Четвер, 18 серпня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Подорожчав соціальний хліб

Прес-конференція, на якій головними співбесідниками були заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Гайничеру та начальник Головного управління агропромислового розвитку Микола Олексюк, була присвячена ціні на хліб. Журналістські матеріали в пресі та в електронних засобах масової інформації викликали певний інтерес у споживачів, деякі з яких погано орієнтуються в цінах на харчі. Для експерименту я опитав десятьох прохожих, у яких цікавився ціною на хліб. Жоден з десятьох точно не відповів. «Десь більше трьох гривень», – приблизно так, поспішаючи, відповідали люди, особливо й не зосереджуючись на цій темі. Один чоловік відповів найоригінальніше: «За хліб я не переживаю, мене більше хвилює бензин».


 Ця випадково кинута фраза викликала роздуми. Чи добре це, що літр бензину втричі дорожчий від буханця хліба «Орільський». Саме цей сорт посередині літа подорожчав на 20 копійок. Багато це чи мало? Якщо щоденно купувати, то вийде приблизно 6 гривень за місяць. Хтось на цьому акцентує увагу, а хтось не надає значення.


 «І все ж це неприємне явище. Хоча й не було вагомих підстав у виробників підвищувати ціну», – сказав начальник аграрного управління Микола Олексюк.

Йдеться про ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат». Підприємство отримує борошно з Аграрного фонду за нижчими цінами. Це поки що. Бо, як сказав Михайло Гайничеру, «є така інформація, що будуть дещо підвищуватися ціни на борошно навіть Аграрного фонду».


 Будемо сподіватися, що такі явища не викличуть недобрих почуттів у покупців. Адже вже почалися жнива і, незважаючи на тривалі дощі, перші тисячі тонн обмолоченого буковинського зерна обнадіюють. Врожай озимих сягає 34 центнерів з гектара. Ярі обмолотити прогнозується дещо менше. Але яким би не видався врожай, Буковина ніколи не забезпечувала себе продовольчим зерном. 20-25 тисяч тонн пшениці доведеться завозити з інших регіонів.


 Чиновники заспокоюють, що ціни на хліб в Україні, зокрема на Буковині, є більш-менш стабільними. Лише в Чернівецькій області хліб випікають 90 пекарень. З початку 2011 року державною інспекцією з контролю за цінами в Чернівецькій області проведено більше 170 перевірок суб’єктів господарювання. Найбільше порушень (90%) виявлено саме у ціноутворенні на продовольчі товари.


 На прес-конференції зазначили, що фактів реалізації продтоварів бюджетним установам та організаціям за цінами, вищими від діючих роздрібних цін, за результатами проведених перевірок, не встановлено.


 Відрадно, що, за словами посадовців, ціни на соціальні сорти хліба в Чернівецькій області є одними з найнижчих в Україні.

А взагалі говорити про періодичні стрибки цін на хліб на українських чорноземах якось навіть незручно. Аж тут ми повинні мати найдешевші і найстабільніші ціни у світі! Ми ж не якісь там азіатські стани чи арабо-африканські емірати. Україна – світова житниця, яка ще про себе не заявила на повний голос. Це мета України – годувати світ.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення