Неділя, 11 квітня 2021p.

«Виконуйте обов’язкиі повертайтеся живими!»

«Виконуйте обов’язкиі повертайтеся живими!»

Буває, що їм погрожують, буває – поважають або бояться, інколи їм плюють у душу, а їхнє завдання – вистояти і належним чином забезпечити охорону громадського порядку (ОГП). Відрядження, тренування, навчальна стрільба, підйом по тривозі, ненормований робочий день – будні цих працівників. Працюють вони і вночі, адже для них поняття робочого дня не існує. До Дня міліції журналістам дозволили побувати в чи не найзагадковішому підрозділі міліції – роті особливого призначення «Беркут» при УМВС України в Чернівецькій області.

Командир «Беркуту» проводить з підлеглими інструктаж, повідомляє про оперативну обстановку в області і в кінці завжди каже: «Виконуйте обов’язки і повертайтеся живими!»

Для більшості людей четвер – звичайний робочий день. А для них – це день занять: спортзал, тир, навчальний клас. Таким чином бійці «Беркуту» підтримують фізичну форму, відшліфовують професійні навички та забезпечують постійну боєздатність. Оскільки у більшості випадків вони повинні діяти в екстремальних умовах за дефіциту часу, тому й ефективність діяльності працівників міліцейського спецпідрозділу значною мірою залежить від якості фізичної підготовки. Та навіть і тому, що один лише зовнішній вигляд вселяє довіру до правоохоронної системи. «Спецзагін «Беркут» був сформований з метою забезпечення громадського порядку, затримання озброєних злочинців і попередження та недопущення надзвичайних подій і резонансних злочинів. Взагалі беркутівці здійснюють силову підтримку під час проведення операцій», – каже начальник міліції громадської безпеки УМВС України у Чернівецькій області Ярослав Козак.

                                         У наявності навіть бронетранспортер

На вулицях міста спецпризначенців міліції можна побачити досить часто, адже цим особовим складом підсилюють наряди для патрулювання у місцях скупчення людей: парках, скверах та центральних вулицях. Для матеріально-технічного забезпечення цього підрозділу є техніка: вісім одиниць транспортних засобів, а також спецавтомобіль – бронетранспортер. Хоча останній, на щастя, жодного разу не використовувався.

За словами правоохоронців, попри те, що спецоперації, в яких задіяні беркутівці, зазвичай тривають лічені хвилини, та ось підготовка до них – досить тривалий процес. Цього року працівники «Беркуту» брали участь в 50 операціях щодо затримання озброєних злочинців. Також затримували групу злочинців, яка скоювала розбійні напади на території міста, та організовану групу, що займалася реалізацією наркотичних речовин. Одна з останніх операцій – затримання злочинців, які займалися торгівлею людьми.

«Вчився в технікумі, у гуртожитку якого проживали працівники «Беркуту», які і прищепили мені любов до цієї роботи. Відбір пройшов нелегкий. Пам’ятаю свою першу операцію, тим більше, що вона пройшла успішно: затримували чоловіка, який ганявся із сокирою за людьми. Спочатку було трохи лячно, але шалений викид адреналіну бере верх», – пригадує старший сержант Сергій.

                             Діяльність «Беркуту» переглянута після подій в Одесі

Потрапити в це елітне формування мріє чимало юнаків. Але той, хто йде працювати у «Беркут», повинен усвідомлювати, що це одна із найважчих ділянок. Та й критерії відбору бійців до спецпідрозділу суворі, кажуть керівники. Перевага надається юнакам, які пройшли строкову службу у спецпідрозділах, внутрішніх, прикордонних, десантних військах тощо. Також тим, хто проходив фізичну підготовку з різних видів спорту (дзюдо, самбо, бокс) та мають певні розряди. Адже при виконанні спеціальних завдань потрібні належна фізична підготовка та морально-психологічний настрій. Однак серед теперішніх беркутівців є хлопці й невисокого зросту, оскільки іноді при виконанні певних спецоперацій потрібні такі бійці: вони мають інші переваги – є кандидатами у майстри різних видів спорту. «Під час співбесіди перше, що запитуємо, чому виникло бажання працювати в органах міліції. Відповіді звучать різні: починаючи від того, що престижно, та закінчуючи тим, що мріяв про це з дитинства. Однак жодного разу ніхто не сказав, що мріє про роботу в «Беркуті» через високу зарплатню», – каже командир РМОП «Беркут» Іван Рибінський.

Правоохоронці визнають: дещо негативний відтінок упав на беркутівців через протистояння учасникам масових пікетів і протестів в Україні. Тому проводиться серйозна профілактична робота, а ось застосування зброї та інших спецзасобів здійснюється тільки згідно із Законом «Про міліцію». «За 20 років Ви десь бачили хоч раз, щоб «Беркут» у Чернівцях застосовував газ та інші спецзасоби щодо пікетувальників чи простих громадян? За кордоном спецпризначенці давно застосовують ці методи до тих, хто спалює авто, трощить вітрини та займається мародерством», – констатує полковник Козак.

Після подій в Одесі діяльність «Беркуту», визнають командири, змінилася. «Переглянули багато моментів, на які, можливо, раніше не звертали уваги. Адже кожний недоопрацьований момент коштує насамперед людських життів. Наразі при спецпідрозділі відновлено групу швидкого реагування. Однак хочу сказати, що події в Одесі – це не результат поганої роботи працівників «Беркуту», це – проблема керівництва і результат погано спланованої операції», – каже Ярослав Олексійович.

                                Беркутівець повинен хоча б на 50% бути психологом

Протягом року бійці РМОП «Беркут» готуються до проведення Євро-2012. Для цього вивчають англійську мову, техніку поведінки з фанами інших держав і коректне ставлення до людей. Адже у 2012 році чернівецькі спецпризначенці будуть задіяні в ОГП міста Львова. «Звичайно, осягнути і передбачити усе не можна, враховуючи короткий термін часу, що залишився для підготовки. Все одно проводяться серйозні тренування. А моє завдання як командира роти – після здійснення операції нарахувати ту кількість людей, яку відправляв на її виконання. Адже контингент людей, з яким нам доводиться працювати, дуже різний. Хтось за характером може бути дуже спокійний і врівноважений, але в натовпі спрацьовує азарт. Тому кожен з наших працівників хоча б на 50% повинен бути психологом», – каже старший лейтенант Рибінський.

Поза базою у кожного з працівників «Беркуту» є родини та особисте життя. Міліціонери кажуть, що спочатку і діти, і дружини. і батьки важко сприймали ненормовані графіки несення служби, але згодом змирилися з цим. А беркутівці тим часом отримують задоволення від своєї роботи, навіть фінансове, адже зовсім недавно працівникам суттєво підвищили заробітну плату. І з того часу, кажуть міліціонери, обов’язків теж побільшало.

Валентин Дмитрович Марцинюк, інспектор групи документування РМОП «Беркут» демонструє бронежилети, пістолети, автомати, оптичні приціли, щити, шоломи та спецзасоби. Однак визнає, що використовувати їх доводиться, на щастя, вкрай рідко. Адже беркутівці схиляються до думки, що злочинців краще переконувати словом, аніж фізичною силою. Адреналін на цій роботі аж кипить. Краєм леза беркутівці ходять щодня. Служити, напевне, страшно навіть досвідченим бійціям спецпідрозділу. Тож, щоби повернутися додому живими, найважливіше – особиста безпека. Ураховуючи усі ці нюанси, виходить: беркутівцем бути важко, адже тут важлива не лише фізична форма, а й знання законів і нормативних документів, якими послуговуються правоохоронці під час несення служби. Але всі вони прекрасно розуміють: в міліції завжди буде нелегко працювати, адже якщо допомагаєш одному, то неодмінно шкодиш іншому. 

Оцінити матеріал:
(3 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення