дізнаєтеся, чи насправді людина видає себе за ту, ким називається.

10. На безкоштовних сайтах знайомств не варто платити за «додаткові» послуги.

11. І не лінуйтеся читати форуми й теми. Якщо хоча б одна із запропонованих моделей поведінки або історій здасться Вам знайомою, приймайте рішення.

Поважайте себе, будьте коханими й кохайте! 

Оцінити матеріал:
(7 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Степан
Прикольно. Ніколи не гадав, що так можна лоханутися на сайтах знайомств
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Profi
Та ти, чувак ніколи напевно там не був
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Любов
Нещодавно зловила двох скамерів на популярних в Україні сайтах знайомств. Ось їхні мейли: , . Бережіться обману!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення