Середа, 18 травня 2022p.

Парламентські вибори: нові правила гри

 Вже традиційно в Україні перед виборами депутати змінюють закон про вибори. І ось Верховна Рада ухвалила новий Закон «Про вибори народних депутатів». 366 народних депутатів проголосували «за». Згідно з ним вибори народних депутатів проводитимуться за змішаною системою (50% – за партійним списком і 50% – за мажоритарними округами), з прохідним бар’єром у 5% і без участі блоків. Також у бюлетенях не буде графи «Проти всіх».


 Партія регіонів, «Батьківщина», «Фронт Змін», Компартія, Блок Литвина висловили задоволення ухваленим законом. Частина фракції «Наша Україна», ВО «Свобода», партія «Удар» Віталія Кличка, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка розкритикували ухвалення цього закону і звернулися до Віктора Януковича з вимогою ветувати його.


 До речі, в більшості цивілізованих країн парламент не може змінювати виборчі правила перед наступними виборами. Зміни в закон про вибори, як правило, вносяться для наступних каденцій. Адже зрозуміло, що ті, хто ухвалюють закон, думають про свою політичну перспективу.


 Чому не були прийняті відкриті виборчі списки, які обіцяли тодішній кандидат у Президенти Віктор Янукович і Партія регіонів, Народна партія Володимира Литвина? І не тільки. Чому в тексті ухваленого закону так і не знайшла відображення актуальна для України потреба впровадження механізмів персональної відповідальності політика перед виборцем, зокрема, дієвого механізму відкликання депутата? Обіцянки так і залишилися обіцянками.


 Голосування у Верховній Раді продемонструвало, що в Україні опозиція роз’єднана. Кому це на руку? Видно, владі.


 Очевидно, що відповідальність за рівень проведення парламентських виборів 2012 року нестиме як влада, так і парламентська опозиція, яка голосувала за цей закон. Сподіваймося, що фальсифікації не буде.


 PS Заступник голови ЦВК Андрій Магера, оцінюючи новий Закон «Про вибори народних депутатів», сказав, що ухвалена система несе в собі всі негативи пропорційної та мажоритарної систем виборів…


Думка фахівця


 Ігор Бабюк, експерт з виборчого законодавства: «Наразі зарано коментувати, оскільки закон ще не підписав Президент України. Але якщо підпише, то, по-перше, підняття прохідного бар’єра ускладнить участь опозиційних партій, по-друге, заборона блоків зменшує прохідність політичних сил у парламент. Таким чином, ця виборча система свідчить про те, що будуть задіяні технології, які були застосовані на минулих місцевих виборах. Фактично провладна партія буде шукати кандидатів, які можуть бути і не членами Партії регіонів, але досить авторитетними кандидатами, які працюватимуть після виборів у провладній більшості».

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення