Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Про що мовчать підприємці?

Про що мовчать підприємці?

 Калинівський ринок вже давно є такою собі золотою жилою. Однак, хто збагачується з цієї жили, це вже інше запитання. Запитання, на яке, на жаль, відкрито дати відповідь наважиться не кожен. Нещодавня справа з паном Ринжуком відкрито продемонструвала, що за бажання тут можна збагатитися. Хоча, звісно, рано чи пізно настане відповідальність. Друкуючи раніше статтю про службу охорони на Калинівському ринку, ми обіцяли продовжити своє невеличке дослідження. Тож спробували дізнатися, як працюється підприємцям і чи задоволені вони існуючими умовами праці.


Продовжуючи тему Калинівського ринку, ми вирішили відхилитися, адже минулі статті були присвячені існуючому безладу в службі безпеки ринку, та й інформація в основному надходила саме від них. Проте такий однобокий підхід трохи обурив керівництво ринку, і вдруге бачення цієї справи надали саме вони. А тепер логічно буде вислухати ще одну сторону – підприємців, які теж мають право висловитися. Саме вони є найбільш зацікавленими в тому, щоб на ринку панував лад – як в охороні, так і в інших структурних одиницях. Всі погодяться, що саме люди, які тут працюють, не тільки бачать, що коїться довкола них, але й відчувають це на собі.

 

Правда чи фальш

 

За неофіційною інформацією, за яку наше джерело бере на себе відповідальність, нам надали цікаві дані. Дехто з підприємців розповідає про те, з чим стикнувся особисто. Однак, враховуючи те, що вони все ще торгують на ринку, їхні імена ми не розголошуватимемо.

 

За словами начальника служби безпеки пана Мельника, на Калинівському ринку найменший рівень злочинності в порівнянні з іншими ринками країни. Але якщо взяти до уваги слова підприємців, може, просто на крадіжки закривають очі?

 

Іван (ім’я змінено), підприємець: «Товар систематично зникав і буде зникати, оскільки адміністрація ринку економить на охороні: неякісне відеоспостереження, а також невелика кількість охоронців на секторах, адже, якщо в нас 4-5 осіб на секторі, то в приватній охороні 20 охоронців плюс кілька собак».

 

Цей же підприємець із сумом додає, що навіть не намагається щось змінити: крадіжки не значні. Тому він каже, що не бачить сенсу витрачати час на з’ясування стосунків з ринковими структурами, бо лише марно витратить час. Інший підприємець теж розповідає подібний випадок: «Я щомісяця плачу за відеоспостереження. Однак не бачу його доцільності. Наприклад, у моєї матері був випадок. Заклеїли замок на контейнері, ми підійшли до охорони, хотіли попросити подивитися відеозапис, щоб побачити, хто це зробив. А вони відповіли, що запису немає, що вони стирають записи через добу», – каже Петро, продавець на гуртовому ринку.

 

До речі, при опитуванні підприємців ми з’ясували, що за відеоспостереження платять не усі, а чому так – ніхто не каже.

 

Почули ми й інші, не менш цікаві розповіді: «У понеділок до 16 год. і після 20 год. охорона просто «роздягала» за в’їзд підприємців, але зараз ціни в охорони за в’їзд цілком прийнятні», – буденно розповідає чоловік, який вже багато років торгує на ринку.

 

«Інспектори ринку (працівники служби безпеки) представляються «ОБХСС» і вимагають з підприємців певні суми грошей (в кредит, за те що інспектори будуть вирішувати ті чи інші питання), після торгів зазвичай погоджуються на четверту частину готівкою», – стверджує інший.

Взагалі складається враження, що серед працівників служби безпеки просто є кілька непорядних людей, які й чинять такі от діяння.

Звісно, заяви досить голосні, і тому ми провели власне опитування серед торгівців ринку. Ось що вони відповідають.

 

Навіщо каламутити воду

 

Ми ставили підприємцям звичайні, на нашу думку, запитання, однак дивно, що на жодне з них прямої відповіді не було. Особливо цікавим є запитання про суми за послуги ринку. «Все залежить від того, як ти домовишся. Там – одна ціна, там – інша. Взагалі «все в нас добре». Навіщо щось розповідати, якщо з цього не буде жодного зиску. Не каламутьте воду», – всі як один кажуть підприємці.

 

Інше запитання – як люди оцінюють умови, створені на ринку. Більшість продавців ринку, відвертаючись, ховаються в контейнери.

 

«Змін не відбувається ніяких. Трохи зменшили плату за послуги ринку. Нам важко через те, що доводиться платити і в касу ринку, і власнику контейнера. За оренду платимо щомісяця в касу ринку близько 400 грн.», – розповідає Світлана Іванівна, підприємець.

 

«За відеоспостереження теж платимо, але не знаємо точно, чи можна буде скористатися камерою в разі необхідності. Ніколи не чули, щоб ці камери допомогли когось знайти. До 16.00 на ринок заїжджати не можна, марно навіть пробувати, а от на сусідньому «Добробуті» можна», – розповідає Світлана Іванівна, підприємець.


«Умовами на ринку я задоволений. Службі охорони довіряю, за 12 років не мав жодного випадку крадіжки чи ще чогось. За відео плачу і бачу камеру, яка націлена на наш ряд», – Василь Іванович, підприємець.


«Задоволені. Зауважень до організації роботи ринку немає. Щодо плати, то це справа кожного, не розумію, навіщо це афішувати. Стосовно обмеження годин в’їзду в вихідні дні (після 16 год.), то бачу в цьому лише позитивні моменти», – Ольга, підприємець.


«Я не бачу тут нормальних умов для торгівлі. Сплачуєш за все, і ніякого заробітку», – Петро, продавець на гуртовому ринку.


«Умови мене влаштовують, головне, щоб покупці були. Не вважаю, що плачу забагато, але в мене власний контейнер. Несанкціонованих перевірок, як було раніше, вже немає. Останнім часом, після зміни керівництва, стало трохи краще, менше поборів», – Тетяна Миколаївна, підприємець.

 

За великим рахунком підприємці взагалі не наважуються відкрито казати, що їх не влаштовує. Вони стверджують, що, поки є хоч якісь заробітки, недоцільно щось намагатися змінити. Саме змін тут бояться найбільше: якщо встановлять більше камер, кажуть торгівці, то платити доведеться ще більше. Тут кожен виживає як уміє. Якщо хтось і намагається щось змінити, то робить це віч-на-віч і лише для себе, адже в першу чергу всі тут конкуренти, хоч їх і об’єднує спільний ринок.

 

Скільки мають платити підприємці

 

Офіційна версія, надана генеральним директором МТК «Калинівський ринок» Василем Максимюком:

 

«1. Підприємцями послуги сплачуються відповідно до укладених договорів, згідно з Прейскурантом вартості послуг КП МТК «Калиніський ринок». Торгівля зі стаціонарних об’єктів з 01.01.11 за 1 кв. м становить 0,98 грн.

2. Розрахунок вартості послуг КП проводиться, виходячи із затверджених нормативних документів діяльності підприємства, чинного законодавства України.

3. Підприємець у разі необхідності може переглянути відеоматеріал безкоштовно.

4. Відповідно до укладеної угоди підприємці сплачують за обслуговування об’єкта у загальній системі відеоспостереження. На даний час не всі на території торговельних майданчиків покриті системою відеоспостереження.

5. В’їзд на територію ринку у вихідні та святкові дні та в неробочий час безкоштовний.

6. Згідно з Прейскурантом вартості послуг КП МТК «Калинівський ринок» за торгівлю зі столу, стелажа тощо поза межами торгового об’єкта встановлено відповідну плату в залежності від займаної площі (кв. м)».

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення