Вівторок, 06 грудня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

Облрада надалі безголова…

 Чергова сесія обласної ради зустріла журналіста та шеф-редактора нашої газети непривітно. Виявилося, що у списку запрошених були всі ЗМІ області, крім газети «Буковинська правда». Хоча відповідальна за список запрошених пояснила, що це технічна помилка та видала запрошення. Правда, в мене була думка, що, можливо, це сталося невипадково.


 Зазначимо те, що сесія розпочалася невчасно. Варто відмітити, що на її початку була відсутня майже вся фракція Партії регіонів, в.о. голови обласної ради, керівництво Партії регіонів та окремі депутати від «Нашої України». На запитання, яка причина спізнення депутатів від Партії регіонів, керівник її фракції в обласній раді Георгій Галиць відповів: «Я цього не зауважив». На думку керівника фракції «Фронту Змін» Максима Бурбака, «з боку фракції Партії регіонів це відбувається постійно. Це неповага до депутатського корпусу». Однак керівник фракції «Наша Україна» Іван Шевчук сказав, що запізнення Партії регіонів відбулося з технічних причин. Адже депутати від цієї фракції прийшли о 09.30». Цікаво: чому п. Шевчук акцентував увагу на часі приходу депутатів від Партії регіонів? Проте мені здається, що керівництво обласної ради та адміністрації спізнилося, бо обговорювало певні політичні питання та поведінку при голосуванні. До речі, депутат обласної ради Михайло Павлюк від «Нашої України» припустив, що сесія розпочалася запізно, можливо, через ситуацію, що склалася навколо обласного Будинку вчителя. Забігаючи наперед, скажу, що питання про передачу обласного Будинку вчителя «Юності Буковини» дійсно викликали дискусії в обласній раді. Але про це далі.


 Традиційно сесія розпочалася з привітань, нагороджень і нових призначень. Окремо депутати відзначили благодійність депутатів, зокрема Тетяни Смолдирєвої, Ольги Гоян та Василя Дутчака.


 Після цього розпочалися дискусії щодо порядку денного. Депутат від фракції «Фронту Змін» Олександр Фищук обурився тим, що не було внесено на порядок денний питання про заслуховування голови ДПА в Чернівецькій області. Тим більше це рішення було прийнято на попередній сесії. Пан Фищук сказав: «Це неповага до депутатів. Рішення сесії не виконується. Далі депутат від «Фронту Змін» Максим Бурбак запропонував внести до порядку денного питання про обрання голови обласної ради. Проте рішення не було ухвалено: за нього проголосували 33 депутати. Не голосували депутати від Партії регіонів та «Батьківщини». На запитання, чому Партія регіонів не голосувала, Г.Галиць зазначив, що для обрання голови повинна бути депутатська більшість: «У нас такої людини, яка б могла набрати необхідну кількість голосів, поки що немає. Ми ще проводимо консультації. Оберемо того, за кого проголосує три чверті депутатів». Депутат Максим Бурбак повідомив: «Комусь це вигідно, щоб Чернівецька область була «в.о.». Якщо б проголосували за мою пропозицію, ми б запропонували кандидатуру на голову. Але я прізвища не називаю, щоб не здійснювався тиск на цього кандидата». Позиція фракції «Нашої України» наступна. «Партія регіонів має більшість та є провладною. А «Фронт Змін» є найбільшою опозиційною фракцією. Тому вони могли б запропонувати якусь кандидатуру, якби хотіли. Ми підтримаємо. В нашій фракції є також достойні люди, які б могли очолити обласну раду. Почекаємо до наступної сесії», – каже Іван Шевчук.


 Далі за пропозицією Георгія Галиця з порядку денного сесії було знято два питання – про утворення тимчасової контрольної комісії обласної ради з перевірки правомірності отримання житла працівниками податкової служби Чернівецької області та про запит депутата обласної ради Юлика С.Д. щодо будівництва та введення в експлуатацію Сокирянської районної лікарні. Депутати від «Фронту Змін» обурювалися та викрикували: «Яка причина?» У відповідь мовчки депутати проголосували за пропозицію Галиця. В.о. голови облради Валентин Маніліч відповів, що вже проголосовано: «Треба було трохи раніше». В коридорі обласної ради п. Галиць пояснив свою пропозицію: «Ми не можемо закрити лікарню, як це пропонує «Фронт Змін», бо вклали багато грошей у будівництво». У рішенні пропонується призупинити роботу Сокирянської центральної лікарні, тому що цей об’єкт повністю не зданий в експлуатацію.


 А щодо податкової, то, на думку Г.Галиця, депутат Фищук некоректно подав інформацію: «Він говорить, що колишній керівник податкової м.Чернівці отримав квартиру, а насправді – тільки рішення, і в квартирі проживає інший. Тому зміст запиту не відповідає дійсності».


 Певне пожвавлення викликало питання про передачу функцій комунальної установи «Чернівецький обласний Будинок вчителя» комунальному закладу Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини». Депутат Максим Бурбак заявив, що директор обласного Будинку вчителя проти ліквідації. Проте начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації, депутат від Партії регіонів Михайло Бауер запевняв, що працівники цієї установи не проти працювати в «Юності Буковини». Керівник фракції від «Батьківщини» Іван Мунтян запропонував зняти це питання з порядку денного. Натомість Максим Бурбак запропонував здати приміщення Будинку вчителя в оренду обласній раді, щоб депутати могли там організувати громадські приймальні. Проте їхні пропозиції не були прийняті. Все ж таки 57 депутатів проголосували за передачу функцій…


 Під час розгляду питання про інформацію контрольної комісії з вивчення питання дотримання нафтовидобувним управлінням «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта» законності видобутку та обліку обсягів нафти на Лопушнянському родовищі депутат від Партії регіонів Микола Харабара запропонував заборонити вивіз нафти з нашої області тому, що це підприємство не допускає на свою територію контролюючі та перевіряючі органи. (До речі, вдягнутий п.Харабара був надто гламурно – в рожеву сорочку і білі штани, що дуже активно і довго в кулуарах обговорювала жіноча частина, присутня на сесії). Проте депутати погодилися почекати та ухвалити рішення з цього питання на наступній сесії.


 Найбільш бурхливо обговорювалися питання про відкликання Івана Паламаря, депутата від ВО «Батьківщина» від виконання обов’язків голови постійної комісії з питань охорони здоров’я. Цю пропозицію інціціювали депутати від Партії регіонів. Георгій Галиць заявив, що «причиною є те, що комісія та голова комісії працюють у різних світах». Депутат від «Нашої України» В’ячеслав Добровольський запропонував зняти це питання з порядку денного тому, що це політичне рішення. Після цього депутати попросили надати слово голові облдержадміністрації Михайлу Папієву, який заявив: «Це внутрішні відносини комісії. Не треба виносити на загал ці проблеми, їх слід вирішити між собою». Врешті-решт депутати перенесли це питання на наступну сесію облради.


 Окрім цього, сесія прийняла такі рішення: про перетворення Чернівецької обласної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів у багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей; про створення обласного підприємства «Адміністратор систем електронного урядування»; про призначення Федорука А.І. на посаду директора комунального підприємства «Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад»; про призначення Кирилюк Лариси Миколаївни директором Чернівецької обласної бібліотеки для дітей та про призначення Савчук Олени Орестівни директором загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний реабілітаційний центр №1»; про передачу Головному управлінню юстиції в позику окремого нерухомого майна спільної власності за адресою м. Чернівці, вул. Текстильників, 1 та інші.


 У кінці сесії депутат від «Фронту Змін» Максим Бурбак повідомив, що на днях побили мешканця Чернівців Олега Ботушанського, який є членом ініціативної групи з проведення референдуму щодо висловлення недовіри Чернівецькій міській раді. У відповідь на це начальник УМВС України в Чернівецькій області Микола Харабара сказав: «Пишіть заяву. Ми її розглянемо».


 Чергова сесія обласної ради закінчилася вигуками депутатів від «Батьківщини»: «Ганьба Партії регіонів!»

PS На одній із чернівецьких радіостанцій депутат обласної ради Іван Мунтян від ВО «Батьківщина» та Максим Бурбак від «Фронту Змін» заявили, що не проти підтримати кандидата на посаду голови обласної ради свободівця Назара Горука. Час покаже…

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення