Понеділок, 03 жовтня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 96

Чи є в маленькому Парижі справжні парфуми?

Коли починаєш говорити про парфуми, запахи і все, що з цим пов’язане, одразу пригадуєш фільм «Парфумер». Хто бачив цю стрічку, одразу пригадає головного героя – одержимого запахами молодого чоловіка. Захоплююча розповідь про силу аромату, напевно, кожного змушує задуматися: невже й справді аромат є таким важливим у житті людини?


Зустрічають за запахом

Як відомо, ніс є одним з найважливіших органів чуття. Задовго до того, як розвинулися й удосконалилися зір і слух, нюх забезпечував живим істотам дві їхні головні функції – харчування і розмноження. Хоч ми цього і не усвідомлюємо, але саме запах є першим індикатором, що визначає наше ставлення одне до одного. Саме за запахом ми, як і мільйон років тому, обираємо собі пару. Вважається, що жінки нижчі на зріст саме тому, що більшість феромонів, відповідальних за статевий потяг, знаходяться в ділянці голови й шиї. Оскільки чоловіки вищі на зріст, їм легше відчути аромат протилежної статі. Така собі хитрість природи. І якщо первісна людина відчувала цей «людський аромат» у, так би мовити, чистій формі, сьогодні ми змінюємо його навмисно, примішуючи запахи гелю для душу, шампуню, мила, прального порошку і, нарешті, парфумів.
Історія парфумів довга і сягає глибини віків. Перша парфумерна фабрика в світі виникає в 1608 році у Флоренції. Сучасна парфумерія веде відлік з XVIII століття, а саме з 1709 року в Кельні француз Жан-Марі Фаріна, який торгував спеціями, вперше випустив в продаж запашну воду, названу на честь міста «Кельнською водою». До Франції вона була завезена в другій половині XVIII століття і відтоді розповсюджувалася під французькою назвою – одеколон. Відомо, що імператор Наполеон купував до 60 флаконів одеколону на місяць.
Наприкінці XVIII століття з’являються перші синтетичні ароматизатори. Виробництво парфумів стало дешевшим, і вони перестали бути прерогативою багатих. Наступний поворотний момент в історії парфумерії припадає на 10-і роки XX століття, коли кутюр’є вирішили об’єднати модельний бізнес і парфумерію. На думку фахівців, парфуми кінця цього століття увібрали в себе аромати лимона, апельсина, смородини, ананаса, манго, і на початок нового тисячоліття вони не зміняться.


Чим пахне Чернівецький ринок 

Не всі люди ганяються за брендами. Якщо для когось це принципово, то для інших походження парфумів не має значення: Escada, Versace чи «Аромат by дядя Вася» – яка різниця? Головне в тому, щоб платити реальну вартість, а не захмарну за Lacoste, що замішана у бочці веслом якимось Мухамедом десь на теренах Турції.
Отже, як дізнатися, що саме ми купуємо на ринку чи в магазині. Почнемо з того, що, навіть завітавши у вишуканий бутик з парфумерією, Ви не застраховані від купівлі підробки. І трохи далі ми підкажемо, як її відрізнити. Та спершу розкажемо, які «скелети» в парфумерному бізнесі ховає наше місто. Почнемо з ринку Калинівського, звісно ж. І тут, скажу одразу, можна придбати справжні парфуми дешевше, ніж у місті. Головне – знати місця або потрібних людей. Однак є одне «але». Як неофіційно поділилися продавці, більшість оригіналів є краденою. Схема проста: працівник, який працює на фабриці у Франції чи інших заводах-виробниках, «постачає» на наш ринок брендові парфуми, у невеликих кількостях, звісно. Продає їх тут за зниженою ціною, а до покупця вони дійдуть за дещо завищеною ціною. Зате бренд.
Спосіб потрапляння парфумів на наш ринок прокоментували в Чернівецькій обласній митній службі. Як виявилося, перевезти кілька пляшок французьких парфумів можна цілком легально: «Кожна фізична особа може провезти без оподаткування товару на суму 200 євро. Звісно ж, експертів з оцінки французьких парфумів немає, тому вірною вважається ціна, вказана громадянином. Якщо ж виникають підозри, то можна й перевірити. Але таких випадків не було», – розповіла Ганна Курочкіна, прес-секретар Чернівецької митної служби.
Але що таке оригінал?
Оригінал – це парфуми, виготовлені безпосередньо виробником-розробником, щоправда, це не значить, що все має бути з Франції, адже деякі модні будинки є італійськими, німецькими, англійськими або американськими, але точно не азійськими чи африканськими. На оригіналі обов’язковими є слова Made in…, серійний номер на флаконі. Щодо флакона, він повинен бути з високоякісного скла або пластику. Якщо ємність кольорова, то барвник міститься у склі, а не пофарбовано зовні. Зверніть увагу на дрібниці: кришечку, рівність літер, розпилювач і довжину трубки в середині флакона, якщо вона лежить – це підробка. Крім того, справжні парфуми не випускаються у ємкостях менше 25 мл у так званих «ручках» і у безмірних ємкостях теж. Оригінали не продаються на розлив, тож не спішіть з літровою банкою, якщо десь пропонують справжні Cuсci на розлив за шалено низькими цінами.
Але якщо навіть Ви перевірили всі ознаки справжніх парфумів, все одно можуть залишитися сумніви. Проте запах може їх розвіяти. Щоправда, це лише в тому разі, якщо Ви точно знаєте, як пахне оригінал, в іншому випадку залишається лише гадати. Останнє, але не менш важливе – ціна. Оригінали дешевими не бувають. Щодо цін, то судити про них можна, порівнявши ціну на ринку і у місті. Популярні сьогодні Versace bright crystal (50 мл) на ринку коштують 425 грн., аналог у місті – 506 грн. Така ж приблизно різниця і на інші парфуми.
Якщо з оригіналом парфумів трохи розібралися, давайте з’ясуємо, що таке «ліцензія», адже кожен з нас про неї чув. Ніби коштує дешевше, якість не погана і аромат такий самий. Навіщо ж переплачувати? Отож «ліцензією» в народі називають все, що нагадує оригінал, а коштує вдвічі-втричі дешевше. Насправді ж парфуми носять лише ім’я свого аналога, яке купується у справжнього виробника. Однак саму формулу парфумів продають лише частково або ж і взагалі не продають. Тому і запахи таких парфумів можуть кардинально різнитися. Коментує Надія, яка багато років торгує парфумами: «Найдешевші ліцензовані парфуми турецького і польського виробників коштують в закупці від 5 дол., тут відповідно в районі 100 грн. Найдорожчі і найякісніші – це ліцензовані парфуми, привезені з Голландії, вони коштують приблизно 50% від справжньої вартості бренду». Втім, тримаються ці клони не так вже й довго. Розповідає Олексій Чорний: «Я люблю хороші парфуми і завжди купую справжні. Але нещодавно придбав Lacoste essential за ліцензією у знайомої в магазині. Заплатив лише 100 грн., в той час як оригінал коштує 450 грн. Спершу запах і справді нагадував справжній, але потім ставав зовсім відмінним від оригіналу. Більше такі підробки не купуватиму».
А справа в тому, що виробники таких парфумів вдаються до хитрощів. Справжня туалетна вода має не один, а кілька запахів. Спершу Ви відчуваєте один аромат – перше враження. Згодом він, як симфонія, переходить в другу фазу, і, нарешті, основний запах залишається до чотирьох годин. «Ліцензійники» роблять композицію таким чином, що перші ноти справді нагадують оригінал, але згодом залишається зовсім інший запах, а то й ніякого взагалі. Контроль з боку справжніх власників бренду майже відсутній, перешкод ніяких.
Щодо підробок, то тут і так все зрозуміло. Парфуми за ціною менше 100 грн. (50 мл) – це вже фальш невідомого складу. Купувати такий товар – справа особиста, ринки наші ними так і майорять. Одне, що можна сказати, – це те, що, перш ніж купити, спробуйте на невеликій ділянці шкіри. Дешевий спирт, який є основою таких парфумів, може викликати алергічні реакції.


Дистриб’юторські парфуми 

Це поняття вже добре всім відоме. Сьогодні багато хто віддає перевагу продукції, що продається не в магазинах, а через каталоги. Причини різні: хтось не може собі дозволити елітну парфумерію, а підробки купувати не хоче; хтось є прихильником фірми; хтось – її дистриб’ютором, тому користується сам і пропонує іншим. Тому виділимо кілька і дізнаємося про переваги й недоліки. Ірина, представниця фірми «Ейвон»: «Я користуюся парфумами саме цієї фірми, хоча інколи купую й інші. Тут непогане співвідношення «ціна-якість». Ціни за 50 мл від 40 до 250 грн. Деякі дорогі одиниці теж досить відомі і користуються популярністю. Виготовляє цю продукцію Росія, і її підробок немає, а це, звісно, плюс».
Не менш відомим є бренд «Оріфлейм». Ціни тут 50-300 грн. за 50 мл, дезодоранти коштують від 20 грн. Є тут навіть справжні духи від 100 грн., щоправда, вибір не великий. Виробником зазначається Швеція, але, швидше за все, те, що потрапляє на наш ринок, виготовляється в Росії. Міла, споживачка: «Я більше вимушений споживач, оскільки моя сестра є консультантом і часто мені їх дарує. Деякі справді мені подобаються, але обмеженість вибору спонукає купувати й інші парфуми на свій смак».
Серед відомих дистриб’юторських є й киснева косметика «Фаберлік» (російського виробництва), німецький «Амвей» теж має своїх прихильників, хоча фірма відрізняється високими цінами. Досить відомою є американська фірма «Мері Кей». Ціни починаються від 210 грн. до 360 грн. за 30 або 50 мл.
Звісно, на ринку є чимало фірм, що пропонують свою продукцію методом точкового продажу. Певні переваги в них є. По-перше, продукти не підробляються: це просто не вигідно. По-друге, все та ж ціна. Втім, мінуси також існують, адже є й маловідомі фірми, а тому й їхня продукція сумнівного походження. Також мінусом є обмеженість вибору й якість, кажуть споживачі. За словами користувачів, вона краща, коли парфум лише вийшов, а згодом якість стає досить посередньою. Можливо, виробники економлять на складових. Так стверджують про «Ейвон» та «Оріфлейм». Але, як і в будь-чому іншому, вибір за споживачем.

У чому різниця?

Напевно, кожному з нас доводилося стояти перед нелегким вибором в парфумерному магазині – що купити: духи, парфумовану воду, туалетну воду, одеколон... У чому різниця? Тільки в ціні?
Духи – найбільш концентрований і стійкий, а також найдорожчий вид парфумів, рекомендований для використання у вечірній час і в холодні пори року. Вміст запашних речовин у парфумах складає 23% в 90% спирті. Ціни від 800 грн. за 50 мл.
Парфумована вода – вид парфумів, який за концентрацією запашних речовин знаходиться між парфумами і туалетною водою – 12-20% запашних речовин в 90% спирті. Від духів парфумована вода відрізняється тим, що в ній сильніше виражено «серце» аромату і значно слабкіше шлейфові ноти. Однак рясне використання парфумованої води вранці робить запах зайво різким у перші години. Зазначити варто те, що якщо брендові парфуми випускають як туалетну воду, то аналогічної парфумерної води не існує. Ціни за 30 мл починаються від 70 грн.
Туалетна вода – легкий вид парфумів, в якому яскраво звучать верхні і середні ноти, а шлейфові відчуваються злегка. Концентрація ароматичної композиції 8-10% в 80-85% спирті. Туалетна вода призначена для використання кілька разів на день. Ціни від 300-900 грн. за 50 мл.
Одеколон – найлегший вид парфумів, яким користуються в основному чоловіки. Призначення і властивості одеколону такі ж, як і у туалетної води, але концентрація запашних речовин ще менша 3-8% в 70-80% спирті. Ціна за 50 мл – 160-720 грн.
Парфумований дезодорант – продукт, що поєднує в собі властивості парфумів та засобів особистої гігієни. Концентрація ароматичних речовин у парфумованих дезодорантах може бути різною – від 3 до 10%. Ціна – 100-200 грн.
Парфумовані засоби догляду за тілом – ароматизовані засоби догляду за тілом – це будь-які косметичні засоби, в яких як віддушка використовується базисний аромат парфумів. Вміст віддушки в продуктах догляду, як правило, менше 1%, але ефект нашарування запаху збільшує його стійкість.

Скільки на нас заробляють

Чи є сьогодні прибутковим бізнесом торгівля парфумами? Як стверджують фахівці, в гонитві за заробітком сьогодні майже кожний третій флакон парфумів є підробкою. І саме на таких підробках можна щось заробити. «Колись ми возили парфуми самі. Їхали в Туреччину, Польщу тощо. Сьогодні до нас приходять представники різних фірм і пропонують товар від виробника. Найгірша якість – це Туреччина, Малайзія, Китай і Росія. Хорошими є англійські, голландські, непогані іспанські. До нас вони доставляються представниками фірм, більшість з Дніпропетровська. На дешевих парфумах можна заробити до 25% навару. На дорогих вже набагато менше. Не кожен може собі дозволити купити парфуми за 300-800 грн., а пахнути Dolce & Gabbana хочуть всі. Зазвичай найбільше купують в свята, але на цьогорічний Новий рік нічого не продали, а такого раніше ніколи не було», – розповідає Віктор Іванович, продавець на Калинівському ринку. 
Втім, дослідивши ринок парфумів у Чернівцях, ми помітили, що ціни на оригінали помітно зросли. Ціни на новинки на 10-15% вище і починаються від 800 грн. за 50 мл. А це, в свою чергу, спричинить збільшення неякісних і відносно дешевих парфумів на нашому ринку. Та з особистого досвіду скажу, що, купуючи оригінал, Ви все одно маєте більше шансів на економію. Підробки Вам вистачить на місяць-два, а справжні парфуми радуватимуть майже рік. Як стверджують англійці: «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі».


   «Унісекс» та парфуми, що змінили уявлення про чоловічі і жіночі запахи 

Мабуть, є у світі один запах, який однозначно знають усі модниці, навіть якщо цей запах їм не до душі. Це відомі легендарні парфуми «Шанель № 5». Коко Шанель була однією з перших жінок, яка створила потужний та розкручений бренд, потім свою лінію духів створила Жане Ланвен. Наразі досвід цих двох світських пані повторюють зірки, які завдяки своїй популярності рекламують парфуми власного виробництва та заробляють на фанах. Але саме Коко Шанель змінила ставлення до парфумів та нав’язала жінкам думку, що без власного запаху у них немає власного унікального стилю і що жінка, яка не користується духами, не має власного характеру та стилю. Проте не лише пані Коко претендує на ексклюзивність, бо після неї чимало парфумерів розробили лінії духів з різними кольорами, запахами, рекламними фішками, які є пізнаваним та відомим брендом, але вона була першою і у свій час єдиною, а її парфуми і досі користуються шаленою популярністю. До того ж Шанель зробила із парфумів такий же аксесуар, як зачіска чи гарний макіяж, що підкреслюють образ та свідчать про статус людини.
У середині 90-х в наше життя буквально увірвалися аромати «унісекс». Хвиля «унісекс» винесла й інші, не менш чудові запахи. З цього часу змінилися уявлення про чоловічі і жіночі запахи. Зараз єдиного зразка, як має пахнути жінка чи чоловік, не існує: все залежить від власних вподобань.
Загалом сьогодні є дуже великий вибір парфумів – від духів до дезодорантів, туалетної та парфумованої води. Є люди, які все життя використовують один і той самий запах, а є менш консервативні споживачі, прихильники модних тенденцій, які постійно міняють вподобання щодо парфумів і слідують новим віянням. Можливо, в це важко повірити, але є іще й категорія людей, які ненавидять парфуми. У деяких країнах громадяни навіть створили антипарфумерні товариства, які борються за право працювати і жити у «зоні без парфумів». На мою думку, ці люди багато втрачають!
Оцінити матеріал:
(4 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Оля
Не докінця розкрито....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -1 автор
Про цей бізне можна багато писати. Будемо розкривати тему в майбутньому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення