Понеділок, 03 жовтня 2022p.

Хто «кришує» контрабанду в Чернівцях і чому «тіньовий бізнес» абсолютно безкарно процвітає?(+фото+документи)

«Мобільний магазин» з контрабандою «Мобільний магазин» з контрабандою
www.bukpravda.cv.ua

Таке запитання хочеться адресувати нашим чиновникам та правоохоронцям. "Агенція журналістських розслідувань" спробувала розібратись в цій ситуації, наскільки це можливо, провівши своє незалежне розслідування.

У Чернівцях на проспекті Незалежності роками торгують контрабандою. Час від часу змінюються лише автомобілі. Раніше був білого кольору без номерів, тепер - сірого кольору з іноземними номерами. Торгівля здійснюється продавцями, які змінюються. Товар підвозять на великому білому мікроавтобусі. Цікаво, що роками ця "точка" успішно функціонує і жодні контролюючі органи на неї не звертають уваги. Щоб в такому місці "успішно" торгувати іноземними (ймовірно з Італії) товарами без жодних документів та дозволів, потрібно мати гарний "дах". Саме таке повідомлення у Фейсбуці опублікувала «Агенція журналістських розслідувань» ще  13 серпня 2014 року і обіцяла звернутись з інформаційними запитами в різні інстанції. Що ж з цього вийшло і що дізналися про цю «точку» наші журналісти.

 «Агенція журналістських розслідувань» зацікавилась вже легендарною серед населення торгівельною точкою, яка знаходиться тут вже не один рік.

Непримітна, без документів, з декількома продавцями, при потребі з підвозом товару. Щоправда сам автомобіль, власне торгівельна точка, з часом змінюється. Був білий, тепер сірий Reno (на фото). Але, якщо раніше стояв без номерів, то на сірий начепили іноземні номери DW 124US. Достовірно невідомо в якому статусі на території області знаходиться цей автомобіль, але згідно наявності на ньому іноземних номерів - точно не розмитнений.

Знаходиться він на одній з центральних магістральних вулиць, а саме на проспекті Незалежності в Чернівцях, навпроти будинку побуту, поблизу перукарського салону «Стефані». З «мобільного магазину» спокійно торгують контрабандним товаром. І не просто торгують, а роками незаконно, без жодних дозволів, не сплачуючи при цьому жодних податків, відрахувань, в тому числі мита.

«Агенція журналістських розслідувань» надіслала запити з проханням надати інформацію про законність такого «мобільного магазину» і отримала надзвичайно цікаві відповіді, з яких можна зробити висновки, що в Чернівцях можна спокійно торгувати контрабандою, а всі контролюючі органи в Чернівцях закривають очі, або реагують надзвичайно беззубо, адже не всі мають достатні повноваження, а деякі елементарне бажання реагувати. Будемо сподіватись, що новий закон про люстрацію наведе лад в правоохоронних органах і не тільки…

Обласна прокуратура здивувала нас цікавою «грою» в юридичні терміни, або як професійно не відреагувати на злочин. Для прикладу, відповідь обласної прокуратури від заступника прокурора Ігоря Мустеци: «Поданий Вами запит за своїм змістом є зверненням, оскільки в ньому ставиться питання не про надання публічної інформації, розпорядником якої є прокуратура області, а про проведення перевірки за наведеними у запиті фактами, з’ясування яких не відноситься до компетенції органів прокуратури області».

Фактично в прокуратурі порадили нам повторно звернутись до прокуратури за отриманням чергової відписки. Дивна реакція прокуратури на інформацію про злочин…Зазвичай прокуратура при отриманні інформації про злочин з будь-яких джерел, в тому числі і з інформаційного запиту, мала б переадресувати запит до належної інстанції для відповідного реагування і здійснити контроль, це її пряма функція. Цікавий факт, що теперішній заступник прокурора області 
Ігор Мустеца нещодавно керував прокуратурою саме того району, де знаходиться цей «мобільний магазин» з контрабандою, а саме Шевченківською районною прокуратурою в місті Чернівцях.

В СБУ т.в.о. начальника Юрій Фелонюк від контрабанди «відхрестився», написавши, що реалізація контрабанди до їхньої компетенції не відноситься і переадресував запит на обласну прокуратуру. І ми отримали ще одну не менш інформативну відповідь прокуратури, фактично ідентичну попередній. Прокуратура фактично двічі проігнорувала інформацію про злочин, принципово відмовляючись реагувати на цю інформацію з незрозумілих для нас причин.

В Інспекції з питань захисту справ споживачів у Чернівецькій області відреагували миттєво, і в.о. начальника Надія Кутиніна зазначила, що торгові точки, які не зареєстровані, як суб’єкти господарювання та не мають дозволів на право здійснення торгівельної діяльності не належать до повноважень інспекції. Фактично, інспекція не може згідно законодавства їх перевірити.

Надія Кутиніна прокоментувала порядок реагування та можливості інспекції з питань захисту справ споживачів.

"Коли до нас звертається споживач, він повинен назвати місце здійснення покупки, обов’язково адресу і власне прізвище підприємця. Вся потрібна інформація знаходиться в кутку споживача. Якщо людина працює офіційно, то ми маємо право перевіряти ті заклади торгівлі, громадського харчування, побуту.  Тобто ті,  які мають свідоцтво про державну реєстрацію, які мають дозвіл на здійснення торгівлі в тій чи іншій точці. Це закладено  законом України про основні засади державного нагляду контролю у сфері господарської діяльності. 

Ми також здійснюємо планові і позапланові заходи контролю. На планові заходи контролю у нас складається план перевірок. В плані зазначено, який підприємець, його адреса – це планові заходи контролю, які у нас складаються на цілий квартал. Є і позапланові заходи контролю. Позапланові перевірки здійснюються за скаргами споживачів. Але просто стихійну торгівлю ми не можемо перевіряти.  Тобто він сьогодні тут, завтра там. Ми стихійну торгівлю не контролюємо, жодних документів отримати немає можливості. Ми підходили і цікавились,  жодних документів не надають, вони просто тікають.

Тобто ми та організація, яка перевіряє дотримання законодавства про захист справ споживачів в тих юридичних та фізичних осіб, які офіційно зареєстровані і які працюють офіційно. Стихійну торгівлю ми не перевіряємо. Як що ж перевірка йде в магазині, де виявляються контрабандні товари, ми застосовуємо економічну санкцію в розмірі 30 відсотків від вартості товару, за відсутність необхідної , доступної, достовірної та своєчасної інформації, тобто за відсутність перекладу", - зазначила в.о. начальника Надія Кутиніна.

В ДПІ у місті Чернівцях, заступник начальника Тетяна Шпак дала чітке пояснення законодавства щодо реагування на «мобільний автомагазин» з контрабандою і чітко вказала, що згідно законодавства, в першу чергу реагувати мають відповідно до статті 255 КУАП посадові особи органів внутрішніх справ та посадові особи, уповноважені на те виконавчим комітетом міської ради, які й мають складати адміністративні протоколи правопорушень, які в свою чергу відправляються у відповідні районні суди. Іншими словами реагувати мали б районна міліція та міська рада.

Від міської ради відповідь на наш запит надав директор Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Володимир Бабчук. Він зазначив, що управлінням містобудування та архітектури департаменту дозвіл на встановлення автомагазину на здійснення торгівлі контрабандним товаром на проспекті Незалежності не надавався. Одночасно, пан Бабчук зазначив, що згідно рішень міськради, реагувати на стихійну (незаконну) торгівлю мають районні ради, фактично визнавши, що відповідальність за незаконний «мобільний автомагазин» несе Шевченківська районна рада.

Від міліції відповідь саме на інформаційний запит №23 від 19.08.2014року від «Агенції журналістських розслідувань» до Валерія Зінченка ми так і не побачили. Інформаційний запит був зареєстрований в обласному УМВС того ж дня о 15.35. Відсутність відповіді і реагування на незаконний «мобільний автомагазин» з контрабандою залишає багато запитань до УМВС в Чернівецькій області.

Чому перед «носом» у всіх контролюючих органів твориться таке свавілля? 

За непідтвердженою інформацією , яку важко перевірити, а головне довести, у даного «мобільного автомагазину» надзвичайно «дружні» відносини з  Шевченківським районним відділом УМВС.  Ми не можемо підтвердити, чи спростувати дану інформацію, але розуміємо, що згідно чинного законодавства, саме міліція і міськрада мала б реагувати на таке зухвале, довгострокове порушення законодавства на одній з центральних вулиць Чернівців. 

Після проведення розслідування та опрацювавши відповіді на наші запити, можна зробити висновки, що в Чернівцях можна торгувати будь-де та будь-чим, головне не реєструватися і вчасно зачинятися.

Бізнес, що сплачує податки, працює чесно, має узгоджувати фактично всі питання з численними бюрократичними структурами, отримувати різноманітні ліцензії, дозволи, а «тіньовий бізнес», який продає контрабандний товар невідомого походження та якості, серед білого дня, не сплачуючи жодних податків, наносячи шкоду державі, абсолютно безкарно працює.

Поки в Чернівцях будуть панувати подвійні стандарти, жодного порядку не буде. Закон має бути однаковим для всіх. Або всі сплачують податки, або ніхто.

З часу подання запитів пройшов місяць, а контрабанда і досі спокійно продається, реагування абсолютно відсутнє…

Велике прохання до керівника УМВС в Чернівецькій області Валерія Зінченка, до мера Чернівців Олексія Каспрука та прокурора області Павла Ванзуряка належним чином  відреагувати на інформацію про легендарний «мобільний автомагазин» з контрабандою на проспекті Незалежності та проінформувати громадськість нашого міста про результати реагування.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення