Четвер, 09 лютого 2023p.

Кінотеатри

Чи можна купити «липовий» лікарняний?

Інколи виникають такі обставини, що потрібно залишитися вдома та вирішити невідкладні речі, не пояснюючи ситуацію на роботі. У цьому разі спритники примудряються звертатися до лікарів за «липовими» довідками. Чи можливо і за скільки купити лікарняний?


За температури 37,1 викликайте дільничного лікаря  


Якщо зранку температура трохи більше за 37 градусів та організм ослаблений, необхідно викликати дільничного або сімейного лікаря додому. У будь-якому разі, за підвищеної температури не можна йти до поліклініки, тому що перебування на вулиці може прискорити запальний процес, а якщо це вірусна інфекція, можуть постраждати інші люди. Кожна поліклініка обслуговує жителів певних районів Чернівців. Міська поліклініка №2 має 42 терапевтичні дільниці, які обслуговують Шевченківський район, де проживає понад 76800 осіб. Заступник головного лікаря з медичної частини міської поліклініки №2 Наталія Гайдук каже: «Всі мешканці Шевченківського району знають номери телефонів поліклініки. З 8.00 до 13.00 реєстратор записує виклики в журнал і розподіляє їх по дільничних лікарях. Після прийому пацієнтів, з 13.00, дільничний лікар йде на виклики. Саме йде, тому що транспорту в поліклініки немає і доводиться відвідувати хворих пішки». Пані Наталія розповіла, що коли в 2009 році була епідемія грипу, міська рада, якій лікарі віддають належне, виділила машини, щоб дільничні лікарі могли виїжджати на виклики, яких тоді було 30-40 на день.


 Коли дільничний лікар навідує хворого, то перш за все оглядає і призначає лікування. Але спочатку вивчає історію хвороби у медичній книжці. Якщо хвороба складна, то пацієнт здає певні аналізи та обстежується в перший день хвороби. Тобто лікар призначає лабораторні обстеження в поліклініці, які хворий не може зробити вдома. Саме лікар, який обстежує, робить висновки щодо хвороби людини та визначає, чи пацієнт працездатний. Якщо ні, то лікар відкриває лікарняний.


За рахунок держави можна хворіти лише 5 днів


 Згідно з новими правилами, встановленими Кабінетом Міністрів України, працівник може хворіти «за рахунок держави» лише 5 днів. Якщо ж хворіє довше, то за власний кошт.


 Наталія Олексіївна зазначає: «Якщо хвороба прогресує, то лікар має право продовжити лікарняний. У разі, коли хворий понад 10 днів не одужує, завідувач відділення оглядає його і продовжує лікування».


 До 30% лікарняних листів, які видають дільничні лікарі, завідувачі відділення можуть перевірити, виїжджаючи до пацієнта додому. Аби не було псевдохворих, а також чи правильно призначено лікування та чи дотримує хворий приписів лікаря.


 Лабораторні обстеження хворий має пройти до та після хвороби, аби лікар переконався, що пацієнт здоровий. Якщо хворий одужує, відповідно лікарняний лист закривається, у ньому ставиться печатка лікаря, який відкрив лікарняний, і печатка поліклініки.


Лікарняний заднім числом


 Останнім часом досить важко отримати «липовий» лікарняний, адже, як розповідає головний лікар міської поліклініки №3 Павло Коцобан, фіктивну довідку лікар-терапевт виписати не може, тому що завідуючий відділення контролює виписку лікарняних листів. «Бувають випадки, але доволі рідко, що виписуємо лікарняний заднім числом, – каже Павло Дмитрович. – Це робиться через халатність пацієнтів. У цьому випадку хворий пише заяву на ім’я головного лікаря, який і надає згоду на виписку лікарняного». Навіть якщо людина перебуває у селі, захворівши, повинна викликати місцевого лікаря.


 А ось заступник головного лікаря міської поліклініки №2 Наталія Олексіївна категорично переконана, що заднім числом лікарняні неможливо виписати: «Ні в якому разі лікарняний листок виписати не може лікар заднім числом. Лікарняний відкривається лише тоді, коли лікар побачив пацієнта та призначив лікування. Бувають випадки, що люди, які приїхали з іншого міста або країни, викликають дільничного лікаря за місцем перебування іногороднього. У цьому разі лікар його обстежує, а наприкінці лікування виписує лікарняний листок з дозволу головного лікаря».


 В Інтернеті часто можна побачити оголошення на кшталт: «Завжди можете купити лікарняний лист заднім числом. В найкоротший час оформимо та доставимо лист непрацездатності за Вашою адресою». Краще на такі оголошення не звертати уваги, адже це є незаконно. Проте дехто такими можливостями користується…


Поліклінічні тарифи


 Серед опитаних журналістами нашої газети жителів міста більшість відповіла, що за лікарняний лист не платили. А ось пенсіонерка пані Сільвія із подивом запитала: «Хіба лікарняні листи не платні?!». І мій знайомий (ім’я не вказуємо, бо чоловік боїться за місце роботи) розповів цікаві речі. За його словами, близько року тому, щоб отримати довідку про непрацездатність, потрібно було викласти від 100 до 150 гривень. Сьогодні ж ситуація досить контрольована. Тому про те, чи купуються довідки у дільничних лікарів або напряму у завідуючих чи головних лікарів, люди говорити бояться. Проте нам таки вдалося знайти кілька прикладів «липових» лікарняних.


 Пані Ірина, яка проживає у Новоселицькому районі та працює у вищому навчальному закладі на посаді секретаря, розповідає, що одного разу доводилося брати лікарняний лист у лікаря, але за це платити не доводилося через те, що лікар – її знайома.


 Павло, держслужбовець, купив лікарняний лист у міській поліклініці №3 у дільничного лікаря. Він не хворів, а взяв «відгул» на 5 днів, бо переселявся з однієї квартири на іншу. Через те, що він самотній чоловік з дитиною, дільничний лікар його пожалів, і чоловік подякував йому лише коробкою цукерок і банкою кави.


 Державний службовець Іван неодноразово користувався послугами дільничних лікарів, які виписували довідки за гроші. У міській поліклініці №2 платив по 10 гривень за добу. Варто відзначити, що гроші давав наперед. При цьому жодного аналізу не здавав. Коли він запитав, чому саме 10 гривень за добу, йому відповіли, що «дільничний лікар ділиться з керівництвом».


 Працівник приватної фірми Олександр у поліклінічному відділенні міської поліклініки №2 через медичного працівника за лікарняний дав коробку цукерок і шампанське, яке обійшлося в 50 гривень.


 Пан Петро, який працює на державній роботі, за 100 гривень оформив лікарняний на 8 днів у міській поліклініці, що на Комарова.


 Богдан Кравчук, студент, купив довідку у медичному закладі за 50 гривень, тобто за 5 аналізів по 10 гривень.


 Інший студент, Юрій, який навчається на факультеті прикладної математики, щоб не ходити на пари, часто купує довідки у студентській поліклініці. Щоб отримати довідку на тиждень, платить 50 гривень.


 А ось педагог Марія розповіла, що лікарняну довідку купити не може, тому що їх дуже перевіряють, тож зробити фіктивний лікарняний не вдається.


Не мають права виписувати лікарняний


 Не всі медичні установи мають право видавати листки непрацездатності. Це право надається винятково державним медичним установам. Зазначаємо, що лікарняний лист не мають права виписувати лікарі станції швидкої медичної допомоги, станції переливання крові, будинки відпочинку, туристичні бази, приватні клініки тощо. Окрім дільничного лікаря, лист про непрацездатність може виписати навіть лікар-стоматолог, оскільки після операції або інших втручань може бути ускладнення.

PS Щоб не виписувати лікарняні, потрібно не хворіти і берегти своє здоров’я. Тож будьте здорові й працюйте із задоволенням!

Оцінити матеріал:
(3 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення