Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Чи заберуть землю у «Добробуту»?

 У попередньому номері нашої газети ми розповіли про ситуацію, що склалася на НВТК «Добробут». І от продовження не змусило себе довго чекати. Минулого тижня, у четвер, відбувся суд, хоча слово «відбувся» – це перебільшення. Відповідач, а саме представник Чернівецької міської ради, не з’явився на суд, тому слухання було перенесено на 23 листопада 2011 року. Нагадуємо суть питання.


 Як ми вже розповідали, підприємство НВТК «Добробут», власниками якого є ТзОВ «Інвест Альянс», останнім часом зазнає чималого тиску. Численні перевірки податкової та інших контролюючих інстанцій міста натомість нічого не дали. Тоді підприємство намагалися (й досі намагаються) «відрізати», відмінивши безоплатний в’їзд на територію через Калинівський ринок. Однак цих дій виявилося замало. Тепер на кону стоїть 7,5 га землі, на якій і розташоване це підприємство. Загарбниками є Чернівецька міська рада і Держкомзем, а допомагає їм у цьому прокуратура. Землю, про яку йдеться, ТзОВ «Інвест Альянс» придбало цілком законним шляхом, згідно з рішенням 7 сесії V скликання у 2006 році. Загальна вартість вищезгаданої ділянки склала 5,674 млн. грн., що на той час дорівнювало майже 1,2 мільйона доларів. Після сплати кругленької суми земля перейшла у користування товариства «Інвест Альянс» згідно з договором купівлі-продажу, який, у свою чергу, мав гарантувати те, що ніхто її в них не відбере. Але…


 Відповідно до позовної заяви, копія якої надійшла на адресу підприємства, законність викупу землі поставлена під сумнів. Мовляв, рішення колишньої влади є неправомірним, а тому земля має бути повернута на баланс Держкомзему.


 Дивна ситуація: підприємство законно купує землю, на якій будує торгово-виставковий комплекс, надає тисячі робочих місць, сплачує відповідні податки і раптом хтось вирішує, що договір купівлі-продажу має певні порушення, тому землю треба відібрати. Депутати неодноразово наголошували, що вони дбають про людей, захищають інтереси громади. Натомість відбуваються рейдерські дії.


 Навіть якщо земля і буде повернута у власність Держкомзему, що робити з капітальними спорудами на ній, робочими місцями?! Та, власне, і компенсація за матеріальні та моральні збитки мала би бути вагомою. Саме так має бути у правовій державі. Про які інвестиції можна говорити, коли сьогодні підприємці не захищені від свавілля чиновників різних рангів, коли одна влада продає землю, а інша намагається її забрати?! Як можна вести бізнес, коли ти не впевнений у завтрашньому дні?! Хто подумав про тисячі підприємців, для яких «Добробут» – місце роботи і які годують свої сім’ї завдяки саме цьому підприємству?! Але хто сьогодні думає про людей? Є мета, а засоби для її реалізації – найрізноманітніші.


 Якої ж думки керівник підприємства Михайло Прозоровський про останні події навколо НВТК «Добробут»?


 Михайло Прозоровський, директор ТзОВ «Інвест Альянс» коментує: «Це попередження. Таким чином нам намагаються сказати: «Сидіть тихо і не висовуйтесь». Тут явний політичний тиск. Нас змушують обирати між нашими політичними переконаннями і бізнесом. Тут так: або ми приєднуємось до правлячої партії та захищаємо свій бізнес і підприємство, або нам й надалі будуть створювати проблеми. Це справжнє рейдерське захоплення підприємства. Законного обгрунтування тут ніякого немає. Представники міськради і Держкомзему навіть на суд не з’явилися, тож, на мою думку, це просто свідоме затягування справи і повідомлення для нас: «Поміркуйте хлопці, що для вас важливіше – бізнес чи опозиційні ідеї». Однак ми поки що відступати не збираємося і впевнені, що зможемо відстояти свої права».


 Ще один коментар надав Микола Малярчук, представник Держкомпідприємництва Чернівецької області: «Земельним кодексом України положення щодо скасування актів на земельну ділянку чітко не визначені, більше того, це досить проблематично – забрати ділянку у власника. Якщо і виникають питання законності її придбання – то це питання до депутатів міської ради, які, мабуть, теж мають нести відповідальність за прийняті рішення при її наданні. На той час аналіз вартості землі склав $1600 за 1 сотку, вона не була занижена, хоча ділянка і знаходиться у зоні затоплення. Це приватний бізнес, і якщо держава хоче отримувати зовнішні і внутрішні інвестиції, то права приватної власності повинні бути захищені. Тим більше, якщо це функціональне підприємство, де грають роль не лише інтереси власників, а й приватних підприємців, яким у цей кризовий час і так нелегко. Крім того, підприємство сплачує податки в місцевий і державний бюджети. Якщо Держкомзем відстоює сьогодні інтереси держави, то не зрозуміло, чому це не робилося тоді, під час продажу? А зараз треба враховувати, які втрати понесе місцевий бюджет. Хто компенсуватиме ці втрати? Та й взагалі, чи прораховував це хтось, перш ніж подавати позов? Тобто у справі немає економічної складової. Якщо прокуратура знайшла порушення, то відповідати мають усі: і міська рада, і Держкомзем, і всі хто, видавав відповідні дозволи і рішення».


 Як закінчиться ця справа, наразі невідомо. У четвер, 10 листопада, суддя Сергій Олександрович Миронюк розпочав слухання чомусь на півгодини пізніше. Оглянувши судову залу, повідомив, що представників міської ради немає. Суддя також поінформував присутніх, що вони (представники міської ради) саме в цей час задіяні в іншій справі, і запропонував перенести слухання на 23 листопада.


 Запитань у цій ситуації залишається більше, ніж відповідей. На думку керівництва і власників підприємства, все це просто політичні ігри. Якщо це справді так, то як розвивати економіку надалі в країні, де держава виступає не гарантом Закону, а навпаки – основною загрозою для підприємців? Чому підприємці мають платити за некомпетентність депутатів, які ухвалюють рішення, а потім їх скасовують? Чому малий та середній бізнес – основа успішної економіки в будь-якій країні – у нас постійно виступає в ролі «небажаної дитини»? А підприємці не впевнені в завтрашньому дні, оскільки від влади, замість допомоги, можна очікувати лише несподіванок, як правило, не завжди приємних.

Тож будемо уважно слідкувати за ситуацією, щоб дізнатися, як надалі розвиватиметься спроба рейдерства на «Добробуті».


Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення