Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Мистецтво перетворення непотребу на шедевр

 Вона ніколи не викинула жодної скляної пляшки. Вона перетворює їх на справжній витвір мистецтва, даючи їм друге життя.


 Студентка Інституту реклами Олена Федорюк ще змалку вирізнялася з-поміж однолітків своїми нестандартними ідеями, творчим підходом і неабияким талантом. Дівчина з дитинства гарно малювала, прикрашала та яскраво оздоблювала будь-які речі, кімнати, предмети інтер’єру. Звідси і професія Олени – дизайнер середовища. А у вільний час дівчина знайшла собі оригінальне заняття – оздоблювати скляні пляшки. Прикрашає їх вона бісером, нитками, пір’ям, камінцями, мушлями та найрізноманітнішими деталями.


 Зразу й не зрозумієш, що ці пляшки зроблені власноруч. Вони вносять оригінальний вміст в інтер’єр. Закрадається думка, що ці витвори – привезені з екзотичної країни сувеніри або ж придбані в магазині предмети інтер’єру. Та поки що Олена займається цим заради власного задоволення. «Жодного свого виробу ще не продала, – каже дівчина. – Не тому, що немає пропозицій, а тому, що ще не налаштувала цю систему». Хоча як подарунок друзям Олена такі пляшки декорує часто.


 За кордоном ручна робота такого типу високо оцінюється. У нас, звичайно, ще не той рівень. Але в недалекому майбутньому дизайнер планує покласти цю справу «на конвеєр» і заробляти на своєму талантові гроші. Незабаром вона виставить свої найкращі зразки в новому магазині сувенірів.


 «Ідея займатися такою справою прийшла, як кажуть, сама по собі, – розповідає Олена. – Адже декоративно-прикладне мистецтво мене цікавило завжди». Візерунки вона черпає з голови. Іноді візерунки можуть дівчині наснитися, іноді їх хтось підказує. Проте здебільшого усі ідеї – Оленині. Одне оздоблення пляшки, приміром, нитками займає дві години, а бісером – три. Іноді молода дизайнерка поєднує всілякі деталі. Також вдається до різнокольорових фарб і спеціального контуру для розпису скла. У результаті ці пляшки виглядають як подарункові. Олена наче дарує їм друге життя. «І хоч на дерев’яних шафах уже не вистачає місця для цих витворів, – зізнається дівчина, – я все одно зупинятися не буду: вважаю, моя справа лише на початковому рівні».


 Талановита дівчина працює й з іншими скляними виробами, однак найбільше полюбляє декорувати пляшки. Її знайомим завжди приємно отримувати від Олени такі подарунки. По-перше, це авторська робота. По-друге, такі пляшки є завжди унікальними. Двох однакових бути не може. «Усі пляшки я люблю однаково. Усі вони пройшли через мої руки. Викохані, вигадані, зображені, по-новому народжені. Є, щоправда, кілька пляшок, до яких у мене особливо трепетне ставлення», – каже Олена.


 Візерунки пляшок вказують на те, що кожна робота містить у собі окремий творчий задум, втілює свіжу новаторську ідею та має власну цікаву історію. А для Олени це справжнє задоволення – робити іншим сюрпризи.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Схожі матеріали (за тегом)

Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення