Субота, 26 листопада 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

Депутати міста заплутались

 Позачергова сесія міської ради, що відбулася в четвер, 8 грудня, була проведена з метою подолання вето секретаря міської ради Віталія Михайлішина. І запам’яталася вона тим, що депутати під час розгляду порядку денного в двох соснах заблукали, переплутавши порядок розгляду запитань. Кілька разів поверталися до одного і того ж питання. Шукали виходу із ситуації. І залишили все без змін. На сесію було винесено три питання. Серед них два – про призупинення дії пунктів рішення попередньої сесії, дію яких своїм розпорядженням зупинив секретар Чернівецької міської ради, а третє – про передачу газогону від ГРС с.Топорівці Новоселицького району до м. Чернівців.  

 Перше питання порядку денного – про призупинення дії пункту 2.2 рішення попередньої сесії щодо надання земельних ділянок – обгрунтовується тим, що цей пункт суперечить Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування». Друге питання відповідно до офіційного обгрунтування спричинить зменшення надходження до місцевого бюджету. За рішення проголосувала рекордно низька кількість депутатів. За перше – 3 депутати, за друге – 5. «Для відхилення моїх зауважень і ухвалення рішень необхідно дві третини голосів депутатів. Оскільки голосів вони не набрали, то рішення не прийняті», – сказав секретар міської ради Віталій Михайлішин.

 Дивно, що доповідач, який повинен був взяти слово згідно з регламентом, по цих питаннях не доповідав. Тим більше, що на доповіді наполягали депутати від «Фронту Змін». Віталій Михайлішин і начальник юридичного управління міської ради Олександр Шиба пояснили це тим, що всім роздані юридичні обгрунтування, тому немає необхідності повторюватися. Необхідність є принаймні для журналістів. Адже представники ЗМІ не знають, про що там написано. Оскільки їм матеріали сесії на руки не видають.

 На запитання, чому потрібно було призупиняти рішення минулої сесії, Віталій Михайлішин відповів: «Я ветував пункт 3.1 рішення №349, тому що земельні ділянки, що є власністю територіальної громади міста Чернівців, мають передаватися в оренду за конкурсом, а не шляхом зміни попередніх рішень і механічної заміни одного орендаря іншим… Окрім цього, у Львівському інституті містобудування та архітектури знаходиться на розгляді план забудови ділянки на вулиці Хотинській, що передбачає зміну цільового призначення землі з комерційної під житлову забудову. Тому влаштування тут газової автозаправки не можливе без додаткового вивчення цього питання вже після остаточного затвердження проекту забудови… Дію ж пункту 2.2 рішення №351 я зупинив через те, що передача земельної ділянки від юридичної особи фізичній тягне за собою зменшення надходжень до бюджету. Можливо, для когось це і невелика різниця, та у нинішніх умовах для нас дорога кожна копійка. До того ж, згідно зі статтею №59 Закону «Про місцеве самоврядування», рада не може ухвалювати рішення, що тягнуть за собою зменшення бюджетних надходжень».

 Щодо цього голосування поцікавився позиціями представників депутатських фракцій у міській раді. Олексій Каспрук, керівник фракції «Фронт Змін», пояснює це так: «У цьому випадку владі вигідніше не голосувати». В’ячеслав Кишлярук, член фракції «Батьківщина»: «Щодо цих питань були зауваження комісії. Це не найкращий прецедент, який міг трапитись». Керівництво фракції Партії регіонів та «Нашої України» дуже швидко розійшлося після сесії. А рядові партійці таке не коментують.

Отже, оскільки депутати не проголосували за призупинення пунктів рішення минулої сесії, вони не набрали чинності. Відповідно до цього рішення, як вже зазначалося, було б зменшено надходження до бюджету міста. Цікаво, чи читали депутати, які голосували за це, проекти рішення перед голосуванням?! Добре, що хоч це зрозумів секретар міської ради і заветував. Прикро, що депутати досить безвідповідально ставляться до голосування.

З огляду на це Віталій Михайлішин заявив, що питання оренди земельних ділянок не розглядатимуться, допоки не буде Генерального плану міста. Генпланом буде передбачено будівництво житлових масивів, приватного сектору тощо. За його словами, вже підготовлений проект такого рішення і буде запропонований для голосування на наступну сесію, що відбудеться 29 грудня, напередодні Нового року. 

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення