Неділя, 04 червня 2023p.

Кінотеатри

Як працюють служби таксі в Чернівцях

Як працюють служби таксі в Чернівцях

У нашому місті представлено чимало служб таксі на будь-який смак клієнта. Та ось саме клієнтів таксистам бракує. Адже не так дешево обходиться користування таксі пересічним громадянам.  

                         

                                                


                               Від оперативності реагування залежить кількість клієнтів таксі 

В умовах сучасного ринку транспортних послуг важливу роль відіграє час і якість обслуговування клієнтів службами таксі. Чим швидше вони будуть виконувати замовлення, тим швидше клієнт задовольнить свої вимоги, тим більше задоволення він отримає від сервісу служби, яким він скористався. Відповідно позитивніші будуть відгуки відносно певної служби таксі. З близько 20 радіослужб таксі, що існують у Чернівцях, пасажир має право обрати те підприємство, яке якісно, вчасно та за найменшим тарифом надає послуги з перевезень. У Чернівцях нараховується майже 40 стоянок, що є власністю територіальної громади.

Наразі більшість чернівецьких служб таксі комп’ютеризували робочий процес служби, включаючи роботу телефоністів, диспетчерів і водіїв таксі. Іноді обробка замовлення здійснюється протягом кількох секунд, іноді – десятки хвилин, але найгірше, коли після десятихвилинного очікування клієнту повідомляють, що немає вільних машин. Не може бути нічого гіршого, якщо це повідомили в той момент, коли людина дуже поспішає і лише вчасний приїзд таксі може її врятувати. Тому диспетчери радять робити замовлення таксі «із запасом» часу, а вже досвідчені водії, знаючи «хитрі» об’їзні маршрути, зможуть скоротити час у дорозі.

Директор однієї із служб таксі Олександр Семенович каже: «Термін виконання замовлення залежить від часу та адреси. Пік частоти замовлень спостерігається тоді, коли чернівчани їдуть на або з роботи (7.30 і до 9.30 та з 17.30 і до вечора). Скарги клієнтів здебільшого стосуються невчасного приїзду таксі до замовника. Найчастіше це стається через непередбачувані обставини на дорогах (затори, аварії тощо)». «А іноді, – розповідає таксист Юрій Терновецький, – це стається через те, що диспетчер телефоном повідомляє клієнту не той час, який йому пропонує водій. Останній краще знає, скільки йому потрібно часу, щоб приїхати за адресою замовника». Однак, за словами водіїв, і вони іноді вгадати точний час прибуття автомобіля не можуть. Проте саме диспетчер має контролювати увесь процес від подачі замовлення до приїзду пасажира на місце призначення.  

                                                       Ціни на послуги таксі зростуть узимку

Якщо раніше замовити таксі можна було лише по стаціонарному телефону, то тепер це можна зробити і за допомогою мобільного. Адже у більшості чернівецьких служб таксі в диспетчерській службі наявні багатоканальні телефони як міських, так і мобільних операторів.

Як правило, на період новорічно-різдвяних свят вартість за проїзд у таксі набагато зростає. Приміром, минулого року вночі першого січня проїзд у таксі із Соборної площі до проспекту Незалежності коштував 100 гривень. У той час як в інший день – 20 гривень. Тим більше, що в зимовий час значно зростають витрати пального, адже бензин витрачається і на обігрів салону.

Бути постійним клієнтом, переконують перевізники, вигідно. Вигідно саме для тих, хто часто користується послугами таксі. Зареєстровані користувачі отримують абонентську картку з індивідуальним номером. «Такі клієнти економлять свій час, роблячи замовлення за допомогою голосового меню. До них швидше приїде автомобіль. І ще вони мають знижки на проїзд у таксі», – розповідає директор іншої служби таксі Борис Леонідович. Однак для більшості служб таксі в Чернівцях видача абонентів – розкіш. Це відкрито визнають керівники підприємств. Кажуть, що за умов зростання цін на пальне та зменшення кількості замовлень знижки надавати намагаються рідше.

У цілому користуватися послугами служб таксі зручно та безпечно, адже працюють вони цілодобово. Наразі таксі здійснюють не лише пасажирські перевезення, а й доставляють піцу, перевозять вантажі. За попередньою угодою водії можуть довезти дітей до школи та дому. Однак, як не крути, а користуватися послугами таксі нині може дозволити собі далеко не кожен.

                                                                            

                                  Найчастіше клієнтів дратує невчасний приїзд

Чернівчани кажуть, що також оцінюють ввічливість і стиль спілкування оператора з клієнтом, адже саме оператор виступає свого роду візитною карткою будь-якої компанії. В.о. управління захисту прав споживачів у Чернівецькій області Надія Кутиніна констатує: «Скарги від невдоволених клієнтів поступають нечасто. Хоча й бувають. Стосуються вони зазвичай таких моментів: неналежної поведінки водіїв або диспетчерів (грубість, неввічливість), невчасного приїзду на місце виклику. Іноді скаржаться, що взагалі не приїжджають. Пригадую випадок, коли жінка розповіла, що викликала таксі до лікарні та її проігнорували. Такі прикрі випадки непоодинокі. А довести їх практично нереально. Це ж не коробка цукерок, у якій термін споживання вийшов, і це є наглядно. Такі порушення відбуваються через неналежний контроль з боку директорів служб таксі за своїми підлеглими. Керівники мають бути на своєму місці і, підбираючи персонал на роботу, зобов’язані звертати увагу не лише на досвід водія, а й на його особисті якості. Ми часто викликаємо директорів цих підприємств, проводимо роз’яснювальну роботу. Якщо є скарги, то вони повинні відреагувати на них і вирішити, які заходи вжити – від фінансового стягнення до звільнення».

Також фахівці наголошують, що жодна з чернівецьких служб таксі не розміщуює у своїх автомобілях інформацію про фірму-перевізника, її контакти та куди звертатися у разі порушення прав споживачів. Якщо у громадському транспорті така інформація вже є давно, то для таксі це лише перспектива. Так само, як і дрес-код для працівників. «Адже клієнтам завжди приємніше їхати в чистому автомобілі, де за кермом буде сидіти охайний і приємний водій. Тому, думаю, усім перевізникам варто задуматися над тим, аби створити єдину форму одягу для водіїв таксі», – каже Надія Григорівна.

Ольга, яка живе на вулиці Червоноармійській, розповідає, що бувають випадки, коли таксі потрібно викликати більше ніж 30 хвилин, це пояснюється тим, що таксисти чують назву вулиці і знають, що дорога в тому мікрорайоні не найкраща, тому не хочуть їхати. Хоча всі таксисти, котрі працюють у службі, повинні отримувати та виконувати замовлення, незважаючи на вулицю та дороги.

                                                  Про що говорить таксометр

Більшість чернівецьких служб таксі відмовилася від так званого «мінімального замовлення». Лише в службах таксі «Вояж» та «Салют-2008» мінімальне замовлення вартує 10 гривень. Директори розповідають, що пасажири сплачують виключно відповідно до лічильника-таксометра. Тобто брати з клієнта більше, аніж показує лічильник, водій не має права. Більше того, це є прямим порушенням Закону. Саме Закон України «Про автомобільний транспорт» посилив вимоги до таксистів. Всі таксі повинні бути «обладнані таксометром, розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку».

Перед тим, як їхати, таксист зобов’язаний назвати тариф пасажиру, показати дані таксометра до та після поїздки, їхати найкоротшим маршрутом. Під час проїзду водій сам переключає таксометр, згідно з тарифом, адже тариф за містом вищий.

Борис Леонідович каже: «Наразі в більшості служб таксі використовуються кодовані таксометри. Це означає, що обманути клієнта не просто, хоча й реально. Адже, за правилами, водій перемикати тариф повинен лише тоді, коли вже бачить перед собою табличку «Чернівці». Але якщо пасажир не стежить за роботою водія, то легко може пропустити момент, коли таксист завчасно перемкнувся на дорожчий тариф».

Ще одна деталь – видача чеків. Їх таксисти видають лише тоді, коли пасажир просить про це для звітності. У більшості випадків чеки не потрібні. Варто також зазначити, що перевозити пасажирів категорично заборонено, якщо в таксі не працює таксометр.

                                               Акції, бонуси та заохочення

Раніше, коли пасажир робив часто замовлення, йому надавалася знижка. Сьогодні ж все змінилося: відкрилося багато служб таксі, і тому такі знижки надають не всі. Для того щоб було якнайбільше клієнтів, служби таксі оголошують акції та інші заохочення. Зазвичай це роблять ті служби, котрі потребують клієнтів. Конкуренції немає. Наприклад, директор таксі «Шансон» Галина Василівна розповідає, що протягом минулого року, якщо пасажир зробив не менше 10 замовлень, то брав участь у розіграші путівки до Праги, подорожі до Карпат, та часто розігрують пляшку шампанського. Інша служба «Фаворит» постійним клієнтам, які зробили певну кількість замовлень, поповнює мобільний рахунок на 30 гривень. Щодо інших служб, то таких акцій не проводять, можливо, мають багато клієнтів або їм просто не вигідно робити заохочення.

                                               Їхати з «кукурудзниками» дорожче

Таксисти, які працюють у «тіні» (їх ще називають «кукурудзниками»), зазвичай не мають лічильників, тому їхні послуги дорожчі. Якщо за лічильником потрібно заплатити 12-13 гривень, то у «кукурудзника» – 15 гривень. Заробляють вони, спекулюючи на тому, що вчасно з’явилися в тому місці і тоді, коли це треба клієнту. Однак такий бізнес легко можуть «прикрити» відповідні служби. Натомість ті водії, які працюють на службу таксі, мають можливість отримати більшу кількість замовлень, а не шукати клієнтів на вулицях міста.

Дмитро тривалий час працює таксистом і возить пасажирів власною автівкою. «Раніше працював на службу таксі, але робочий графік дуже стомлював і зароблених коштів не бачив, тому вирішив працювати на себе, – розповідає пан Дмитро. – Моє місце тепер на одній із зупинок, де часто обслуговую людей, які проживають у районі вулиці Червоноармійської. На зупинку їду зранку на 6 годину, маю своїх клієнтів, які мене вже знають. Найчастіше везу людей на роботу та на навчання. Тепер працюю лише півдня».

Студентка Марина Храб проживає в Садгорі. Інколи, не дочекавшись маршрутки, користується послугами таксі. «Одного вечора викликала таксі в Садгору, – розповідає Марина, – а диспетчер одразу попередила, що посадка коштує 10 гривень, адже в Садгорі діє тариф 2 – «За містом». Погодившись на такий тариф, чекала на вулиці таксі близько 25 хвилин, що спричинило певні обурення». Тепер Марина, якщо й їде на таксі, то йде до центру Садгори (неподалік від дому) і домовляється з «кукурудзниками». Вважає, що з ними можна домовитися про ціну, адже їм потрібні гроші.

Більшість «тіньових» таксистів працює біля авто- та залізничних вокзалів. Їхня схема така: обирають людей, котрі приїхали з інших міст або районів, припрошують та пропонують свої послуги таксі, ті, не питаючи про вартість проїзду, сідають та їдуть у призначене місце. Водій після поїздки називає захмарну ціну, яку пасажир платить, тому що не може сказати, що дорого, адже не домовився до поїздки. Зазвичай біля вокзалів таксисти всі «свої» і не допускають інших.

                                               Машини представницького класу

У Чернівцях є автомобілі, котрі можна замовити на різноманітні свята. Один з власників, котрий надає машини елітного класу (не лімузини) розповідає: «У нас є 5 машин, які зазвичай орендують на весілля. Послуга вранці до ресторану коштує 1000 гривень. А якщо хочуть орендувати по місту, то потрібно викласти за посадку – 8 гривень та 5 гривень за кілометр». Як розповідає власник, чернівчани користуються послугами автомобільних перевезень представницького класу, але вважає, що не всі мешканці міста готові до такої розкоші.

Таксистів теж можна зрозуміти. Адже пасажири, котрі викликають таксі, знають назву служби, номер машини, а водіям важче, оскільки вони навіть не знають, кого везуть. Останнім часом часто чуємо про напади на таксистів. Україною прокотилася хвиля нападів на таксистів. У Чернівцях у листопаді цього року теж сталося два такі випадки. Вони скоювалися з корисливою метою (заволодіння автомобілем). На щастя, таксисти не постраждали, та ці випадки стали приводом до того, що генерал-міліції Харабара запропонував зустрітися із директорами усіх служб таксі міста, аби разом домовитися про посилення заходів безпеки таксистів.

 

                                                             

                                                       Як обманюють таксисти

Про непорозуміння зі службою таксі розповідає дівчина Ганна: «Тиждень тому близько другої години ночі викликали таксі до кафе. Нас було п’ятеро, тому приїхав легковий пікап на 6 місць. Їхали таким маршрутом: вулиця Гакмана – Сучавська – проспект Незалежності – Парковий проїзд – бульвар героїв Сталінграду. Таксист чотири рази зупинявся на хвилину, де по черзі виходили дівчата». У чеку було зазначено, що машина простояла 6 хвилин, хоча, за словами дівчини, «дівчата виходили швидко, і таксист стояв на зупинці не більше хвилини». Ганну обурює те, що цього разу дівчата заплатили за проїзд у таксі 48 гривень, хоча за день до цього теж викликали таксі цієї ж служби, заплативши 32 гривні. Чому така різниця в ціні за умови, що маршрут не мінявся? Невже таксисти переключали самовільно тарифи? Адже нас переконують, що водій таксі не має права переключати тариф з одного на інший, не виїхавши за місто, адже два тарифи різняться в ціні. Цей факт був зафіксований вночі в мікроавтобусі служби таксі «Чернівці» з номером АТ 20-56-АН (згідно з чеком). Окрім того, в цьому мікроавтобусі була відсутня можливість проконтролювати показники лічильника, оскільки він був схований від пасажирів. Виходить, якщо пасажир не звертає уваги на лічильник, водій може спокійно возити людей по місту за іншим, дорожчим, тарифом.

Старший диспетчер цієї служби таксі Валентина Василівна коментує: «Лічильники всіх таксі нашої служби закодовані, тому водій не може самостійно переключати тариф. Чому так сталося, що тариф переключився, наразі мені невідомо. А вказаний простій означає, що водій зупинявся на пішохідному переході кілька разів, тому лічильник і нарахував 5 хвилин простою».

Ганна також зазначає, що на чеку зазначена неправильна дата, на що Валентина Василівна відповідає: «Коли розряджається акумулятор у машині, дата в лічильнику автоматично збивається». Тож на кого скаржитися в цій ситуації, якщо винного ніде шукати?

Як правильно користуватися таксі: – оберіть зручний для Вас номер телефона або мобільного оператора; – назвіть чітко адресу (вулицю, номер будинку, місцезнаходження фірми, магазину, готелю тощо); – щоб не платити зайвих грошей, виходьте вчасно (після повідомлення диспетчера); – при посадці в авто зверніть увагу на покази лічильника (прилад, що показує час посадки, кілометраж); – вимагайте, щоб водій вмикав лічильник у Вашій присутності; – водій повинен ознайомити Вас з тарифом і узгодити маршрут поїздки. 

                                                                                                                        Лілія Вакарюк

                                                                                                                        Тетяна Лужинська

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Affiptmum
Efficacy and tolerability of mirabegron, a beta3 adrenoceptor agonist, in patients with overactive bladder Results from a randomised European Australian phase 3 trial nolvadex pct for sale 320 LC mass spectrometer with ES interface and Varian MS Workstation System Control Vers
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення