Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Центр дитячої хірургії будують уже 6 років..

Центр дитячої хірургії будують уже 6 років..

. «Центр дитячої хірургії планують здати в експлуатацію до кінця року», – такі сподівання нещодавно висловили кілька представників обласної і міської влади. Але, на жаль, вони не уточнюють інформацію, якого саме року – 2011 чи, може, 2020? Представникам влади обіцяти легше, ніж зробити, адже корпус дитячої лікарні будують вже майже 6 років. На цьому питанні спекулював не один чиновник. Особливо актуально повертатися до обіцянки напередодні виборів.


Тема добудови Центру дитячої хірургії нагадує питання Чернівецького водогону, яке теж вдало експлуатують місцеві політики напередодні чергових виборів. Нагадаємо, що ще у вересні минулого року у пресі голова ОДА Михайло Папієв за участі колишнього міського голови Миколи Федорука пообіцяв мешканцям Чернівців, що на початку 2011 року завершать добудову Центру дитячої хірургії, що на вулиці Буковинській. Також голова ОДА запевнив журналістів, що до стабілізаційного фонду Чернівецької області уряд перерахував десять мільйонів гривень і що це ще не всі кошти, а буде більше, щоб врешті добудувати корпус дитячої лікарні. Керівництво області та міста, як виявилося, тоді збрехало: як тільки відбулися вибори, у лікарні припинилися будь-які будівельні роботи. Коштів, які мали піти на завершення зведення хірургічного корпусу, що планували здати ще до 600-річчя міста, не вистачило. Через відсутність фінансування будівництво знову, як це уже неодноразово відбувалося, було законсервовано. У 2010 році кошторисна вартість будови зросла із 30 до 56 мільйонів гривень. Залишається лише гадати, якою вона є зараз.

 

Передбачено, що лікарня матиме хірургічний профіль і там надаватимуть допомогу дітям від народження до 18 років. Заплановано оснастити її найсучаснішим обладнанням, що забезпечуватиме підтримку життєдіяльності новонароджених дітей.

 

«Ми запустили цілий ряд новодобудов у галузі медицини, такі, як дитяча лікарня по вулиці Буковинській. Вона буде завершена до кінця цього року. Туди пішли мільйони гривень, вона буде оснащена суперсучасним обладнанням», – повідомив в інтерв’ю нашій газеті голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення в міській раді Георгій Ходоровський. Також влітку начальник управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Валерій Карвацький, перераховуючи збудовані соціальні об’єкти, які заплановано здати в експлуатацію у найближчий період, до обіцянки про завершення будівництва нових шкіл, які відкрили в області до 1 вересня, додав ще одну – завершення будівництва Центру дитячої хірургії. Але, на жаль, щоб це виконати, залишається кілька місяців, якщо бути точним, то два. А в приміщенні корпусу дитячої лікарні майже все так само, як і рік тому: зведено коробку, зроблено фасад, розпочато підведення комунікацій. І це все. Тобто є лише гарна оболонка, а наповнення відсутнє.

 

Ми вирішили поцікавитися у керівництва міської клінічної лікарні, чи відбувається зараз ремонт у новому корпусі і чи скоро він завершиться.

 

– Ні обіцянки, ні планування не замінять реальної роботи і графіку фінансування цієї роботи. Тільки від цього залежить успіх завершення побудови нового хірургічного корпусу, – каже головний лікар міської клінічної лікарні Сергій Сторожук. – З медичної точки зору, це вкрай необхідне будівництво для того, щоб ми могли надавати допомогу в нормальних умовах пацієнтам не тільки міста Чернівці, а й всієї області, розташувати всі потрібні відділення, підрозділи і кабінети для того, щоб ми могли впроваджувати необхідні сучасні медичні технології. Зараз у нас дітки розміщуються на шести ліжко-місцях в двох кімнатах по 18 метрів квадратних, тобто 36 метрів на 6 ліжок, це виходить 6 метрів на ліжко, а це вдвічі менше за норматив. У таких умовах ми працюємо. Немає можливості провести точні обстеження, адже багато апаратури у нас лежить у підсобних кімнатах. Ми вивозимо і завозимо це обладнання за необхідності, через що воно може псуватися. Необхідність цього корпусу вкрай важлива. Зараз відновилися щотижневі наради на дуже високому рівні. Також відбуваються планування та перепланування будівництва, проте в умовах обмеженого фінансування.

 

– А як же обіцянки влади, що гроші все ж таки на запуск об’єкта знайдуть?

– Про фінансування не можу сказати, бо я не фінансист. Ми, медики, почнемо працювати, коли будівельники закінчать роботу. Бажано усі фінансові питання з’ясовувати з тими, хто володіє точною інформацією. Дуже погано, що є перерви в роботі. Спостерігаючи за темпами будівництва, я бачу, що коли іде все планово, отримуються гроші, то будівельники виконують роботи. А якщо потім припиняється фінансування, то роботи зупиняються, будівельники розходяться і потім зібрати усіх і продовжити розпочате дуже важко. Дуже прикро, що минулої зими корпус уже опалювався, щоб не відсиріли приміщення, не відмерзли комунікації у приміщенні. А на це були потрачені наші з Вами кошти. Погано, якщо і цієї зими так само буде опалюватися цей корпус, – відповів Сергій Сторожук.

 

За словами пана Сергія, працівники фірми-генпідрядника кажуть, що якби поновилося фінансування, то за 3-4 місяці вони б здали об’єкт. «В першу чергу там буде надаватися хірургічна допомога дітям, і лікарі хотіли б сконцентрувати всю хірургічну допомогу різного плану під одним дахом, – каже Сергій Сторожук, – тому що у нас в п’яти лікувальних закладах надається допомога дітям, тобто відсутній єдиний методичний принцип підходу до діагностики та лікування».

 

Заступник головного лікаря з лікувальної роботи міської дитячої клінічної лікарні Ірина Регульська стверджує, що майбутній Центр буде забезпечений найсучаснішим обладнанням. «Ми плануємо проводити понад 2500 хірургічних операцій щороку. Загалом на обладнання ще необхідно 21 мільйон гривень. Потрібно придбати операційні лампи, обладнати реанімаційні палати, хірургічні блоки та закупити рентген-установку», – зазначила пані Регульська. Завідуюча відділення відновлювального лікування Олена Протоцька розповідає: «Лікарі уже не можуть дочекатися, коли у них відпаде необхідність їздити туди-сюди». Пан Сторожук підтверджує: «Руська, 87 звільняється і переноситься сюди, і в нас буде значно менше витрат на транспортування фахівців, дітей, харчових продуктів, аналізів і таке інше. А ще зменшиться кількість структурних підрозділів. Впроваджуватиметься ендоскопічна хірургія. Вже підготовлені фахівці не лише в Україні, а й лікарі, які пройшли стажування за кордоном».

 

«Торік з коштів обласного бюджету було перераховано 15 мільйонів гривень на добудову Чернівецької міської дитячої лікарні, з яких минулого року 10 мільйонів гривень вдалося освоїти, а 5 мільйонів гривень, у зв’язку з тим, що було безвідповідальним ставлення міської влади, ми в грудні повернули до державного бюджету України», – каже голова ОДА Михайло Папієв. «Цього року з обласного бюджету перераховано 10 мільйонів гривень, ми маємо завершену будівельну частину, тут іде мова про оснащення медичним обладнанням. Щодо цього оснащення у нас іде мова з Міністерством енергетики та вугільної промисловості про те, що з позабюджетних коштів ми зможемо найсучасніше обладнання доставити у міську дитячу лікарню. Це мало б робити місто, але воно не робило раніше. І ми зараз з Віталієм Михайлішиним розписали, як нам чітко, поетапно профінансувати цей об’єкт і як цей довгобуд, про який багато говорили, але ніхто не опікувався ним, завершити і ввести в експлуатацію, – продовжив губернатор. – Я впевнений у тому, що нам це вдасться зробити і у 2012 році ми введемо в експлуатацію цей об’єкт. Ми ніколи не будемо займатися «показухою», як це було у наших попередників, які різали стрічку на порожньому об’єкті. Ми все зробимо, щоб діти отримали якісну медичну допомогу. Фактично два роки ми коштами обласного бюджету фінансуємо той об’єкт, який мав би будуватися з бюджету міста. Ми завершимо об’єкт. Я візьму це під свій контроль. Лікарня буде добудована».

 

Тож скільки ще триватиме це будівництво, невідомо. Хоча якщо вірити деяким чиновникам, то уже до кінця 2012 року лікарню добудують. Що ж, побачимо, наскільки точним був у своїх розрахунках губернатор краю…


Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення