Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Хобі прикрашає життя

 Чи існують гуртки не лише на папері? Соціологічні дослідження показують, що батьки найчастіше віддають своїх чад у різні гуртки і секції, а саме: 32% – у гуртки з вивчення іноземних мов, 20% – в танцювальні колективи, 18% – у спортивні, 16% – музичні, 10% – мистецького спрямування (живопис, ліплення і т.д.), менше – комп’ютерні курси. Однак психологи радять: обирати гурток варто разом з дитиною, а головне – саме той, який найкраще розкриває її індивідуальність.


Гуртки платні, якщо в ДНЗ немає свого спеціаліста


 При чернівецьких дошкільних навчальних закладах (а їх у місті 55) наразі функціонує близько 180 гуртків. Усі вони різного спрямування – від образотворчого до природничого. Кожен садочок індивідуально обирає собі напрямок. Фахівці кажуть, що примусити дитячу установу обрати якусь спеціалізацію вони не мають права, адже усі заняття в гуртках при ДНЗ проводять педагоги-працівники цього садочка виключно на громадських засадах. А це означає, що вони безкоштовні, незалежно від того, скільки гуртків дитина має бажання відвідувати. Хоча не секрет, що при дитячих установах Чернівців існують і платні гуртки (де за батьківські гроші дітей вчать якого-небудь фаху). Методист міського методичного кабінету управління освіти міської ради Валентина П’єстова каже: «Платні гуртки лише в тому разі, якщо в дитячому закладі немає спеціаліста саме цієї сфери і фактично навчити цього навику штатних педагогів немає. Тому запрошують фахівця своєї справи. Він укладає з батьками угоду, де і вказується платня за відвідування. Дитину ніхто не примушує відвідувати платні гуртки. Швидше, навпаки: батьки є ініціаторами того, аби в садочку були різного профілю факультативи, адже тоді діти мають можливість всебічно розвиватися». У різних дитячих закладах плата за такі гуртки різна – від трьох до десяти гривень за одне заняття. Таких занять на місяць може бути кілька.


Чи підготовлені діти, видно з їхніх виступів


 Здебільшого, за словами освітян, у дитячих установах не вистачає педагогів, які б вели гурток іноземної мови, фізкультурно-оздоровчі та танцювальні колективи. Отже, знову ж таки все залежить від того, з якими навиками працівники входять до штату ДНЗ. Методисти управління освіти щорічно поновлюють реєстр гуртків у кожному садочку міста. «Адже якщо в ДНЗ з’явилися кадри з новими здібностями, то, звичайно, працюватиме і відповідний гурток. І саме такі зміни ми фіксуємо щороку», – каже п. П’єстова.


 Згідно з інформацією освітян, чи не кожен чернівецький садок заявив кілька напрямків розвитку гурткової діяльності. А це означає, що і кількість гуртків має бути відповідною. Однак, за словами батьків, не всі заявлені гуртки насправді працюють. Син Марини Харчук Владислав відвідує один з найкращих ДНЗ, але про те, що в ньому функціонує аж 6 гуртків, чує вперше. То чи дійсно гуртки в садочках існують не лише на папері? Методист Валентина Павлівна каже: «Насправді проконтролювати навчальний процес у дитячих установах не так просто, адже освітяни не можуть постійно відвідувати садочки з метою контролю проведення усіх заявлених гуртків. Однак це легко можна відслідкувати на міських звітах самодіяльності, оскільки за результатами проведення таких заходів добре видно, які діти підготовлені краще». Працівники міського управління освіти кажуть, що концерти-звіти проводять досить часто. Як доказ демонструють чимало фотографій учасників із численних конкурсів. «За сприяння батьків для виступу дітей шиють спеціальні костюми. Іноді такі конкурси відбуваються наче змагання. Це свідчить про те, що більшість гуртків все-таки існують не на папері», – переконана Валентина Павлівна.


 Якщо танцювальний гурток, образотворчого мистецтва, літературний чи вокальний у Чернівцях знайти не важко, то плаванням дітям займатися наразі ніде. Хоча в одному із садочків міста і є басейн, та функціонує він виключно в опалювальний сезон, і тільки для дітей цього закладу та прилеглих до нього. Один з бізнесменів нашого краю Іван Семенюк якось розповів нашій газеті, що має намір відкрити у Чернівцях басейн, зокрема і для найменших жителів міста. Однак вичікує той момент, коли уже відкриють той басейн, про який у місті говорять давно. «Я звик робити усе найкраще, тому маю врахувати недоліки своїх конкурентів», – говорить п. Семенюк.


 Хоча нещодавно у дитячому притулку при Свято-Вознесенському монастирі, що в селі Молниця Герцаївського району, відкрили оздоровчий комплекс із басейном. Окрім басейну розміром 30х8 м, тут є масажна кімната, дві сауни, душові кабінки. У басейні одночасно можуть купатися 70-100 дітей. Однак навряд чи цим басейном зможуть скористатися маленькі чернівчани, які бажають займатися плаванням.


Психолог повинен допомагати під час відбору у гурток


 Щоб гуртки у садочках давали більший ефект, у деяких почали практикувати відбір дітей за допомогою психолога, який, використовуючи спеціальні тести, може визначити здібності конкретної дитини. Раніше ж на такий вибір фактично впливали лише батьки, які за нахилами свого чада намагалися вгадувати, який гурток для нього буде кориснішим і цікавішим. При цьому і освітяни, і психологи наголошують: дитина має обрати одне, максимум – два захоплення, інакше до пуття не доведе жодного. Тому головне правило, до якого радять прислухатися фахівці, таке: чим старша дитина, тим менше гуртків. Адже якщо у молодшому віці ще достеменно не відомо, які нахили має дитина, то з кожним роком вони ставатимуть більш явними. І непотрібні гуртки відвідувати не доведеться. «Так само не менш важливим питанням є те, що дитину аж ніяк не можна примушувати відвідувати додаткові заняття, бо, приміром, так робить сусідський хлопчик. Батьки повинні пам’ятати, що їхня дитина особлива і дублювати когось іншого вона не повинна», – радить психолог Людмила Вознюк.


Які гуртки підходять для дітей різних характерів


Сангвініку – види спорту, де потрібна концентрація. Теніс, волейбол, командно-групові види – якраз для нього!

Холерику – змагальні види: легка атлетика, фехтування, східні єдиноборства, біг і плавання на швидкість, але такі, де не потрібна увага та швидкість реакції. Для нього важливо бути першим!

Флегматику – види спорту, які не потребують швидкої реакції. Плавання, танці, аеробіка, йога, картинг.

Меланхоліку показані невеликі навантаження з перервами. Стрілянина, спортивне орієнтування, йога, східні і бальні танці – відмінний вибір!

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення