Середа, 20 січня 2021p.

Немає ОСББ – ходіть пішки

Як повідомили у департаменті ЖКГ міської ради, у Чернівцях є такі будинки, де люди спочатку створюють ОСББ, а потім відмовляються від створення цього об’єднання. Через це страждають самі ж мешканці будинків. Так, у одному з будинків на бульварі Героїв Сталінграду, 4б вимкнули старий ліфт лише через те, що немає людей, які б відповідали за його роботу.

Ліфт вимкнули, оскільки після ліквідації ЖКУ 21, на балансі якого 20 років перебував цей будинок, тепер немає. І в будинку немає об’єднання, з яким би можна було укласти договір про подальше надання послуг. Тому мешканці не знають, як бути далі. Аби вирішити проблему, звернулися до депутатів та до департаменту ЖКГ. Вже кілька днів мешканці цієї багатоповерхівки змушені підніматися сходами, а не ліфтом. А в будинку, до речі, аж дев’ять поверхів! З першого грудня кнопка виклику ліфта тут не працює. І причина – не в заборгованості. За словами начальника відділу реформування ЖКГ департаменту ЖКГ міської ради Петра Чопюка, спочатку в цьому будинку люди створили ОСББ шляхом голосування у 50%, а потім відмовилися брати на себе відповідальність за будинок, тому наразі це питання вирішує департамент ЖКГ спільно з депутатами Шевченківської районної ради.

                                                                  Думка експерта

Михайло Березовчук, Спілка власників житла України: «Я хочу сказати про те, що проблеми, з якими стикаються реально діючі ОСББ і ЖСК, теж полягає в тому, що закони, які регулюють діяльність кооперативів та об’єднань, м’яко кажучи, не зовсім досконалі. Простіше кажучи: хто в ліс, а хто по дрова… Наприклад, як можна ухвалити рішення про використання загального майна, навіть якщо є бажання здати якусь частину будинку в оренду підприємцю і витратити ці кошти на ремонт будинку? Ми відкриваємо наш Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» і бачимо, що там прописано, що це рішення має ухвалюватися на загальному зібранні ОСББ кваліфікованою більшістю у складі двох третин людей. А якщо ми відкриємо статтю «Спільна власність» Цивільного кодексу, то прочитаємо, що суб’єкти спільної власності, тобто співвласники, повинні приймати рішення спільно, тобто 100%. Ось і виходить, що за Цивільним кодексом – одна процедура, а за Законом «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» – інша. Тому законодавці запропонували доповнити статтю Цивільного кодексу кількома словами, а саме: «Спільною власністю розпоряджаються співвласники, якщо інше не передбачене законом». Органом, який має виявляти факти непорозуміння в ОСББ, є міністерство, але все частіше саме громадським організаціям доводиться втручатися в проблеми людей і виділяти гранти з метою вирішення їхніх побутових проблем».  

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення