Четвер, 08 червня 2023p.

Кінотеатри

Замша. Шкіра. Цигейка. Гума. Яким повинно бути зимове взуття?

Замша. Шкіра. Цигейка. Гума. Яким повинно бути зимове взуття?

 У зимку замерзають руки, ноги та зуб на зуб не попадає від негоди, тому варто добре підготуватися до цієї пори року. Погодьтеся, взимку в першу чергу замерзають ноги, а потім і все тіло починає тремтіти від холоду. Ось чому тримати ноги в теплі – головна умова для збереження здоров’я.


Оскільки зимове взуття служить для надійного захисту ніг від холоду, обирати його варто ретельно. Сучасний ринок пропонує масу різновидів взуття для зимового сезону. Фахівці радять: перед тим як здійснити таку покупку, необхідно чітко знати, для чого саме вона робиться. Тобто це буде взуття на повсякдень, чи «на вихід», чи це взуття певною мірою має комбінувати два попередні призначення.


«Робоче» взуття має бути на танкетці


Воно зазвичай виглядає просто. Блиск і прикраси на такому взутті будуть зайвими, адже при частому їх використанні усі аксесуари можуть просто відклеїтися. Фахівці радять таке взуття обирати з урахуванням погодних умов, в яких його будуть експлуатувати. «Наприклад, там, де є багато снігу, потрібне взуття зі спеціальною підошвою, що забезпечує хороше зчеплення з поверхнею. Людина в такому взутті не ризикує травмуватися. Найкращим варіантом для повсякденного використання буде взуття на м’якій підкладці, що забезпечує додаткове тепло. Ідеально, коли таке «робоче» взуття виготовлене з натуральної шкіри та зі спеціальним покриттям, яке не дає взуттю промокати. Не менш важливим фактором, що обов’язково має впливати на вибір взуття, є його зручність. Отже, підбори та високі платформи також не підійдуть. Це може бути взуття з танкеткою», – розповідає продавець взуття Альона Скрипник.


Наразі таке взуття на ринку представлене і вітчизняними виробниками, і закордонними. Його ціна коливається від 500 гривень і вище. Однак продавці взуття радять для повсякденного використання купувати не надто дешеве взуття, адже його доведеться одягати часто. Тому шанси зносити його швидко високі. За словами продавців, яким щодня доводиться спілкуватися з найвибагливішими клієнтами, попри будь-які поради, кожна людина обирає собі те взуття, яке їй підходить. І за фасоном. І за ціною. Є жінки, які купують взуття на кожний день виключно на високих підборах, мотивуючи свій вибір стилем і специфікою роботи, що вимагає завжди виглядати елегантно. «На щастя, виробники взуття подбали і про таких клієнтів. Тому на полицях вже є особливі моделі зимового взуття, які одночасно можуть бути і ошатними, і практичними. Зазвичай таке взуття коштує від 1000 гривень», – розповідає п. Скрипник.


Замша та шкіра – варіант взуття для вечірок


Як розповідають продавці, обрати взуття, що називається «на вихід», нині нелегко. Не тому, що вибір обмежений, а тому, що ринок насправді перенасичений. Зокрема, в нашому місті кілька сотень магазинів, що продають взуття. І якщо людина не знайде підходящий для себе варіант в одному бутику, то обов’язково це зробить в іншому. «Кілька років поспіль наші клієнти (і чоловіки, і жінки) купують замшеве взуття «на вихід». По-перше, воно дійсно виглядає шикарно та не повсякденно. По-друге, таке взуття представлене різними кольорами, тому легко можна підібрати під сукню та сумку. Замшеве взуття коштує від 700 гривень і вище. Чоловічі моделі зазвичай дешевші», – розповідає Дарія Полонюк, продавець взуттєвого магазину.


Натуральна замша – дорогий матеріал, що виготовляється зі шкури оленя або вівці. Досить хорошої якості. Переваги такого взуття – багатий вигляд, а недолік – недовговічність. Не рекомендується носити замшеве взуття в дощову погоду, адже вода може проникати та призведе до набухання. Згодом таке взуття буде мати негарний вигляд.


Так само популярністю серед клієнтів користується виключно шкіряне взуття. Воно ідеально підходить для вечірок і важливих зустрічей, тому що найчастіше вироблене без будь-якого пафосу. Однак фахівці кажуть, що справжнє шкіряне взуття не так легко знайти. Хоча часто в магазинах продають дешевого гатунку підробки за ціною шкіряного взуття. Проте людина, яка дійсно носить шкіряне взуття і на цьому розуміється, ніколи не «поведеться» на «солодкі» розмови продавців. Ціна на шкіряне взуття починається від півтори тисячі гривень. Чобітки і черевики з натуральної шкіри також підійдуть тим, хто завжди хоче виглядати стильно.


Як відрізнити натуральну шкіру від штучної?


Натуральна шкіра – найкращий матеріал для виготовлення взуття, що має відмінні властивості: екологічність та гігієнічність. Виробники взуття стверджують, що зі штучної шкіри можна змоделювати різні фасони та з різних кольорів, і це взуття, на відміну від натурального, буде коштувати недорого. А от з натуральної шкіри важче створити фасон, але взуття якісніше.


У магазинах і на ринку представлений досить широкий вибір взуття. Як не помилитися та обрати найкраще? Отже, купуючи взуття, будьте пильні, щоб обрати якісне:


1. Найпростіший спосіб відрізнити натуральну шкіру – слід подивитися на виворіт, зріз шкіри повинен бути ворсистим, а штучна шкіра має тканину під основою. Але іноді на зворотний бік приклеюють замінник з натурального матеріалу.

2. Прикласти долоню на виріб: синтетична шкіра від тепла рук нагрівається, а натуральна – залишається прохолодною.

3. Натуральна шкіра не є занадто гладкою, вона повинна бути неоднорідна, тобто в одному місці груба, в іншому – м’яка. А в шкірозаміннику гладенька, як скло, що свідчить про неприродний матеріал.

4. У виробів з натуральної шкіри повинен бути типовий запах. Якщо ж запаху немає або він досить насичений – перед Вами підробка. Будьте уважні: виробники, щоб підмаскувати взуття під натуральну шкіру, бризкають спреями із запахом натуральної шкіри.

5. Один із способів перевірити шкіру – підпалити невидний шматочок. Якщо шкіра плавиться, то є синтетичні волокна. Сьогодні виробники досить вдало маскують шкірозамінник, тому будьте уважні при виборі взуття.


Гума не гріє, а цигейка дорога


Зимове взуття із вовни продається рідко, незважаючи на те, що його шерстяні устілки та підкладки дають додаткове тепло і ноги в такому взутті тримати дуже зручно. Купують таке взуття жінки літнього віку, і коштує воно від 1000 гривень. «У гумовому взутті не надто тепло. Часто почуваєшся скуто і побоюєшся падіння. Тому таке взуття купують так само рідко, хоч воно і дешеве – до 500 гривень. А спеціальна підошва не дозволяє взуттю ковзати навіть на обмерзлих ділянках», – каже Дарія Полонюк.


Дуже теплим і зручним вважається взуття із цигейки. Ці моделі представлені як для жінок, так і для чоловіків. Часто таке взуття має високу і щільну шнурівку, що додатково захищає від снігу. У таких черевиках зазвичай округлий носочок. Таке взуття по-справжньому термоізолююче, тому популярне серед жінок. Найчастіше його підбирають під дублянку. Коштує взуття із цигейки недешево від 400 гривень, але сама цигейка синтетична. За справжню потрібно викласти від 800 гривень і вище. Продавці радять не купувати зимове взуття на шнурівці. Це, по-перше, не зручно, по-друге, не практично, хоча клієнти, в яких високий підйом, купують взуття саме на шнурівці.


Ціни на Калинівському ринку трохи нижчі за магазинні. Там продавці схильні до торгу. Однак міряти взуття на вулиці у холодну пору – не надто приємне задоволення. У бутику ж можна не лише поміряти, а й пройтися по приміщенню, перевіряючи взуття на зручність. Що стосується акційних продажів, то іноді можна зустріти знижки і до 50 %. Зазвичай такий цінопад на зимове взуття проходить влітку, а розпродується саме той асортимент, що залишився з попереднього сезону. Тому часто клієнти, які женуться за низькими цінами, можуть не знайти необхідний розмір чи фасон серед того взуття, що залишилося.


Пошиття та ремонт зимового взуття


Зазвичай взуття звикли купувати на ринку, в магазинах, замовляти в Інтернеті. Але є такі люди, котрі хочуть відрізнятися від інших, тому шиють взуття на замовлення. Гарантовано, що такого взуття в місті не буде. У Чернівцях не досить багато майстрів, котрі шиють взуття за індивідуальним замовленням. Довелося поспілкуватися з пані Наталією, котра шила не один раз взуття. «У мене ніжка досить худенька, тому мені важко знайти взуття – каже Наталія. – Замовляю взуття у майстра, що працює по вулиці Головній. Приношу картинку, розповідаю про модель, підбираю шкіру, і мені шиють». Задоволення дороге: ціна починається з 1500 гривень, але шиють все по нозі – і зручно, і якісно.


Кожне взуття рано чи пізно потребує ремонту. Наприклад, замінити набійку коштує від 20 гривень, звузити халяву – від 100 гривень, замінити підошву – 80-100 гривень. Тож краще купувати взуття якісне, воно не буде швидко ламатися та потребувати заміни. Краще купити одне дороге, ніж багато дешевого.


Тенденції на зимове взуття 2011-2012 рр.


Кожної осені, перед настанням зими, модники та модниці починають думати про те, яке взуття купити та яка тенденція на зимове взуття.


Для жіночої половини актуальним будуть високі підбори із закругленим або квадратним носком. Головне, щоб був стійкий підбор, не важливо, яка його ширина. А от підбор-шпильку потрібно буде відкласти на деякий час. Також платформа та танкетка не актуальні.


Щодо кольору, то будинки моди віддають перевагу темним кольорам, особливо чорному. Тож основні кольори зимового взуття: чорний, коричневий, білий, сірий. Але якщо Вам подобається носити щось яскраве і любите експериментувати, то неодмінно будете відрізнятися власним смаком.


Популярними фахівці називають шкіру, замшу, але найголовніше – хутро. Незамінними будуть моделі, що поєднують різні текстури.


Обираючи зимове взуття для чоловіків, зверніть увагу на те, що буде модним демократизм. Гарні та теплі зимові черевики зі вставками стануть невід’ємними в чоловічому гардеробі. На другому плані, але актуальними залишаться теплі чобітки, що підійдуть під штани та джинси.


Взуття підлягає поверненню


У статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» «Права споживача» прописано, що в разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач у порядку та в строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:


1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.


У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач в порядку та у строки, що встановлені законодавством, і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:


1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.


Продавець-консультант магазину взуття відомого торгового центру Інна Миколаївна розповідає, що на кожне взуття є сертифікат. «Кожному покупцю, який купив натуральне шкіряне взуття, видається товарний чек, – каже Інна Миколаївна. – Якщо взуття не носили протягом 14 днів, то ми можемо замінити або повернути гроші, а взагалі гарантія на взуття – 30 днів».


Надія Кутиніна, в.о. начальника управління у справах захисту прав споживачів у Чернівецькій області, зазначає, що покупець має право повернути взуття протягом 14 днів, у випадку, якщо взуття не носилося, збережений товарний вигляд, товарний чек. Також пані Надія каже: «Кожен покупець повинен бути проінформований про товар, який хоче придбати, а також продавець має видати пам’ятку про взуття». Гарантійний термін зазвичай встановлюють виробники.


Догляд за зимовим взуттям


Зимове взуття послужить надійним захистом від негоди, але й до нього потрібно проявити увагу і тримати його в належних умовах. Ось кілька корисних порад (за інформацією порталу «Сваха-інфо»):


– користуйтеся водовідштовхувальними засобами для взуття, навіть якщо на вулиці сухо;

– просушіть взуття, якщо воно все-таки промокло, за допомогою гігроскопічного паперу;

– регулярно чистіть взуття засобами, призначеними для догляду, залежно від матеріалу, з якого виготовлене Ваше взуття;

– використовуйте полірувальні засоби лише для взуття з обробленої шкіри;

– слідкуйте за новинками: зараз з’являється маса нових засобів догляду за різними видами взуття. Тільки за умови належного догляду Ваше взуття служитиме довго;

– час від часу перевіряйте, в якому стані підошва і підбори Ваших улюблених чобіт або черевиків. Виконуйте поточний ремонт негайно;

– зберігати взуття варто разом зі спеціальними дерев’яними розпірками, що гарантують збереження форми. Якщо сезон закінчився, ретельно почистіть зимове взуття, обробіть його відповідним засобом, вставте розпірку і сховайте пару в коробку. Це найбільш надійний спосіб зберігання сезонного взуття.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення