Понеділок, 12 квітня 2021p.

Чи бути в Чернівцях новим тролейбусам?

Проблема громадського транспорту у Чернівцях завжди була болючою. З маршрутками все ще більш-менш зрозуміло: маршрути обслуговують приватні перевізники, і міська влада має на них лише частковий вплив. Інша справа – електричний транспорт, адже тролейбуси, по суті, є комунальною власністю громади міста. Щоправда, старі тролейбуси важко назвати власністю. У цьому може пересвідчитися кожен, хто побуває у Чернівецькому тролейбусному управлінні.

Днями ремонтний бокс цього комунального підприємства відвідав секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, який мав нагоду особисто оцінити стан електричного транспорту в Чернівцях.
«Більшість чернівецьких тролейбусів виготовлена ще у соціалістичній Чехословаччині. Ця техніка ще десять років тому морально застаріла, – каже секретар міської ради. – Запчастини до неї вже давно не виробляють. Тож колективу управління доводиться докладати чималих зусиль, аби підтримувати цю техніку в робочому стані». І справді, коли дивишся на ці прогнилі та заіржавілі тролейбуси зсередини, то диву даєшся, як вони ще можуть їздити.
«Нині тролейбусний парк міста становить 93 одиниці. З них на маршрути регулярно виходять 65-70 машин, – розповів начальник Чернівецького тролейбусного управління Іван Іванічек. – У цьому боксі ми щороку капітально ремонтуємо 20 тролейбусів. Після такого ремонту машина може три-чотири роки нормально працювати на маршруті. У середньому ремонт одного тролейбуса коштує 85 тисяч гривень».
Однак самими лише ремонтами проблему не вирішити. Адже настане той час, коли ці тролейбуси доведеться списувати. І що тоді станеться з електричним транспортом? За роки незалежності нових тролейбусів закупили мізерну кількість. Тож нині міській владі доводиться вирішувати серйозну проблему оновлення тролейбусного парку.
«У нас з’явилася можливість за три мільйони гривень закупити 10 капітально відремонтованих тролейбусів швейцарського виробництва, – розповів Віталій Михайлішин. – І це при тому, що один новий тролейбус українського виробництва коштує понад 1 млн. грн. Вигода очевидна.
Обговоримо це питання з представниками громадськості, і якщо люди не заперечуватимуть, винесемо питання на сесію, виділимо кошти і закупимо тролейбуси».
Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення