Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Небезпечні,але такі необхідні мобільні телефони

 Мобільні телефони змінили світ – немає потреби аргументувати очевидність цього факту. Змінився спосіб спілкування, та й саме поняття «бути на зв’язку» зазнало суттєвої зміни: більшість людей залишаються на зв’язку 24 години на добу завдяки маленьким пристроям. Вже більше 10 років, як мобільні телефони увірвалися в наше життя. І вже приблизно років вісім, як вони охопили наше життя. Адже багато хто з нас вже навіть не уявляє собі, як можна жити і взагалі просто існувати, не маючи мобільного телефона!

 

 За результатами дослідження українського представництва компанії IDC (США), ринок мобільних телефонів і смартфонів в Україні в першому півріччі цього року зріс на 102%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і досяг 3,5 млн. штук. На ринку звичайних мобільних телефонів спостерігається поступове переміщення попиту в бік дорожчих апаратів. Тому фахівці кажуть, що в майбутньому варто чекати подальшої позитивної динаміки ринку мобільних пристроїв. Експорт мобільних телефонів в першому кварталі 2011 року по відношенню до четвертого кварталу 2010 року скоротився на 74%.

 

Лідери ринку відомі давно

 

 Згідно з результатами опитування споживачів, беззаперечним лідером продажу є Nokia (22% ринку). Значні ринкові частки займають: LG (17%), Sony Ericsson (13%), Siemens (8%), Samsung (6%), Motorola (5%). На решту виробників припадає 29% ринку. Nokia і Samsung, згідно з експертними оцінками, займають по 25-30% ринку, Siemens і Motorola – по 15-20%.

 

 Визначальним фактором при виборі мобільних телефонів зазвичай є ціна. Виробники та роздрібні продавці застосовують різні класифікаційні моделі. Так, фахівці однієї з фірм продажу мобільних телефонів говорять, що існує клас простих телефонів (до $120), призначених для тих, кому не потрібні «надмірності» (камера, великий обсяг пам’яті тощо); телефони з поліпшеним дизайном або розширеним набором функцій ($120-250) для споживачів, вимогливих до співвідношення «ціна-якість»; телефони, націлені на бізнес-аудиторію (дорожчі $300). Вони часто призначені для купівлі, що покликана підкреслити імідж клієнта.


Найпоширеніші – телефони для середнього класу


 При виборі мобільного телефона завжди постає питання, який краще обрати – практичний чи іміджевий, дорогий чи дешевий, оригінал чи дешевшу підробку тощо. На сьогоднішній день вже менше людей звертають увагу на виробника. Тож за функціональністю, якістю та зручністю мобільні телефони поділяють на шість класів: бюджетні, апарати середнього класу, іміджеві телефони, телефони бізнес-класу, моделі з підвищеним захистом і смартфони.

 

 Бюджетні апарати відходять у минуле. Вони є дешевими та малофункціональними. Бюджетні телефони не мають особливого дизайну – екран чорно-білий, їх використовують лише для того, аби спілкуватися та відправляти смс-повідомлення. До того ж вони досить важкі. Найчастіше такі телефони купують люди з достатком, нижче за середній (студенти, пенсіонери). Для людей поважного віку головне, щоб був гучний зв’язок, а на функціональність не звертають уваги, тому що це їм не потрібно. За такими телефонами навіть злодій не захоче полювати. За бюджетний апарат потрібно викласти від 200 гривень.

 

 Фахівці одного з магазинів мобільних телефонів стверджують, що найчастіше купують телефони моделей середнього класу та бізнес-класу. Моделі середнього класу багатофункціональні, користуються попитом, тому виробники не піднімають ціну, а додають лише різні функції, щоб не конкурувати на ринку мобільних телефонів. Моделі середнього класу коштують $120-200 (до $300). Записники у цих телефонах мають більшу місткість (пам’ять SIM-картки + пам’ять телефона 100-200 номерів), вбудований органайзер, обов’язкова наявність Java, GPRS, IRDA, поліфонії, кольорового екрана, гучного зв’язку, голосового набору, російського Т9. Цільовою аудиторією є споживач середнього достатку.

 

 Для вибагливих людей, які люблять підкреслити свою індивідуальність і характер, підійдуть телефони імідж-класу. Такі моделі зазвичай відрізняються від попередніх тим, що мають оригінальний корпус, яскравість кольорів, цікаві дизайнерські рішення, що не скажеш про їхню функціональність. Телефони імідж-класу призначені для забезпечених людей, які приділяють багато уваги своєму іміджу. Таким користувачам потрібний найновітніший, широко розрекламований, дорогий телефон. Бюджет цього класу – не менше $350-400. Функціональність такого телефона – другорядний фактор (так, телефони фірми Vertu тривалий час випускалися без камери, оскільки якість зйомки, яку можуть забезпечити сучасні камери, не відповідає стандартам згаданого підприємства).


Елітні телефони

 

 Моделі бізнес-класу – телефони для інтенсивної роботи, частих дзвінків великої кількості абонентів, зберігання ділової інформації, мобільного доступу до Інтернет та e-mail, вбудований інфрачервоний порт, багатофункціональний органайзер тощо. Телефони бізнес-класу характеризуються високою ціною та високою якістю функціональних можливостей. Такі телефони можуть собі дозволити не лише бізнесмени, політики та відомі люди, але й всі охочі, хто має гроші та хоче бути на піку моди. Зовнішній вигляд телефонів цього класу є стриманим і діловим, без різних кольорових відтінків. Вартість моделей бізнес-класу – від $200.

 

 Моделі з підвищеним захистом зазвичай купують інженери, спортсмени, альпіністи. Корпус такого класу телефона стійкий до води, витримує навантаження, падіння та удари. Як правило, такі телефони об’ємні та важкі. Моделі з підвищеним захистом не є багатофункціональними, але можуть бути доповнені специфічними функціями: системою позиціонування GPS, складним секундоміром тощо. Ціни дещо вищі за попередні моделі.

 

 Найдорожчим телефоном є смартфон-клас мобільного телефона. Смартфони прирівнюють до кишенькових комп’ютерів. Зазвичай вони характеризуються малими розмірами та великими екранами, що дають можливість працювати в Інтернеті з WEB-сторінками, мають високу якість зображення, але існує єдиний мінус – досить швидко розряджається батарея через велику кількість споживання енергії.


Тож вибір мобільного телефона залежить від можливостей і вподобань клієнта. Не забудьте звернути увагу на виробника та на гарантію.

 

Гарантійна заміна телефона

 

 Ще один важливий момент, на який варто звертати увагу під час купівлі телефона, – гарантійні документи. Як пояснює менеджер з продажу мобільних телефонів Олександр Вацик, під час продажу товару, що підлягає гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продавець зобов’язаний у присутності споживача перевірити споживчі властивості товару, наявність експлуатаційних документів, гарантійного талона та відривних талонів на гарантійне обслуговування, а також поінформувати споживача про правила користування товаром. Якщо протягом гарантійного терміну споживач виявив недоліки товару, то відповідно до законодавства він має право на власний вибір вимагати: зменшення ціни товару, або безоплатного усунення недоліків, або відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

 

 Завдяки впровадженню в Україні нових правил щодо порядку ввезення та реалізації мобільних телефонів, затверджених Національною комісією з питань регулювання зв’язку України, ситуація на ринку мобільних телефонів нормалізується і стає більш прогнозованою. Відтепер потреби громадян у стільникових телефонах задовольняються не за рахунок контрабандних телефонів, як це було раніше, а за рахунок дотримання процедур, передбачених законодавством.

 

Ремонт коштував 500 доларів

 

 Ремонт телефонів – досить широка сфера, тому що в такій техніці може зламатися все що завгодно. Власник мережі салонів ремонту Артур Чік розповідає що для ремонту приносять телефони різних виробників. «Останнім часом ламаються найновіші моделі. У слайдерах часто замінюють шлейф, інколи дисплей», – розповідає Артур.

 

 Спеціаліст з ремонту Володимир каже, що в китайських телефонах дуже ніжні та тонкі плати, котрі «бояться» ударів і води. «Найдорожчий ремонт, котрий я виконував, коштував власнику мобільного телефона $500. Це при тому, що сам телефон Vertu коштує 10 тисяч гривень. Замінював мікросхеми (кристалики), тому що не було підсвічування. А найдешевший – 15 гривень, що складався з діагностики та чистки телефона», – розповідає Володимир.


Небезпечні «мобілки» для здоров’я

 

 Часто доводиться чути, що мобільні телефони негативно впливають на здоров’я. Чи так все насправді? Експерти відзначають, що кожна людина піддається електромагнітному випромінюванню від базових станцій стільникового зв’язку. Крім того, багато хто настільки інтенсивно користується своїм мобільником, що доза одержуваного випромінювання дорівнює тій, яку отримують люди, які працюють з радіолокаційним обладнанням, радіо- або телевізійними передавачами, а також з авіаційним обладнанням. Однак вчені стверджують, що поки що не існує достовірних досліджень, які беззаперечно доводили б шкоду стільникових телефонів для здоров’я.

 

 Головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру Анатолій Гонца розповідає, що немає доказів того, що мобільні телефони шкодять здоров’ю. «Швидше за все тривале користування мобільними телефонами негативно впливатиме більше на нервову систему. Сам користуюся мобільним телефоном і не помічаю, що це якимось чином шкодить здоров’ю», – каже пан Анатолій.

 

 Фізики кажуть, що на людину негативно впливає електромагнітне випромінювання від мобільних телефонів. Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно підтримує позицію вчених щодо шкідливого впливу мобільників.

 

 Варто сказати, що вчені визначили симптоми та фактори ризику «раку мобільних телефонів». Часті розмови по телефону спричиняють депресію, підвищену збудженість, головний біль тощо. Спеціалісти наголошують на тому, що мобільний телефон повинен використовуватися лише в окремих випадках, а от дітям до 16 років і вагітним жінкам бажано ним не користуватися. Тож шкодить чи не шкодить, достовірної відповіді ніхто не дав, мотивуючи ситуацію тим, що не можна визначити, що саме електровипромінювання телефона впливає на організм.

 

Поради користувачам мобільних телефонів

 

 Фахівці радять, щоб мобільний телефон довго радував і не шкодив здоров’ю, потрібно дотримуватися таких правил:

 

– купуйте сертифіковані мобільні телефони, оскільки вони перевіряються на відповідність санітарним правилам і нормам щодо допустимої інтенсивності випромінювання електромагнітного поля;

– за можливості потрібно користуватися аксесуарами до мобільного телефона, але тільки відповідаючи на вхідні чи вихідні дзвінки, оскільки тривале та систематичне слухання музики у навушниках може призвести до погіршення слуху;

– не заряджайте мобільні телефони в спальнях, а після заряджання провітріть приміщення (і в жодному разі не залишайте заряджати мобільний телефон на ніч);

– не ставте на ніч мобільні телефони біля ліжка;

– тримайте мобільні телефони у чохлах;

– користуйтеся мобільним лише за необхідності.

 

Цікаві факти про мобільний телефон:

Мобільними телефонами користується понад 1 мільярд 600 мільйонів людей.

64% молоді обирає мобільний телефон такий самий, як у друга.

83% молоді використовують мобільний телефон як фотоапарат.

У середньому європейці купують перший мобільний телефон у віці 7 років.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення