Понеділок, 03 жовтня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Горе-депутати, містечкові політикани чи антигерої?

 У якийсь нещасливий день відбулася (чи не відбулася?) позачергова сесія Чернівецької обласної ради. Якось утаємничено готувалась вона, бо не було звичної кількості анонсів, до яких уже всі звикли. Чи задумувалось так? Надто помітні були порушення Регламенту. Ніхто не бачив попередніх документів, що вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації», – оприлюднення всіх рішень за 20 днів до засідання сесії. Порядок денний формувався «з голосу». Зрештою, і з підрахунком голосів не все вийшло. Чомусь в.о. голови облради Валентин Маніліч не закрив сесію належним чином – з виконанням Державного гімну, що є порушенням Регламенту.


 Зрештою, тривав цей схід депутатів, який важко назвати сесією, якихось неповних тридцять хвилин. Такий спринтерський забіг 72 зареєстрованих владних обранців викликає занепокоєння і співчуття. Для чого палили солярку і витрачали час? Для прогулянки в Будинку з левами? Надто великою розкішшю є така неефективна праця.


 Зате ефектна. Аж у чотирьох заявах вилили своє обурення і гнів представники фракцій одразу ж після сесії. Каменем спотикання виявились гроші. Наші з Вами народні – бюджетні. Як скаржиться керівник фракції «Фронт Змін» Максим Бурбак, провладна більшість намагалася проштовхнути право вносити зміни до обласного бюджету в міжсесійний період двом головам – облдержадміністрації та обласної ради.  


 «Це узурпація влади, намагання керувати в ручному режимі, не прислухаючись до інших», – вважає керівник фракції «Фронт Змін».


 А фракція «Батьківщина» уточняє, що за сьогоднішнього безголів’я обласної ради це фактично одноосібний розподіл бюджетних коштів. При цьому неминучим буде надання преференцій з особистих симпатій. Подібні рішення щодо розподілу народних грошей мають прийматися прозоро, колективно, із всенародним обговоренням.


 Лідер фракції «Свобода» Назар Горук стверджує, що депутати вимагали взагалі виключити дев’ятий пункт з проекту рішення щодо надання головам ОДА та облради права одноосібно вносити зміни до обласного бюджету. Крім того, свободівці оприлюднили заяву щодо пенсійної реформи, що «фактично вводить новітнє рабство в Україні».


 Та найбільше обурився лідер фракції Партії регіонів Георгій Галиць. Цей згаданий дев’ятий пункт спричинив справжній дев’ятий вал гніву, певно, ще ніхто такі заяви не оприлюднював за всі часи буковинського самоврядування. Те, що лідер однієї фракції (нехай найбільшої) змішав з болотом багатьох народних обранців, – це не сприймається ніким. Пан Галиць зверхньо й пихато називає своїх колег «горе-депутатами». Саме через цих, за його оцінкою, «неповноцінних представників виникла загроза невиплати підвищених зарплат бюджетникам. Лікувальні заклади не будуть забезпечені необхідними матеріалами, медикаментами і продуктами харчування. Під загрозою фінансування опинились заходи програми «Турбота», придбання путівок на оздоровлення членів облради та видатки на ветеранські організації. З вини депутатів не фінансуються заходи цивільного захисту, від чого можуть почастішати надзвичайні ситуації, пожежі», – стверджує Галиць.


 Колишній журналіст, а сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації, він же голова фракції Партії регіонів не добирає слів, зганяючи лють на таких же (а може, й розумніших) народних обранців. «Горе-депутати – це ще ласкаві слова. Вони, виявляється, після цієї позачергової сесії «так звані слуги народу з галасливої і безвідповідальної опозиції продемонстрували зневагу до буковинців; вони керуються власними амбіціями і політичною риторикою; відібрали у людей мільйони гривень; завдають шкоди сотням тисяч мешканців краю, територіальної громади».


 Надто бундючно і невиховано знервований регіональний лідер депутатів з інших фракцій дозволяє собі називати «містечковими політиканами», які керуються принципом: чим гірше людям – тим краще для них. Галиць скаржиться на те, що в цих депутатів – «деструктивні дії, власні амбіції, сумнівні політичні дивіденди».


 Вуха в’януть від таких затертих, вульгарних характеристик. Невже всі депутати-регіонали підтримують таку словесну агресію? Невже дійсно після невдало організованого голосування все в області зупиниться і наступить кінець? Якщо так, тоді, де та більшість в облраді? Чого такі значні видатки не були закладені в обласний бюджет?


 «Країна має знати своїх антигероїв», – такий висновок дає в заяві лідер регіоналів. А чому такі великі масштаби? Може, досить однієї маленької Буковини? Думаю, не обов’язково, щоб знала вся країна. І хто такі «антигерої»? Я певен, що читач після процитованих фраз із заяв депутатів все зрозумів. Виборцям хочеться миру і злагоди. Після таких різких та образливих випадів навряд чи помиряться наші депутати. Тому я приєднуюсь до останнього речення заяви п. Галиця: «Закликаємо покаятися перед обдуреними виборцями». І Галиця теж. Я щиро порадів за буковинський парламент, де має свій голос меншість, а не так, як у столичній Верховній Раді. Якщо зважають на думку меншості, тоді є довіра до більшості.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення