Субота, 26 листопада 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

Вчимося бути депутатами

 Хоча офіційний звіт депутатів обласної ради від політичної партії «Фронт Змін» був солідно розрекламований, однак цікавості серед виборців не викликав. Відремонтована, гарно освітлена зала обласної філармонії не була заповнена. Чи то люди зайнялися суботніми клопотами, чи то мало знали про таку депутатську розмову, чи не мають інтересу до «Фронту Змін», а чи взагалі – до самоврядування і депутатського голосування.

Чого гріха таїти, все менше довіри до піаністів-кнопкодавів з Верховної Ради. А відповідно закрадаються сумніви щодо діяльності й обласної ради. І псують довіру людей перші особи. Ну хіба виборці винні, що понад 4 місяці не скликається сесія?! Хіба винні ми з вами, що буковинський парламент так довго обезголовлений?!

Буковинці мирно проковтнули ляпас найперше собі, коли перший заступник голови облдержадміністрації, він же облдепутат від Партії регіонів, обізвав обранців народу «так званими депутатами». Його гнівна заява вартувала широкого осуду як колег-депутатів, так і громадськості. Однак обійшлося.

Правда, про це згадувала у своєму звіті Тетяна Смолдирева. Вона, досвідчена радіожурналістка, може собі дозволити критикувати владу. Хоча депутатом стала вперше, як і її однопартійці, які звітували. Ця депутатка пропонувала внести зміни до регламенту, зокрема, скликати сесії не частіше одного разу на 2 місяці, не вносити до порядку денного більше 30 питань. Бо їх неможливо осягнути ні розумом, ні практикою, ні знайомствами. Про це так і сказав депутат обласної ради із Сокирянщини Василь Дімітрюк. Він навів навіть конкретний приклад із наступною сесією, запланованою на 24 грудня. На її розгляд пропонується 59 питань (!).

Плюс найголовніший пункт – вибори голови ради. Практика показує, що іноді кандидатури обговорюють по кілька годин, а то й днів. А тут аж 59 обласних проблем, включно з голосуванням за голову Чернівецької обласної ради. Це що, спеціально, щоб не обрати?!

Відволікаючись від теми депутатських звітів у філармонії, хочеться розповісти читачам, як чинний заступник голови облради Маніліч у своїх інтерв’ю пресі дозволяє собі, як і раніше Галиць, принизити депутатів, а відповідно і їхніх виборців. Завдяки ж імені Юлії Тимошенко Маніліч став депутатам і заступником голови! Однак своїх вчорашніх побратимів називає «надміру активними поборниками демократії», які, мовляв, не можуть заспокоїти свої амбіції щодо обрання голови. Виходить, що на Буковині бути поборником демократії для депутата – це недолік. А вимагати заповнити відповідальне крісло керманича обласного парламенту – це всього-на-всього амбіції? Плутаючись у елементарній владній логіці, в життєвій логіці, наш високопоставлений заступник досить зверхньо дозволяє собі висловлювати, що кадрове питання стало каменем спотикання для певних політичних сил області. І що деякі депутати вперто з наполегливістю та завзяттям мусують це питання.

Так це ж добре, пане Маніліч. Скільки може бути обезголовленою обласна рада?! Тут уже йдеться не про певні політичні сили, а про всю область! Ніде ж немає ради без голови! Для нас, буковинців, – це сором, що ми такі безпорадні. Чи безрадні? У людей все частіше проскакують обурливі вислови на кшталт: «А для чого вони там взагалі?» Тобто, якщо стільки обласна (та й міська) рада проіснувала без очільника, значить, ці посади можна взагалі вилучити зі штатного розкладу. Отоді справді буде самоврядування за принципом «сам собі керівник».

Та повернемося у філармонію. До депутатів-фронтовиків, які звітували самі собі. Бо такий сьогодні принцип в обласній раді, яка зі світового способу управління (а таким визнано самоврядування) засвоїла лише перші чотири літери «само». Сам п’ю, сам гуляю, сам рахую – розділяю. Прикро.

Як тут не згадати слово-визначення 75-річного чеха Вацлава Гавела: «абсурдистан». Царство йому небесне. Бо зумів очистити свою землю від нав’язаних комуністичних абсурдів. А ми все ще з усіх трибун (і обласної ради також) допікаємо демократів, помаранчевих, політичну бездарність за всі гріхи і злочини. А тим часом святі критикани попередників собі горщики ліплять. Скоріше, горщики б’ють.

Це зі слів депутатів партії «Фронт Змін», які звітували про свою діяльність. Приміром, Манолій Плаксюк, який має три дипломи: вчителя, економіста й архітектора – прямим текстом стверджує, що в чернівецьких рятувальників служби МНС – суцільна корупція. На кожному кроці. В судах – також.

А сокирянський депутат скаржиться, що ніяка людська скарга, подана фронтовиками як запит до обласної ради, не проходить. Більшість від Партії регіонів блокує все. Хіба людина, яка звертається до депутата по допомогу, зважає на партійність?! Це лише в радах точаться партійні бої. Жертвами таких безглуздих поєдинків стають невинні люди. Збожеволівши через уседозволеність, владники на очах у всіх топчуть Конституцію, закони, регламенти. І знову й знову ціляться на високі стільці, складаючи списки кандидатів… у «рай».

Слухаючи короткі, але щирі переліки добрих справ «фронтових» депутатів, ще і ще раз засумнівався в моделі українського самоврядування. Не раз, буваючи на сесіях, чув авторитетне запевнення: комісія пропонує підтримати. Один із депутатів чесно сказав, що комісіям теж не можна вірити. «На засіданні мені підсувають за 20 рішень, в кожному з них дозвіл на землю, забудову, викуп. Хіба я знаю цих людей, ці об’єкти?! Це неможливо. Але підписую». Ось така приблизно, «на око», ціна депутатського рішення чи голосу. А хтось же формує ці рішення, хтось їх складає, підбирає, а хтось ще й диктує. І за цих утаємничених «хтось» мусять піднімати руки народні обранці. Все-таки не вистачає об’єктивності в цьому голосувальному елементі, здавалось би, найдемократичнішого самоврядування.

За політичними роздумами залишилися незгаданими добрі, переважно матеріальні, справи депутатів-фронтозмінників. Приміром, Тетяна Смолдирева прилучилась до тих 30 шкільних автобусів, які голова ОДА Михайло Папієв вручив сільським дітям з портфеликами. Володимир Коржан зі Сторожинця допоміг школі-інтернату музичним центром, столами й стільцями, а також зібрав підписи для найшвидшої реконструкції мостів через Серет.

У Герцаївському районі, куди не доїхали ті виділені 30 автобусів для підвезення дітей до шкіл, залучили приватних водіїв. Для порядку намітили спеціальні зупинки для школярів. Організовано підвозять до Чернівців і студентів з Маморниці. Їх набирається багатенько. Про це звітував Віорел Ястремський. Він же після повені своїм транспортом возив гравій для постраждалих. Певно, депутат має своє господарство, бо орендує, як він сказав, 1700 гектарів забур’яненої землі.

Олег Кілару домагається ремонту розбитої дороги через герцаївські села Годинівка і Велика Буда. А також ініціює зведення дитячого садка в Буді, адже три села не мають з ким залишити своїх малюків. Мети наче б досягнув депутат від «Фронту Змін». Згадані об’єкти включені в бюджет.

Певним досягненням депутат Володимир Манзолевський вважає те, що був на всіх сесіях. Бо це дійсно перевага, якщо орієнтуватись на Верховну Раду, де є депутати, які ще взагалі не були в парламенті. Він представляє Вижницький осередок «Фронту Змін», який став спонсором меморіальної дошки Назарію Яремчуку у Вижниці. А депутат Манолій Плаксюк взагалі став генеральним меценатом відзначення 60-річчя Назарія Яремчука.

Чимало добрих справ зробили депутати-фронтовики. Щось вони згадали, а щось упустили, пам’ятаючи, що про добро не говорять. Приємно, що наші депутати – благодійники. Багато виконали за власний кошт доброчинці із «Фронту Змін». Люди іноді запитують, яка зарплатня в депутатів. Ніякої. Вони плутають з багачами-нардепами. Обласні депутати отримують лише 3 тисячі гривень на рік, куди входять і транспорт, і листування, і заходи, і, звичайно, допомога виборцям. Бідно, але гідно.

P.S.

Цікаво, чи звітуватимуть інші депутати обласної ради? Зокрема, провладної більшості. Чи є їм що розповісти виборцям?

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення