Субота, 17 квітня 2021p.

Успішна кар’єра чи щаслива сім’я?

Якщо в наших бабусь було лише одне завдання в житті та один обов’язок перед суспільством – вийти заміж та виховати дітей, то у сучасних жінок великий вибір у житті.Жінки ХХІ сторіччя демократично ставляться до свого способу життя і воліють освоїти професію, досягти успіхів у кар’єрі, подорожують та вивчають себе, перед тим як створити сім’ю та народити дітей, щоб потім уже ні про що не шкодувати.  

Сьогодення висуває нові вимоги перед жінками, і більшість з них розуміє, що не може відмовитися ні від роботи, ні від сім’ї. Тим більше, що жінки-домогосподарки, які займаються лише побутом і дітьми, мають низьку самооцінку через відсутність улюбленої професії та можливості себе реалізувати. Але й кар’єристки з часом розуміють, що зацикленість лише на роботі та відсутність особистого щастя – дорога в нікуди: якщо ти втратиш роботу, то виявиться, що більше нікому не потрібна. В той час, як жінка, яка має сім’ю, втративши роботу, матиме набагато більше – підтримку чоловіка та дітей і можливість побути вдома з родиною.

Але в усьому є свої плюси та мінуси. Як пише видання «Німецька хвиля», «сьогодні жінки хочуть мати все й одразу». Принаймні про це свідчать результати нового дослідження, оприлюднені у німецькому жіночому журналі «Брігітте». Понад 1000 жінок віком до 30 років відповіли на запитання щодо планів на майбутнє. 90 відсотків опитаних планують робити кар’єру і народжувати дітей. А найголовніше – вони хочуть бути незалежними від чоловіків і дотацій держави. Редактор «Брігітте» Барбара Фогт розповідає: «Це свідчить, що все ж таки жінкам не нав’язують активний спосіб життя, а вони самі обирають і роботу, і родину».

Нещодавно подивилася американський фільм «Як вона це робить» із Сарою Джессікою Паркер. Сюжет картини розкриває історію героїні, яка вдало поєднує успішну кар’єру працівника інвестиційної компанії та виховання двох дітей у щасливому шлюбі. У фільмі багато і складних, і смішних миттєвостей з життя головної героїні, і всі дивуються: «Як вона це робить?!» І, звичайно ж, ніхто не бачить, коли вночі вона, втомлена, повертається додому, як вона не встигає випрати речі і швидко шукає чистий одяг, як свариться з чоловіком через дітей.

Проте мені дійсно цікаво, чи буває таке в реальному житті? Телебачення переповнене історіями про успішних жінок, які вдало поєднують кар’єру і сім’ю, і, здається, що саме така жінка є ідеалом сучасності. Наприклад, моя подруга Наталя рано вийшла заміж. Вона вийшла на роботу, коли її доньці було всього 11 місяців. А зараз жінка поєднує виховання шестирічної доньки з успішною діяльністю, перебуваючи на посаді начальника філіалу банку. «Насправді все залежить від виду діяльності, посади та графіка роботи. Якщо все правильно організувати та спланувати, то все можливо встигнути», – впевнена Наталя. «Щоб не було почуття провини, я залишала дитину з бабусею. А зараз донька уже звикла, що мама зайнята. Але на вихідних намагаюся компенсувати їй цю увагу і проводжу з нею увесь можливий вільний час», – каже жінка. Тож бачимо, що все встигнути – реально, головне – мати достатньо підтримки з боку чоловіка та батьків.

PS.

    Плюси домогосподарок:

1. Можливість займатися домом і бути поряд зі своїми дітьми.

2. Слідкувати за зовнішністю та здоров’ям.

3. Ходити до театру та кіно.

4. Зустрічатися з друзями, не боячись вранці запізнитися на роботу.

    Мінуси:

1. Через надлишок вільного часу інколи охоплює нудьга.

2. Домашня праця стає обов’язком.

3. Чоловік заробляє гроші, і тому інколи його не вистачає поряд.

4. Фінансова залежність.

     Плюси успішної діяльності:

1. Маєш можливість присвятити життя улюбленій справі.

2. Заслужити авторитет і повагу колег.

3. Стати фінансово незалежною.

4. Розширити кругозір.

      Мінуси:

1. Відсутність вільного часу.

2. Конфлікти в сім’ї.

3. Стреси і перевтома організму.

4. Чоловічий шовінізм і надмірна конкуренція.

5. Втрата старих друзів.

   Пошуки компромісів, поєднання кар’єри і сім’ї – справа не проста, але це можливо. Не варто в житті ігнорувати свої професійні потреби, відмовлятися від розвитку талантів на роботі, а також не треба закривати своє серце від стосунків з коханою людиною та відмовлятися від сімейного щастя і дітей. 

Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Ірина25
Аналіз популярної дилеми "сім'я чи кар'єра" можна прочитати у №9 психологічного журналу "Експеримент"
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення