Вівторок, 19 січня 2021p.

Міська рада ухвалила бюджет

Терплячі українці мають свій невибагливий критерій «аби не гірше». І живуть за ним роками. В тому числі і в 20-літній період незалежності. Наші мирні, терплячі люди багато не вимагають.

Цей не особливо оптимістичний український афоризм постійно був на думці під час останньої у 2011 році сесії Чернівецької міської ради. Такий невтішний тон депутатського зібрання на самому початку задав народний депутат Геннадій Москаль, який мав намір повторити «галажію» обласної ради. Але якщо тоді ще дійсно не було правових підстав приймати бюджет області, бо ще не був підписаний Президентом загальноукраїнський кошторис, то міська сесія мала всі підстави затверджувати свій фінансовий план на 2012 рік. Найважливіший життєвий документ, без якого важко щось спланувати.

Керівник міської ради Віталій Михайлішин бачив усі перипетії з Москалем у Будинку з левами. Тому не дав йому найменшого шансу бути чимось незадоволеним. Віталій Михайлішин мудро посадив високого гостя в президію, надав йому слово. У Ратуші повага до нардепа була максимальною. Геннадій Москаль переконував міських обранців, що він розуміється на бюджетах, бо, будучи губернатором двох областей, приймав їх не раз і не два. І тому прямим текстом закликав відкласти обговорення міського кошторису, бо, бачите, у Президента є чимало зауважень до бюджету країни.

Не упустив нагоди наш славний нардеп-генерал стріляти словесами, зокрема, цілився у свого ж нашоукраїнця Василя Максимюка:

– Ви безграмотна людина…

Правда, Василь одразу ж дав здачі генералові. Наповал. Він напам’ять відчеканив кілька переконливих цифр, давши зрозуміти гостю з Верховної Ради, що чернівецькі депутати ознайомлені з бюджетом і добре розуміють, куди й кому спрямовувати кошти.

– За бюджет ми відповідаємо, і Ви нам тут не указ, – різко, але переконливо збив незрозумілий ентузіазм нардепа Василь Максимюк, висловивши цим самим думку більшості сесійної зали.

– Ми успішно завершили 2011 рік, – узагальнив в.о. мера  Михайлішин. – У нас немає заборгованості по зарплаті. Отже, гірше не буде.

А Геннадій Москаль посидів ще з півгодини у президії та й покинув сесію. Думаю, що депутати так і не зрозуміли мети візиту нардепа. Допомогти, навчити, нарозумити? Хтозна, які плани роїлися в мудрій лисій голові нашого земляка. Не віриться, що «Фронт Змін» доручав йому воювати. Не міг же лідер фронтовиків, теж наш славний земляк, чернівчанин Арсеній Яценюк давати команду наступати на своїх. Хай навіть регіоналів, але своїх, рідних. А якщо й давав, то надто примітивною виявилась ця і стратегія, і тактика. Як би там не було, а Чернівці почали 2012 рік з бюджетом. Запам’ятовуймо цифру: 850 мільйонів гривень. Для зручності ми дещо заокруглили кошторис міста. Але ця цифра повинна бути всім нам орієнтиром, щоб танцювати, як кажуть, у межах цієї суми. Дай Боже, щоб її вистачило до наступного січня.

І щоб ми все-таки жили набагато краще. Бо хоч запевнення «гірше не буде» начебто влаштовує багатьох, однак хочеться росту, прогресу. Віриться, що влада постарається для своїх людей робити добро. А чернівчани – народ мудрий і вдячний. Одразу це оцінить 

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення