Вівторок, 30 травня 2023p.

Кінотеатри

Безкоштовно виділяють 200 земельних ділянок на рік

Безкоштовно виділяють 200 земельних ділянок на рік

 Чимало чернівчан, котрі мешкають у малогабаритних квартирах, та молоді сім’ї, які взагалі не мають власного житла, мріють про свій будинок. Земельну ділянку під забудову отримати в Чернівцях можливо залежно від фінансового становища: є кошти – є можливість купити землю в перспективному мікрорайоні Чернівців, а немає коштів – доведеться чекати довгий час своєї черги на безкоштовний клаптик землі. І тоді вже не вибереш: в якому мікрорайоні дадуть землю – там і доведеться будуватися. Тож спробуємо дослідити, скільки коштує земельна ділянка під будівництво та чи можливо її справді отримати безкоштовно.


Земельну ділянку під індивідуальне будівництво Ви можете придбати за власний кошт у тих, хто продає, або купити на аукціоні, а також отримати безкоштовно.


 

На вторинному ринку земельна ділянка – від 5000 до 55000 у.о.Щоб купити земельну ділянку в хорошому мікрорайоні, потрібно викласти чимало грошей. З оголошень бачимо, що в Чернівцях купити ділянку під будівництво досить дорого. Наприклад, ділянку на Роші 0,09 га можна придбати за 16000 у.о., за земельну ділянку в Садгорі 0,15 га потрібно викласти 21000 у.о., а ділянка 0,10 га в 10 хвилинах до вулиці Руської коштує 46000 у.о., 0,87 га землі на вулиці Приміській є можливість придбати за 30000 у.о. Роки два тому, коли землю за законом продавати не дозволяли, натрапила в Інтернеті на оголошення, в якому йшлося про продаж десяти соток у межах аеропорту за 2 млн. гривень. На той час то була космічна ціна для пересічного буковинця. Ціни на землю вражають досі. Проте є альтернатива отримати землю під забудову безкоштовно, обмінявши квартиру (іноді з доплатою) на земельну ділянку або дочекавшись своєї черги на загальному обліку кандидатів на отримання землі.

 

– На ринку земельну ділянку під індивідуальне будівництво можна купити в середньому за 1500 у.о., – розповідає ріелтор Інна Рашковська. – Найчастіше покупці віддають перевагу району Роша (Стинка), вулицям Хрещатинська, Рівненська. Менше купують у районі Цецино.


 

Земельна ділянка з аукціону


 

Придбати земельну ділянку можна не лише на вторинному ринку, а й з аукціону. Заступник директора, начальник управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Сергій Гомонович розповідає, що кожного місяця готують ділянки на аукціон. «Земельні ділянки під індивідуальне будівництво продаються, але не інтенсивно, по 1-2 ділянки на місяць, – каже Сергій Степанович. – Зазвичай земельні ділянки купують чернівчани, котрі не можуть стати на облік через те, що житлові умови задовільні. Тому вони купують ділянки за готівку, не перебуваючи на обліку».


 

Вартість земельної ділянки залежить від району, тому ціна встановлюється в кожному окремому випадку. За словами Сергія Гомоновича, середня вартість земельної ділянки за квадратний метр – 80 гривень. Купівля ділянки – це лише півбіди, а що казати про кошти, потрібні для будівництва чи ремонту будинку! Позитивне те, що швидко купив клаптик землі, оформив документи і маєш уже у власності нерухомість, ну а далі справа часу й фінансів.


 

Довго чекати, але безкоштовно


 

Найдовший та довгоочікуваний шлях – отримання земельної ділянки безкоштовно з допомогою міської ради. В Земельному кодексі України, у статті 121 «Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам» прописано, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

 

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку в містах – не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

 

 

 Земельні ділянки під індивідуальне будівництво в Чернівцях можуть отримати безкоштовно громадяни, житлові умови яких потребують покращання. Також законом визначені пільгові категорії громадян на отримання земельних ділянок. Сергій Гомонович коментує: «До пільговиків належать чорнобильці, відселені із зони ураження і не забезпечені житлом, а також військовослужбовці, звільнені з лав армії і не забезпечені житлом». Усіх громадян забезпечити земельними ділянками не можуть, тому отримують лише ті, котрі справді претендують.


 

 Сергій Степанович зазначив, що нещодавно завершили надавати земельні ділянки в мікрорайоні по вулиці Учительській (Садгора), планують затвердити ще два мікрорайони на вулицях Широкій, Таманській, Литвинчука, Заставнянській (Роша). У перспективі коригуватимуть квартал під індивідуальну забудову в районі вулиць Рівненської, Хрещатинської та в районі Роші Стинки. Згідно з чинним законодавством можливо отримати до 0,1 га, залежно від того, де виділені ділянки. У межах Чернівців є можливість отримати в середньому 0,07-0,08 га на вулиці Учительській, близько 7-8 соток – на вул. Широкій, Таманській і лише 3 сотки – на вулиці Литвинчука. Розподіляють всю землю, скільки мають.


 

Як отримати земельну ділянку під будівництво?


 

Щоб отримати земельну ділянку під будівництво індивідуального житлового будинку, потрібно звернутися у департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради з відповідною заявою та потрібними документами. Один із найважливіших документів – довідка про перебування на квартирному обліку для поліпшення житлових умов. Рішенням районної ради беруть на облік і з довідкою приходять до департаменту, терпляче очікують на отримання квартири.Якщо хочуть отримати земельну ділянку, то відмовляються від отримання квартири і знімаються з обліку.


 

На сьогодні отримують земельні ділянки громадяни, котрі подали заяви ще в 2004 році. Сергій Гомонович підсумовує: «Існує облік громадян, котрі подали заяви. На сьогодні налічується 1600 осіб на обліку. Загалом близько 200 ділянок виділяють на рік».


 

Якщо люди погоджуються на земельну ділянку, разом із ними їдуть на місце та оглядають її. Якщо задовольняє, то готують рішення, якщо не задовольняє – чекають на кращу. Найбільший попит мають земельні ділянки під індивідуальну забудову на Роші, вулицях Рівненській, Сторожинецькій. Швидко розподілили земельні ділянки по вулиці Таджицькій, тому що там велика можливість підключення до інженерних мереж. Менше хочуть у Садгорі, адже з інженерними мережами там дещо важче.


 

Отже, для отримання земельної ділянки під індивідуальну забудову потрібно звернутися у департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради з такими документами, як:

 

1. Копія 1,2 та 11 сторінок паспорта.

2. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

3. Довідки обласного бюро технічної інвентаризації та міського комунального бюро технічної інвентаризації про відсутність приватної власності на житло в межах міста.

4. Довідка про перебування на квартирному обліку для поліпшення житлових умов.

5. Довідка про склад сім’ї та реєстрацію (видається в ЖРЕПі за місцем проживання).

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Олена
Продам приватизовану земельне ділянку під будівництво 0,10 га. Є цокольний поверх, документи на будівництво,
15 хв. від вул. Руської . Гарячий Урбан. тел. 0994737902
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення