Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Хто хоче вибити землю з-під ніг «Добробуту»?

 Для більшості пересічних покупців «Добробут» – просто своєрідне продовження Калинівського ринку. Однак для продавців і обслуговуючого персоналу різниця очевидна. Порівняно із сусідом як підприємці, так і працівники відзначають ряд позитивних відмінностей. «Добробут» – це навчальний торгово-виставковий комплекс і являє собою вдосконалену модель ринку. І хоча, як і будь-яке підприємство, воно має на меті прибуток, тут, крім цього, намагаються враховувати потреби тих, хто забезпечуватиме його функціональність. На сьогодні тут працюють сотні людей, надаючи різні послуги, розташовано близько тисячі торгових точок, створена відповідна інфраструктура. Ми з Вами вже звикли до споживацького менталітету, коли власники намагаються отримати максимум прибутків за мінімуму інвестицій. Але інколи існують винятки, і саме таким винятком є власники НТВК «Добробут», ТзОВ «Інвест Альянс»: «Звичайно, ми, як і всі інші, маємо на меті отримання прибутку. Але, крім того, хочемо створити функціональне підприємство, де було б комфортно працювати. Саме тому вкладаємо гроші в розбудову та вдосконалення створеного нами підприємства», – пояснює Михайло Прозоровський, директор ТзОВ «Інвест Альянс».


Зусилля плюс гроші


 А починалося все у 2004 році, коли ТзОВ «Інвест Альянс» придбав у володіння навчально-спортивний комплекс ТСОУ, що на той час належав Чернівецькій автомобільній школі Товариства сприяння обороні України. Тоді у власність Товариства перейшли цегляна будівля, гараж, вбиральня тощо, і все це добро розташовувалося на території близько 6,5 га, яка належала територіальній громаді міста. Рішенням 21 сесії XXIV скликання від 29 березня 2004 року 6,5 га землі було надано в оренду підприємству для виробничих потреб (для комерційного використання, будівництва та обслуговування комплексу). «Коли «Інвест Альянс» купив цю ділянку, це було фактично нікому не потрібне болото з кількома старими спорудами. Тож у 2004 році ми отримали рішення виконавчого комітету на реконструкцію та будівництво під навчально-виставковий торговельний комплекс», – розповідає п. Прозоровський. – У 2005 році був встановлений безоплатний земельний сервітут для проїзду по відповідній ділянці дороги на Калинівському ринку терміном до 2053 року. За два роки, доклавши чималих зусиль і коштів, було реконструйовано, побудовано та введено в експлуатацію комплекс, що складався з 17,5 тис. кв. м торгово-складських, офісних і допоміжних приміщень плюс дві автостоянки приблизно на 2,5 тис. авто. Комплекс запрацював у лютому 2006, створивши сотні робочих місць, крім того, місцевий бюджет та держава почали отримувати податки. У 2006 році рішенням 7 сесії V скликання ТзОВ «Інвест Альянс» отримав дозвіл на викуп раніше орендованої земельної ділянки на суму 5,674 млн. грн. (на той час понад 1,2 мільйона доларів).


 Для подальшого розвитку підприємства власники, дотримуючись чинного законодавства, зверталися за дозволами у відповідні органи та отримували позитивні рішення. «Все, що ми будували, робилось на майбутнє. Підприємством були дотримані пожежні норми, зроблені роз’їзди, проведені всі необхідні комунікації. Довелося тягнути 3,5 км водопроводу. На все отримувалися та погоджувалися відповідні дозволи. Для здачі в експлуатацію нині існуючих стаціонарних будівель потрібно було виконати організацію рельєфу, а саме: було здійснено насип грунту, щоб вийти на незатоплюваний рівень, чого наш сусід – Калинівський ринок – досі не зробив, і його ніхто чомусь не примушує, бо це комунальне підприємство, а ми дотримувались усіх норм», – каже Михайло Прозоровський.


 Враховуючи особливості місце розташування об’єкта, керівництво НТВК «Добробут» з власної ініціативи і за власні кошти (близько 1 млн. грн.), розробило техніко-економічну документацію «По захисту м. Чернівці від паводка». За участі фахівців інституту «Львівдніпроводгосп» була зроблена серйозна грунтовна праця, яка була презентована і подарована місту в березні 2008 року. Необхідність розробки детальної документації щодо убезпечення міста і, зокрема Садгірського району, від паводків з детальною розробкою дамби, водосховищ, розрахунками назріла давно, але зроблена була саме цим підприємством. На реалізацію цього проекту знадобились би десятки мільйонів гривень і відповідно співпраця з державними органами влади, бо на такі кошти можна сподіватись лише з держбюджету. Однак керівництво міста поклало проект «на полицю», а в липні того ж року сталася повінь. «Нашою ціллю було убезпечення не лише власного підприємства, але й міста в цілому. Ми розраховували, що розробка документації стане в майбутньому основою для серйозних кроків з боку міста і держави щодо вирішення цієї проблеми. Щоб таке лихо, як у липні 2008 року, більше не повторювалося», – запевняє п. Прозоровський.


 Після повені про цей проект згадали. І знову ж таки, щоб втілити його в життя, необхідно було зробити моделювання. Запрошуючи Рівненський національний університет водного господарства та природокористування, керівництво «Добробуту» взяло фінансування на себе. У результаті розробили кілька варіантів розташування протипаводкових споруд. Одним із варіантів було вести їх поруч із дорогою, яка з’єднає вул. Хотинську, НВТК «Добробут» з вул. Московської Олімпіади, адже тут немає житлових будинків і це б мало влаштувати всіх. Але на сьогодні влада ніяким чином не зацікавлена в реалізації цього проекту. Після паводка минуло три роки, і поки що керівництво міста, напевно, сподівається, що такого більше не трапиться. А якщо трапиться, то можна буде провести чергову піар-кампанію з наданням допомоги постраждалим.


Ініціатива карається


 На жаль, ініціативних у нас справді не надто жалують. І всі більш-менш альтруїстичні пориви власників «Добробуту» приймають насторожено-агресивно. Більше того, намагаються створювати перешкоди. Єдине визнання, що отримало ТзОВ «Інвест Альянс», – це номінація «Кращий інвестор 2008 року» і подяка від колишнього президента В.Ющенка у 2009 році. Не густо!


 А справжнє «визнання» прийшло зі зміною влади, і полягало воно в ретельній перевірці підприємства податковою службою. «Нас перевіряли «з ніг до голови». Були спроби порушити кримінальні справи проти мене і нашого головного бухгалтера за укриття від податків. Однак ніяких порушень так і не знайшли», – згадує п. Михайло.


 Не встиг прохолонути слід за податківцями, як сусіди надіслали листа. Але не з вітаннями, а з вимогою не користуватися дорогою, що веде на НТВК «Добробут».


 Відомо, що в’їзд на «Добробут» пролягає через Калинівський ринок, і у свій час в обмін на можливість безкоштовно користуватися цим «привілеєм» ТзОВ «Інвест Альянс» проклав асфальтну дорогу під мостом, на яку витратили близько 200 тис. грн. Тепер же КП МТК «Калинівський ринок» хоче зробити так, щоб всі клієнти і продавці НВТК «Добробут» платили за проїзд по цій дорозі. Якось не по-сусідськи виходить.


Рейдерство чи непорозуміння


 Тиск на підприємство поки що нікуди не зник. Нашій владі уяви не позичати, тож наразі має слухатися чергова судова справа. На депутатський запит провладного депутата Ростислава Білика прокуратура міста ініціювала численні перевірки з метою довести, що колишня влада видавала дозволи на розвиток та існування цього комплексу незаконно. Все це виглядає дивно, адже майже 60% нинішніх депутатів міськради були депутатами минулого скликання і саме вони ухвалювали відповідні рішення. Тож, напевно, вони шукають порушення у власній роботі. На думку власників та керівництва підприємства, це чистої води провокація, адже останнім часом все більше перешкод виникає на шляху підприємства. «Можливо, керівництву Калинівського ринку варто було б створювати нормальні умови для роботи людей на своєму підприємстві, а не вишукувати весь час разом з новою владою недоліки сусіднього «Добробуту». Хай би запитали тих, хто працює на «Калинці», чи задоволені вони інфраструктурою ринку, якому вже понад 20 років і по якому під час дощу в деяких секторах пройти неможливо. А бачити порошинку в чужому оці і не помічати колоду в своєму – це в стилі нинішніх «господарів» міста», – зазначає п. Прозоровський.


 А нам з Вами лишається лише гадати про причини такої недоброзичливості до ТзОВ «Інвест Альянс». Можливо, все це має політичний підтекст, адже відомий факт, що директор цього підприємства є депутатом Чернівецької міської ради та належить до партії «Фронт Змін».


 «Ми на сьогодні продовжуємо свою роботу в звичайному ритмі. Потихеньку здаємо в експлуатацію незавершені об’єкти. Думаємо, незабаром завершимо все остаточно, а вже що там вирішиться, покаже час», – оптимістично каже п. Прозоровський.


 Що ж, і ми поки що не робитимемо передчасних висновків: зазвичай там, де змішується бізнес і політика, результати завжди не передбачувані. Тож незабаром дізнаємося, чим обернеться нинішня ситуація.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення