Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Що думають чоловіки про жінок?..

 У кожної людини ще з дитинства закладається розуміння того, якою повинна бути друга половинка. Багато хто звертає увагу на стосунки батьків, родичів. При цьому кожен мріє, аби чоловік чи дружина були ідеальними, справжніми. Але відомо, що навіть найдосконаліший ювелірний виріб має недоліки. Що ж казати про людину?! Чи справді існує ідеал або це – ілюзія? Чи уявляєте чітко, з ким хочете прожити життя? І що думають чоловіки про жінок і навпаки? Спробуймо відповісти на ці запитання, дослідивши ситуацію серед чернівецьких чоловіків і жінок.


«Нерозгадана загадка», або Мрія чоловіків про жінок


 Найчастіше для чоловіків найважливіша кар’єра (бізнес і подібні варіанти), а жінка просто зобов’язана їм допомагати у просуванні кар’єрними сходинками, створюючи домашній затишок і народжуючи дітей… Якою має бути ця жінка для життя? Чи існує ідеальна жінка в уявленні чоловіків? Або це – міф? Спробуємо з’ясувати.


 Двадцятирічний студент Андрій Черкач на моє запитання про ідеальну жінку відповів, що вона існує, але у кожного – своє уявлення щодо ідеалу, залежно від виховання, середовища тощо. «Для мене найголовніше, – міркував юнак, – це внутрішній світ, а зовнішність повинна бути приємною, аби не виникало відрази. З часом, зрозуміло, зовнішність змінюється, а внутрішній світ з людиною – завжди, і його відчуваєш».


 Василь Шквірчук, 21 рік, мріє, «щоб дівчина, а згодом дружина була високою брюнеткою з довгим волоссям, доброю, мала приємну зовнішність, чесною, якій можна було б довіритися, та найголовніше – з багатим внутрішнім світом». Як каже Василь, часто знайомиться з привабливими дівчатами, звертаючи увагу на зовнішність.


 Тридцятирічний Андрій Гевюк, який вже має певний досвід спілкування з жінками, впевнений, що «перш за все між чоловіком і дружиною повинно бути взаєморозуміння». (Так, взаєморозуміння – актуально для подружніх пар, які прожили разом 1-7 років). «Ідеальна жінка, – вважає молодий чоловік, – повинна смачно готувати їжу, вгадувати бажання чоловіка, водити автомобіль, а за зовнішністю – охайною. І взагалі повинна для чоловіка залишатися загадкою, мати родзинку».  


 – А ще в ідеальної жінки, – долучився до розмови інший Андрій, – повинно бути тіло Афродіти, посмішка – Мони Лізи, очі – Клеопатри, а характер – Маргарет Тетчер. (До речі, характер «залізної леді» швидше відлякував від неї чоловіків, аніж приваблював…).


 Старші чоловіки скупо описували свої уявлення про ідеальну жінку. Валерій Храб, 53 роки, коротко й зрозуміло сказав: «В ідеальних жінок не вірю. У жінці повинно бути все в міру, але найголовніше, щоб панувало кохання та взаємозв’язок між чоловіком і дружиною, щоб жінка була вірною».


 Зрозуміло, для кожного чоловіка ідеальна жінка – своя. Згадайте міркування Івана Буніна про справжню жінку в оповіданні «Легке дихання»: справжня жінка, крім гарних зовнішніх даних, обов’язково має блиск в очах і, найголовніше, «легке дихання» (природність, безпосередність у стосунках з чоловіками). А з короткого опитування чернівецьких чоловіків вдалося скласти загальний портрет ідеальної чернівецької жінки. Отже, Вона приємної зовнішності, з багатим внутрішнім світом, повинна смачно готувати, вгадувати бажання чоловіка, бути вірною, вміти водити автомобіль, водночас залишаючись для сильної статі нерозгаданою загадкою.


Думки жінок про «сильну стать», Або «жінки обирають»


 У середні віки вважалося, що чоловік повинен бути справжнім лицарем – голубооким блондином чи карооким брюнетом з кучерявим довгим волоссям, мужнім, сильним, витривалим та щоб жінка почувалася поруч із ним як «за кам’яною стіною». Часи змінювалися, а ось ідеал героя-красунчика залишався у віках, проте були герої і з не дуже привабливою зовнішністю… Так поступово у свідомості жінок формувався ідеал справжнього чоловіка – сильного, мужнього і привабливого. Згодом цей ідеал перекочував на телеекрани… Він існує в уявленні жінок і нині, тільки у нашому столітті його доповнюють іншими рисами: крім вихованого, сильного, цілеспрямованого, самодостатнього чоловіка, жінка хоче бачити в ньому партнера – розумного, щедрого, ніжного, з почуттям гумору тощо. Причому ідеал з віком змінюється. Зазвичай юні особи мріють про принца на білому мерседесі, заміжні – про те, чого бракує у власного чоловіка, розлучені втрачають віру в усі ідеали, а для старших жінок головне, щоб був турботливий і розумів. Поспілкувавшись із жінками різного віку, спробувала узагальнити і риси ідеального чоловіка. Але це згодом, а поки що – думки жінок про чоловіків, яким повинен бути ідеал жіночої мрії.


 Дві п’ятнадцятирічні Юлі, з якими познайомилася у парку, мріють зустріти хлопців, які були б схожі зовні на кумирів нинішньої молоді з обкладинок глянцевих журналів. Поки що про їхні риси характеру чи звички не замислюються. Справедливо, що в цьому віці звертають увагу саме на зовнішність.


 Ельвіра Геннадіївна Подолінська, 23 роки: «В ідеали не вірю, адже вважаю, що в кожної людини є недоліки, але ми настільки закохуємося в чоловіків, що (непомітно для нас) заплющуємо на них очі. Перш за все чоловік повинен бути щедрим, розумним і з почуттям гумору. У кожної дівчини є свій ідеал справжнього чоловіка, але всі настільки різні, що і ідеали теж різняться».


 Альона Володимирівна, 40 років: «У нашому віці чоловік повинен бути другом, з яким можна поговорити, який би мав бажання допомогти, адже хочеться відчувати його підтримку, щоб зумів підставити плече у потрібний момент. Але не потрібно забувати і про романтику, тому що потреба в цьому навіть у 40 років не відпала, хочеться, щоб дарував квіти. З роками змінюються цінності. Наприклад, зовнішність вже не відіграє важливої ролі, а більша увага звертається на ставлення одне до одного». Альона Володимирівна також додала, що чоловік не повинен опиратися матеріально на плечі дружини, тому що він повинен мати якийсь бізнес і чимось займатися, щоб забезпечувати сім’ю.


 Тож ідеальний Він – це: чоловік із зовнішністю красунчика з обкладинки глянцевого журналу, тобто привабливий, щедрий, розумний, з почуттям гумору, романтичний, надійний, який може забезпечити родину і цінує дружину.


Ідеал – скриня рис


 Психолог Людмила Вознюк: «Із розвитком науково-технічних революцій занепала психологічна культура, а образ ідеальних людей змінився в кращий бік. Раніше на образ впливали моральні якості характеру людини, а вже сьогодні – гроші. Років 10 тому все було 50 на 50. Поняття ідеальних людей у кожного різне. Я вважаю, що ідеальні риси виходять із виховання, це коли батьки показують приклад. Варто сказати, що образ ідеалів для селян один, для городян – інший. Для кожної людини це своя скриня рис характеру. Ідеальний образ – не значить ідеальний характер, адже не буває ідеального характеру… Звичайно, стосунки між подружжям з часом змінюються, і це нормально. Добре, якщо чоловік і дружина заплющують очі на недоліки одне одного. Якщо немає між ними компромісу, назріватимуть конфлікти, що можуть спричинити розлучення».

Американський психолог У.Харлі досліджував протягом кількох років тисячі подружніх пар і дійшов такого висновку щодо очікувань кожного з партнерів. Очікування чоловіків стосовно жінок: статеве задоволення, приваблива дружина, ведення домашнього господарства, моральна підтримка чоловіка. Очікування жінок щодо чоловіків: ніжність, романтизм, прояв турботи, можливість спілкування, чесність, відкритість, фінансова підтримка, відданість сім’ї, участь у вихованні дітей. На думку Харлі, часто невдача чоловіків і жінок у побудові сім’ї обумовлена незнанням потреб одне одного.

Отже, виходить, що ідеал базується найперше на задоволенні власних потреб? Чи ідеал – це гармонія внутрішнього та зовнішнього світів? А якщо цієї гармонії немає навіть у природі, що ж казати про людську істоту?! Питання залишаються риторичними.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення