Четвер, 09 липня 2020p.

Чи знає керівництво міськРЕМу про свавілля своїх працівників?

 Наші журналісти поспілкувалися з представниками Чернівецького РЕМу: нашим героєм – начальником енергоінспекції Царюченком Ігорем Володимировичем і заступником директора Пиріг Лідією Анатоліївною та задали їм декілька запитань:

 

– Чи всі інспектори Чернівецького РЕМу мають право здійснювати перевірку будь-якого підприємства без представників власника?

– На постачання електроенергії угода не укладається до тих пір, поки у власника електромережі відсутня особа, відповідальна за електрогосподарство. Тобто наказом на підприємстві призначається відповідальна особа. Незалежно від того, власник чи відповідальна особа, але відповідно до правил користування за пред’явленням посвідчення наш представник – інспектор – має право доступу до електроустановки. Тобто тільки до точки обліку. Але без представника власника або відповідальної особи будь-які роботи проводитись не можуть. Ми маємо право без представника тільки зняти покази, жодних дій на території власника проводити не маємо права.

 

– Чи має Ваш працівник повноваження розписуватись у журналі реєстрації перевірок, якщо такі здійснюються Вашими інспекторами?

– Так, має право на вимогу об’єкта перевірок, згідно із внутрішнім розпорядком. За правилами об’єкта і за бажаннями власника об’єкта, наш інспектор зобов’язаний підписатись. Ми завжди йдемо на зустріч споживачу.

 

– Чи має право інспектор самовільно вписувати людей у якості представника об’єкта, що перевіряють?

– Ні в якому разі! Та Ви що? По-перше, інспектори повинні представити документи, що засвідчують цю особу. Власник перевіряє документи інспектора, а потім допускає.

 

– Чи має право інспектор самовільно зривати пломбу без присутності представників власника?

– Ні в якому разі. Прилад обліку є власністю споживача. Якщо ми зриваємо пломбу, то втручаємось у власність.

 

– Чи має право без фактичної перевірки інспектор виписувати Вимогу?

– Ні. Але практикуються тільки у тих випадках, коли не є суттєвими і за згодою двох сторін.

 

– При Попередженні про відключення чи є обов’язковим підпис представника споживача?

– Однозначно. Але у випадку, коли споживач відмовляється від підпису, складається спеціальний Акт відмови від підпису і тоді цей документ вважається дійсним.

 

– Які санкції передбачені за упереджені та сфабриковані інспектором документи?

– Адміністративні, навіть доходять до кримінальної відповідальності. В першу чергу – адміністративні, а пізніше, якщо нанесені збитки, залежно від ступеня тяжкості, аж до кримінальної. На початку – зняття премії, тому що в нас існує преміальна система.

 

– Чи видаються Вашою організацією направлення на перевірку об’єктів?

– Не видаються. Тільки за пред’явленням посвідчення наш представник має право потрапити на об’єкт. Ми не попереджуємо за 5, за 10 днів. Ми маємо право прийти до точок обліку в будь-який час доби, адже це наш товар. Наш товар специфічний.

 

– Чи може інспектор, не маючи можливості довести факт невідповідності даного приладу, вимагати його заміни?

– Тобто суб’єктивно бачити проблему. Причин для замін є кілька. Основна – міжповірочний період, адже існує певний термін держповірки. Це наперед обумовлюється, все дуже прозоро. А всі решта, якщо є сумніви, існує технічна експертиза. Тільки вона може показати невідповідність приладу, чи в робочому він стані. Є положення про експертизу, вона може проводитись за участю наших працівників, а може бути й незалежна експертиза. Будь-яка перевірка оформлюється відповідними документами: або Актом обстеження, або технічною експертизою і перевіряється на справність. Виписується певний документ, якщо інспектор каже, що прилад несправний, а споживач заперечує, то прилад знімається, пломбується і проводиться експертиза.

 

– Ваша організація є монополістом. Чи усвідомлюєте Ви свою відповідальність за можливу шкоду майну чи ймовірне підроблення документів?

– Так, ми є природним монополістом. Звичайно. Є безліч законів і органів, що перевіряють нас. Спірні питання розглядаються спеціальним органом, що здійснює контроль в енергетиці, а також Антимонопольним комітетом і судом.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення