Вівторок, 30 травня 2023p.

Кінотеатри

Проблеми паркування в Чернівцях і можливості їх вирішення

Вже не перший день на стоянках метушаться водії та паркувальники. Не всі знають, що з 1 січня цього року набрали чинності 14 та 16 пункти Постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів».


Відповідно до цих пунктів, вже на сьогодні відведені для платного паркування майданчики обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 10 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару. Також тепер на спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали. Віднині паркувальники виконуватимуть роль контролерів-наглядачів, які відслідковуватимуть плату водієм за паркування свого авто. У Києві паркомати почали встановлювати, тому що мають на це кошти. А що робити Чернівцям?


Хто ж облаштує парковки паркоматами?

Парковки в Чернівцях розміщені на вулично-шляховій мережі за 28 адресами. Начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради Василь Михайлович Мартинюк розповідає: «У Чернівцях налічується 683 паркувальних місця. У місті є п’ять організацій, які мають право облаштовувати парковки та здійснювати збір коштів від водіїв: МКП «МіськШЕП», Калинівський ринок, ринок «Буковинський», МКП «Газкомплектприлад» та ТОВ «Формаркет». Департамент житлово-комунального господарства робить проекти щодо відведення земельних ділянок. У лютому на сесії вирішуватиметься питання щодо паркоматів. Плануємо всі парковки винести на конкурс, а вже хто виграє його, той матиме змогу облаштувати їх».
Але якщо і виграє конкурс приватний підприємець, то немає стовідсоткової гарантії, що він вкладе кошти і буде щось від того мати, адже ця справа виглядає збитковою. Купивши паркомат, потрібно ще взяти на роботу людину-контролера, яка відслідковуватиме процес оплати водієм свого місця парковки. А ще контролеру потрібно зарплату виплачувати… Тож підприємцям варто задуматися, чи принесе якусь користь встановлення паркомата. Як відомо, за кордоном такі паркомати вже давно є, але в чернівчан інший менталітет, ніж у іноземців. Тому нашим людям потрібно ще звикнути до порядності. За таким принципом водій повинен під’їхати на стоянку, припаркуватися та оплатити послугу за допомогою паркомата.
Василь Михайлович також зазначив, що на 10 місць потрібен один паркомат, але на тих парковках, де є лише 9 або 12 місць, встановлять лише один паркомат. Окрім комунальних парковок, є й приватні. У бюджеті коштів на це немає. Василь Мартинюк каже, що протягом року до міської ради надходить 350-400 тисяч гривень від парковок. Як бачимо, вся надія на приватних підприємців, які виграють конкурс.


Хто має касовий апарат, тому й потрібно платити за парковку

На сьогодні вартість парковки – 3,75 грн., а от біля ринку, що на Червоноармійській, – 3 гривні. Вдалося поспілкуватися з начальником дільниці паркування МКП «МіськШЕП» Ігорем Пшебишевським, який із сумнівом говорить про встановлення паркоматів: «Наразі за комунальним підприємством налічується 22 парковки, що розташовані на вулицях Удонова, Зеленій, Ватутіна, Театральній, Заньковецької, Кордуби тощо. У кожного паркувальника є касовий апарат, на якому зазначено дату, місце, кошти, година. Кожен касовий апарат проходить перевірки».
З початку року лунає інформація, що за парковки не потрібно сплачувати, поки немає паркомата, а паркувальник не має права вимагати кошти за парковку. Якщо ж на парковці паркувальник вимагає кошти за стоянку, не видаючи талона – не потрібно платити «на руку». Паркувальники розповідають, що бувають такі непорядні люди, які припаркувалися і не хочуть платити. Натомість працівник не має права примусити людину заплатити, адже у відповідь почує погані слова. Ось такі бувають випадки, коли паркувальник не може вплинути на людину. Але паркувальникам доводиться щодня виконувати план, незалежно від того, чи є машини на стоянці. Про суму плану не говорять, але зазначають, що план залежить від кількості паркомісць.
Інший випадок стався зі мною на вулиці Зеленій. На ринку закупили продукти і попросили людину, щоб їх відвезли додому. Водій сказав паркувальнику, що заїжджає лише на дві хвилини, щоб забрати продукти, але паркувальник не пропустив і запросив 10 гривень. Це їхня робота…
Ігор Пшебишевський наголошує на тому, що коштів вкрай не вистачає. «Вартість одного паркомата – понад 20 тисяч гривень, – каже пан Ігор. – А ще треба врахувати, що збитки, пов’язані з парковками, торік становили 73 тисячі гривень».

Хто контролює паркувальників?

Контроль над паркувальниками здійснює начальник дільниці паркування МКП «МіськШЕП» Ігор Пшебишевський. «Щодня роблю об’їзд з напарником по парковках і контролюю діяльність паркувальника, – розповідає пан Ігор. – Паркувальник має видати кожному водієві талон». Також зазначає, що не завжди можна проконтролювати той факт, коли талон не видають водієві.


Як діяти водіям у певних ситуаціях?

Щороку в місті зростає кількість машин. У водіїв бувають ситуації, коли потрібно залишити машину на п’ять хвилин на парковці і вибігти у справах. Як зазначає Ігор Пшебишевський, на парковці кожен має право залишити на 5 хвилин безкоштовно, але є такі люди, які кажуть, що залишають на 5 хвилин, а йдуть на 25, а паркувальник ніяк не може діяти.
Обійшовши близько десяти парковок міста, помітила майже на кожній велике скупчення автівок. Були й такі, що виїжджали на бордюри. Така ж ситуація прослідковується на Калинівському ринку, де не лише незручності з транспортом, але й паркування дорожче, ніж у місті. Вартість парковки близько 10 гривень. Люди, які приїхали на Калинівський ринок за великими покупками, дадуть ці гроші, аби машину залишити на парковці, а не на дорозі.
Анатолій Васильович розповідає, що на парковці біля ринку платиш кошти за парковку і паркувальник видає талон. А за парковку у непризначеному місці водію загрожує шраф близько 700 гривень.
Вздовж центральних доріг міста розташовані бари, магазини та інші заклади. Інколи, зі слів водіїв, хочеться припаркувати машину біля магазину або ресторану, але на дорозі намальована жовта лінія (паркування заборонено). Хто ж має право малювати такі заборонні смуги?
Начальник управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства Ярослав Кушнірик коментує: «Щодо жовтих ліній, то ДАІ дає приписи, МіськШЕП їх малює». На запитання, чи можна малювати жовті лінії на центральних дорогах біля різних магазинів та барів самовільно, Ярослав Денисович відповів, що це незаконно. Контроль здійснює ДАІ. За порушення прав благоустрою штрафують. Мінімальний штраф для фізичних осіб – 340 гривень та близько 1700 гривень для юридичних осіб.
На запитання, як вирішити проблему паркування біля багатоповерхових будинків, він відповів: «Кожен має право паркуватися біля свого будинку в будь-якому місці, але не на зеленій зоні. Головне, щоб автівка не заважала руху транспорту».
У водіїв, які тримають свої автівки біля будинків, де живуть, є ідея-пропозиція, до якої, сподіваймося, дослухаються відповідні служби: варто було б облаштувати майданчики-стоянки біля житлових будинків, де це можливо (адже чимало закинутих таких територій у новому районі міста). Таким чином, кожен власник авто мав би місце-стоянку біля будинку, за що платив би, а міська скарбниця поповнилася б відповідно додатковими коштами. Часто, скаржаться власники автівок, біля будинків немає місця для паркування машини на ніч, тому доводиться йти на порушення, залишаючи автівки на газонах. Чи можливо вирішити ситуацію? Ярослав Кушнірик сказав, що наразі таких випадків-пропозицій ще не розглядали, але про це подумають…
Оцінити матеріал:
(4 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Марина
Парковки...???? ????
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення