Неділя, 28 травня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

Буковину до 2031 року не впізнати!

 Не раз і не два керівники області наголошували, що Буковина може існувати за рахунок свого природного багатства. Це кілька десятиліть тому буковинці заробляли гроші на лісопереробці, на меблях, на текстильно-трикотажному виробництві. А потім цю заповідну зону забудували військово-оборонними гравітонами, кварцами, вимірювачами. Навіть у Карпатах планувалось будівництво атомної електростанції. І називалась би вона Путильською АЕС. Але ця ідея відмерла.

 

 З цим оборонним маразмом на зеленій Буковині назавжди покінчено. Гарантією цього є солідний перспективний документ – Схема планування території Чернівецької області. Це як Генеральний план забудови міста чи будь-якого населеного пункту. Священна книга, навколо якої розкручується життя. Власне, ця буковинська схема розроблена на основі Генеральної схеми планування території України. Виконавцями її є фахівці з Українського державного науково-дослідного інституту проектування імені Білоконя. Є спеціальний договір між цими проектантами та Головним управлінням регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури Чернівецької облдержадміністрації. Реалізувати схему передбачено за 20 років. Як кажуть, дай Боже, дожити.

 

 Але жити хочеться, бо Буковина стане ще привабливішою. Фахівці-проектанти, представляючи результати своєї роботи в обласній державній адміністрації, не раз підкреслювали, що вони за основу брали Божий дар Буковини: її живописну місцевість, мистецьку славу краю, якою цікавляться приїжджі, вигідне транспортно-економічне розташування. Все це разом експерти називають потужними рекреаційними ресурсами.

 

 На презентації Схеми планування головний еколог проекту  розповів присутнім, що експерти фахово вивчили потенціал і рівень розвитку кожного адміністративного району Чернівецької області, його екологічну ситуацію, природні ресурси. Саме інженерно-екологічному блоку приділено найбільше уваги.

 

 Цікаво, що за показником стану природоохоронного регіону Буковина попереду всіх – 10,4% наповненості території при загальноукраїнському 5,1%.

 Начальник управління охорони навколишнього середовища ОДА Борис Баглей уточнив, що дещо ширші заповідні території області – майже 12%. Але програма, на його думку, дуже обнадійлива і допоможе впроваджувати інвестиційні проекти. Потрібно поспішати із фіксацією меж, адже інакше неминуче зловживання – ручне регулювання, відсування меж.

 

 Після загальнообласної Схеми планування з’являться територіальні генеральні плани конкретних районів області. Це наступний крок відповідальної політики природокористування.

 

 Генеральною схемою передбачається створення нових транспортних вузлів. Причому таких, які давно виношувались у мріях і пропозиціях буковинців. Наприклад, Укрзалізниця пропонує побудувати залізничну гілку з напрямком Чернівці – Хотин – Кам’янець-Подільський. І далі на Київ. Це було б дуже добре. Адже можна буде набагато швидше добратися до столиці. Пригадується, як раніше потяг Чернівці – Київ з Чернівців до Кам’янця-Подільського їхав 6-7 годин. І сьогодні не краще, коли до Тернополя потяг Чернівці – Київ теж плентається 6 годин. Це ж якихось півтори сотні кілометрів...

 

 А з іншого боку, оскільки це коштуватиме дуже дорого, то чи не доцільніше зробити доступними польоти. Маються на увазі помірні ціни. Тим більше, що наш аеропорт вже відповідає основним стандартам.

 

 Схемою також передбачається залізничне сполучення від Львова до Чернівців і далі на Румунію. Ця магістраль починається від Балтійського моря і тягнеться до Чорного моря. За словами розробників, в області залізниця пройде через Кіцманський, Сторожинецький та Глибоцький райони. Це вузькоколійні залізні дороги. «Давно, власне, вже ця ідея виношується: транспортна вісь від Львова до Порубного через Чернівці – європейська колія, що дозволить переключати цей європейський транзит Північ – Південь на Україну. Чим вона буде приваблива? Тим, що довжина цього транзиту скоротиться більш як на 200 км. Це матиме велике значення для України», – зазначив географ проекту Григорій Підгрушний.

 

 Що стосується автомагістралей, то проектанти пропонують побудувати ще одну дорогу в обхід сіл і міст. Зокрема, ділянка доріг між селами Кадубівці Заставнівського району та Молодія Глибоцького району виходитиме на Румунію і далі в напрямку Чорного, Середземного морів.

 

 Також планується побудувати автомобільну дорогу державного значення, що піде в обхід Молдови в напрямку Вінницької області. З півночі – в обхід населених пунктів Лужани, Мамаївці. До населеного пункту Вартиківці в обхід Кельменців та Романківців з виходом на територію Вінницької області. Вартість дорожньої інфраструктури складатиме 6,3 млрд. грн.

 

 З метою захисту території експерти пропонують проводити комплекс інженерно-технічних заходів, оскільки існує проблема санітарної очистки регіону. «260 га території – це сміттєзвалища. Кожний район має сміттєзвалище. Тому потрібно будівництво системи сміттєпереробних заводів. У кожному районі потрібно створити сміттєсортувальну станцію. У кожному селі повинна бути система центрального газопостачання, водопостачання та водовідведення. Потрібно переходити від опалення газом до системи сонячних батарей», – стверджує головний еколог проекту Володимир Муха.

 

  Слід підкреслити, що цей інститут займався розробкою схеми гірськолижного курорту «Буковель». Не випадково ж якось наш Президент сплутав «Буковель» з Буковиною… До речі, і Буковині пропонується відкрити два гірськолижні курорти на 8 тисяч місць. Один у Вижницькому районі, а інший – в с.Яловець Путильського району.

 

 Також є можливість створити рекреаційні зони в Герцаївському, Новоселицькому, Глибоцькому, Сторожинецькому, Вижницькому районах з центром в місті Сторожинець. Окрім цього, заплановані рекреаційні центри в містах Новодністровськ і Хотин.

 

 Все це робиться і для буковинців, адже передбачає залучення інвесторів. Так що через 20 років Буковина буде невпізнанною. І стане своєрідним калиновим мостом між Балтикою і далі від Польщі на Захід. А можливо, й новим туристично-торговельним шовковим шляхом.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення