Вівторок, 31 січня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Іван МУНТЯН: Найважче у професії політика – це тягар відповідальності перед людьми

 Народився 21 жовтня 1969 року.


– Розкажіть, де Ви народилися. Хто були Ваші батьки, які спогади залишилися з дитинства?

– Я народився на Глибоччині, в селі Опришени, в багатодітній сім’ї звичайних селян – тринадцятеро дітей, а я найстарший. Мені як старшому доводилося багато брати на себе, батько тримав нас досить суворо. Старшим завжди дістається найбільше і відповідальності теж більше. І сьогодні відчуваю, що брати мене поважають: я для них є прикладом.

Щодо спогадів, то скажу, що змалку відчував, що повинен вести за собою. Пам’ятаю: організовували акції, що мали на меті допомогти стареньким і бідним. Збирав братів і сусідських дітей, думали, як допомагати, хоч на своєму невеликому рівні, тим, хто потребував.


– Де навчалися? Хто за фахом?

– Навчався в Опришенській школі. Навчався непогано, як всі. У дитинстві дуже любив футбол, тому після уроків завжди залишався із друзями пограти. Працювати почав з п’ятого класу, а може, ще з меншого віку. Сім’я в нас велика, тож сподіватися, що хтось щось дасть не доводилося. Потім пішов служити в армію, коли повернувся, вирішив продовжити освіту.

Вибрав економічний напрям. Вступив в ЧНУ на економічний факультет. Згодом закінчив Київський транспортний університет і здобув освіту за спеціальністю «Автомобільні дороги та аеродроми». Отримав диплом магістра державної служби в Буковинській державній фінансовій академії.  


– Пригадайте цікавий випадок зі студентського життя.

– Юність мені, як і всім, мабуть, залишила багато приємних спогадів. Щось виділити одне не можу.


– Розкажіть про Вашу сім’ю, дружину, дітей.

– Одружився через рік після армії. Через півтора роки народився старший син Артур, ще через рік – другий син Мірча, а через десять – третій – Іван. Ось така різниця між дітьми. Дружина за фахом – юрист, але зараз більше часу проводить вдома з дитиною: менший син у другому класі, тож потребує уваги.

– Чи пам’ятаєте своє перше кохання, перший поцілунок?

– Звісно, перше кохання – це хвилюючий момент. Але, здається, на такі запитання краще відповідати жінкам, я не вмію про це говорити. Було, а от деталей не пам’ятаю. Пам’ятаю лише, що то зовсім було не так, як у сучасної молоді. Тоді все дуже скромно було.


– Чи користуєтеся популярністю у жінок?

– У мене так завжди складалося, що через завантаженість роботою не звертав на це уваги.


– Чи є у Вас власний чи сімейний бізнес?

– Звичайно, бізнес є. Я зі шкільних років наполегливо працював, щоб щось мати, і сьогодні продовжую. Починав із автобізнесу, продавав нові машини. З часом сфера бізнесу змінилася. Мене завжди цікавило виробництво. Сьогодні більшість прибутків вкладені в різні підприємства, адже завжди вважав підприємництво прибутковою справою. Родинним бізнесом у нас є цегляний завод і придорожній комплекс. Цією справою займаються брати, і сини вже долучаються.


– Який у Вас сімейний дохід?

– Залежно від періоду й дохід змінюється. Тож конкретної суми не назву. Однак вистачає, щоб жити в достатку і відпочивати.


– Яке у Вас авто? А у Вашої дружини?

– Я зараз їжджу на автомобілі Toyota Land Cruiser, а в дружини Lexus. Я автолюбитель, тому завжди любив надійні авто.


– Хто або що вплинуло на формування Вашої особистості?

– Коли я став успішним бізнесменом, багато займався благодійністю, намагався допомогти людям, тож згодом з’явилися пропозиції піти в політику. Мою кандидатуру на початку подали навіть без мого відома. Не можу сказати, що одразу бачив себе в політиці, однак люди, напевно, бачили в мені якийсь потенціал. Завжди намагався давати лише ті обіцянки, що зможу виконати. Хто сформував мене як особистість? Сім’я ніколи не була в захваті від моєї політичної діяльності, дружина перші рази навіть не голосувала за мене. Напевно, це природні задатки, що в основному я сформував у собі сам.


– З якими труднощами Ви стикалися в житті?

– Знаєте, труднощі бувають різні. Найважче – це тягар відповідальності перед людьми, коли ти обіцяєш людям, що ти це виконаєш, і треба виконати. Однак інколи бувають технічні причини, і тоді доводиться докладати максимум зусиль. Інколи розумієш, що не завжди все складається як задумав, але від того, чи ти здолаєш перешкоди, залежить, чи повірять тобі люди.


– Розкажіть про свою трудову діяльність (кар’єру).

– Як я вже казав, почав працювати ще в дитинстві. Коли з’явилася родина – дружина і діти, – почав будувати власну справу. Працював заступником фірми «Комфорт» у Чернівцях. Після цього обійняв посаду заступника голови обласної ради. Потім став генеральним директором фірми МВП «Мім», працював начальником Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області. А на сьогодні очолюю обласну партійну організацію «Батьківщина».


– Ви пройшли шлях від «низу» і до начальника Служби автомобільних доріг області. Яка із займаних посад Вам найбільше запам’яталася?

– Я б сказав, що саме посада начальника Служби автомобільних доріг запам’яталась найбільше. Працював у досить складний період, адже у 2008 році наша область постраждала від повені. Тож переді мною стояло чимала важких завдань. Потрібно було в найкоротший термін зробити проїзд в різних частинах області. Деякі райони взагалі були відрізані. За допомогою уряду Юлії Тимошенко нам вдалося зробити дороги навіть кращими, ніж до повені. Але, незважаючи на труднощі, мені подобалося цим займатися.


– Чим займається приватне підприємство «Євро-Ойл», генеральним директором якого Ви є?

– Це підприємство має свій придорожній комплекс, станцію техобслуговування, мийку автівок та АЗС – тобто продаж нафтопродуктів.


– Проти Вас були спроби відкрити кримінальні справи. Чим закінчились ці спроби?

– Кримінальні справи були порушені, і я був запрошений до прокуратури для дачі свідчень. З самого початку було зрозуміло, що це спроба перешкодити мені просуватися в політиці, і не тільки. Справа нецільового використання коштів підприємством «УКРАВТОДОР» була порушена безпідставно. Так, ті кошти, що ми витратили на повеневі об’єкти, не були на це розраховані від початку, однак у таких умовах ми мали право використати їх не за призначенням. Було безліч перевірок (ми нарахували близько 50), але зазначу, що ми завжди працювали під наглядом, а тому використати кошти не за призначенням просто неможливо.


– Куди згодом «зникли» звинувачення проти Вас, які наробили стільки галасу?

– Можливо, там і продовжують цю справу, але я її подальшу долю не знаю. Я знаю, як ці кошти були отримані і розподілені та що все відбувалось згідно з чинним законодавством.


– Як і коли почали займатися політикою?

– Мене висували люди, це і спонукало й надалі займатись політикою. Хочу сказати, що коли був обраний вперше, то виконав все, що обіцяв у своїй передвиборній програмі. «Що обіцяно – те зроблено! Служу Богу й людям» – ось мій девіз.


– Членом яких політичних партій були і чому обрали «Батьківщину»?

– Я був членом партії «Батьківщина» від початку і ніколи не вступав в інші партії. Вірю в те, що наша партія справді бореться за свободу і справедливість. Ми пройшли непростий шлях і зараз, можливо, сильніші, ніж будь-коли. Ми хочемо домогтися вступу в Євросоюз, домогтися демократії і того, щоб Україна жила краще, ніж сьогодні.


– Як вдається поєднувати політичну діяльність із сімейним життям? Чи дружина не проти Вашої політичної кар’єри? Адже часом така діяльність буває небезпечною.

– Родина почала мене підтримувати, коли побачила, що я роблю успіхи і рухаюсь вперед. Дружина спершу не була у захваті, але тепер вболіває і підтримує мене. Щодо безпечності, то скажу, що справа ця завжди була невдячна. Але люди все бачать: хто щось робить, а хто просто дає порожні обіцянки.


– Свого часу Ви працювали заступником голови облради. Подейкують, що Ви у співпраці із Теофілом Бауером активно займались експортом лісоматеріалів. Чи відповідає це дійсності?

– Ви знаєте, тут добре видно, як злі язики конкурентів намагаються брехнею дійти до влади. Думаю, ці чутки поширювала СДПУ(о), і скажіть, де вони зараз? Це взагалі не відповідає дійсності. Порівняйте статистику: скільки лісу різалось тоді, а скільки – тепер. Завданням було відвести погляди людей. Ті, хто казав, що не можна різати ліс, зараз активно його вирізають. Думаю, нинішня влада закінчить так само, як СДПУ(о). Ніякого експорту не було. Пізніше були перевірки, з підприємства вилучили все, конфіскували (незаконно) і вивезли до Служби безпеки всі папери і канцтовари до найдрібнішого, навіть ручки для письма. А потім все повернули і визнали, що все прозоро.


– Чи здійснювався колись на Вас тиск? Чи вимагали у Вас хабарі?

– У той час, як я став головою обласної партійної організації, на мене здійснювався величезний тиск. Лунали публічні погрози і дзвінки з погрозами по телефону. Думаю, так буде й надалі. Однак мені не звикати знаходитися під тиском влади. Звісно, переживаю за родину, але розумію, що треба до кінця стояти на боці правди, що б там не було. А хабарі – це найбільше лихо нашого суспільства. Це серйозна проблема, над якою треба працювати. Викорінювати і з судової, і з інших соціальних сфер.


– Коли Ви очолили партію «Батьківщина», на Вас посипався шквал звинувачень. Як Ви на це реагуєте?

– Я розумію, що ніяк не потрібно реагувати. Чим більше звинувачень, тим більше люди зацікавлені в правді, і все самі побачать.


– Була навіть інформація, що Ви втекли до США. Хто ж поширює, на Вашу думку, таку неправдиву інформацію?

– (Сміється). Знов якісь вигадки. Я справді їздив навідати друзів за кордоном. Поїхав на 10-12 днів у відпустку, приїхав, скликав прес-конференцію і сказав: «Я тут і нікуди не тікав». Звідки такі припущення, не розумію.


– У липні Ви заявляли, що ОДА здійснює тиск на депутатів облради. Прокоментуйте, будь ласка.

– Скільки я працював, такого не було, що адміністрація викликає депутатів поставити всій підпис на скликання сесії. Ціллю було, щоб обласна рада дала дозвіл обласній державній адміністрації розподіляти кошти самостійно, без рішення депутатів, а це порушення законодавства. Нам вдалося зірвати ту сесію і направити все у чинне русло. На жаль, на наступній сесії влада все ж добилася свого і прийняла незаконне рішення про одноосібний розподіл державних коштів.


– Ви сім місяців були в.о. голови обласної партійної організації «Батьківщина»? Що змінилося, коли стали головою?

– Багато чого змінилося. В першу чергу об’їхали всі райони, спілкувалися з однопартійцями і з людьми, які нас підтримують. Вдалося відсторонити тих, хто не витримав тиску, але ми нікого не засуджуємо. Тепер цілком оновили нашу партію. Ми набираємо популярності серед людей. І це головний показник успішної роботи.

– Як проходить очищення партії в області, про яке Ви гучно заявляли і заявляєте? Чи багато нових членів у партії?

– Очищення відбулося. Зараз ми цілком оновлена партія. Кількість новоприйнятих членів дорівнює кількості тих, які вибули. Багато є таких людей (людей знаних, з величезним досвідом роботи), які не підтримували нашу партію саме через присутність «деяких» людей у наших лавах. Але після звільнення таких осіб всі розуміють, що ми жива та перспективна організація, з якою треба рахуватися.


– Яка ситуація з депутатами міськради, які заявляють, що є членами ВО «Батьківщина»?

– Я навіть коментувати це не хочу. Якщо людина постійно говорить неправду, вона не змінюється і залишається ні з чим.


– Чи є у Вас «свої» партійці в міськраді, чи всіх виключили?

– Скрізь є наші люди.


– Що плануєте з цією ситуацією робити? «Фронт Змін» хоча б намагається вирішити питання з Гаєвською, а Ви щось плануєте робити з депутатами-зрадниками?

– У нас так само почалася процедура відкликання, але, здається, влада зацікавлена в роботі зі зрадниками і перешкоджає нам. Зараз на кожній сесії йдеться про продаж землі або якогось майна, тобто ця влада зацікавлена лише в захисті своїх бізнесових інтересів.


– Сільвія Віщук заявляє, що саме вона є легітимним керівником фракції «Батьківщина» і запрошує Вас довести в суді свою правоту.

– Я вже висловив свою думку. У цих людей немає правди. Як можна заявляти, що ти керівник партії, якщо ти взагалі до неї не належиш. Хай люди вирішують. Йти на ці провокації я не буду. В нас, крім цього, є справи.


– Що плануєте робити в облраді, де у фракції з Віщук зібрались самі «зубри» регіональної політики? Чи зможете щось зробити в цій ситуації?

– Вони залежать від влади, а влада зацікавлена у зрадниках. Якщо вони ті, за кого себе видають, то чому не поїхали в Київ і не підтримали свого лідера? Одразу ясно, що вони самозванці.


– Ви очолили комітет з опору диктатурі. Окрім Вашої партії, туди ввійшли багато опозиційних партій області. Чи плануєте Ви об’єднання опозиції?

– Дванадцять політичних сил і дві громадські організації входять в комітет опору диктатурі. Ми об’єднуємося проти спільного лиха.


– Ви вірите, що Юлія Тимошенко дійсно невинна, чи підтримуєте її як однопартієць? Чи справедливим є її ув’язнення?

– Переконаний, що вона не винна. Те, що робиться, не демократично і не справедливо. Справи сфабриковані. Я неодноразово там був і на власні очі бачив, що коїться. Юлія Володимирівна продовжує керувати партією, і ми відчуваємо відповідальність перед нею. Вона готова пожертвувати собою, щоб держава наша дійшла до Євросоюзу, вона любить Україну та людей і буде відстоювати правду. І я переконаний, що її виправдають.


– Яка причина затягування обрання голови облради?

– Просто нинішній владі це вигідно, тому й не обирають.


– Ваш прогноз: коли буде новий голова, хто ним може стати?

– Навіть не можу дати свою оцінку. Напевно, справді немає гідного кандидата. Їм добре, що обласною радою керує зрадник.


– Чи плануєте балотуватися до Верховної Ради?

– Звісно, поки що зарано говорити, це питання ще буде вирішуватися.


– Чи розглядається Ваша кандидатура від опозиції на посаду голови облради?

– Думаю, що сьогодні не потрібно брати в цьому участь. Ми реалісти і розуміємо, що мали б шанси, якщо б там не було зрадників. Тож, на превеликий жаль, можливості такої немає.


– Чи отримуєте задоволення від своєї діяльності?

– Однозначно. Маю надію: те, що робимо сьогодні, завтра буде краще.


– Зараз Ваша партія переживає не найкращі часи. Які подальші плани?

– Наша партія сильна як ніколи. Ми лідируємо в опитуваннях серед людей. Наш лідер не піде на компроміси і надалі буде відстоювати правду.


– Як оцінюєте правовий стан у нашій області?

– Якщо б правовий стан був нормальний, то і в економіці був би лад, і в людей не було б проблем.


– На Вашу думку, що необхідно в першу чергу змінити в нашій області?

– Сьогодні найбільша проблема – це економіка. І потрібно реформувати всю систему, врахувати всі пропозиції. Ми теж подали програму економічного розвитку, яку розробили після вивчення економічного стану в містах і селах області. Але не думаю, що нинішня влада прислухається, хоча вже давно треба прислухатися до людей.


– Чи є у Вас хобі? Яке?

– Люблю риболовлю, відпочинок на природі. Але мені робота заміняє будь-яке хобі. Я справді люблю те, чим займаюся.


– Яка Ваша найзаповітніша мрія?

– Як у кожної людини, мрії є. Мрію, щоб наша держава жила в достатку і краще.


– Чи підтримуєте Ви жінок у політиці?

– Звісно, ми підтримуємо жінок, вони теж мають на це право. Вони здатні і до керівництва, і просто хорошу пораду дати.


– Де за кордоном бували? Чи вивчали досвід політиків інших країн? Що вразило?

– Бував і в багатьох європейських країнах, і в США, вивчав їхній досвід. Є велика різниця. Візьмемо приклад сусідньої Румунії чи Польщі. Вони за короткий час піднялися, сказали «ні», і вони сьогодні в Євросоюзі. І зарплатня – не рівня нашим. Але як вони повстали проти диктатури (румуни), як впевнено зробили крок – гарний зразок для нас. Теж стосується інших держав – країн колишнього Радянського Союзу.


– Чи займаєтеся спортом? Яким?

– Серйозно – ні, а от зранку інколи бігаю. Футбол люблю, проте часу не вистачає.


– Де та як любите відпочивати?

– Люблю відпочинок на природі, виїжджати з родиною в ліс чи в гори.


– Які страви та алкогольні напої полюбляєте?

– Алкоголь не вживаю. А кухню люблю українську, здебільшого домашні страви.


– Яке Ваше життєве кредо?

– Боротися за справедливість. 


– Які Ваші найбільші успіхи у житті?

– Вважаю так: коли людина вірить у Бога і намагається робити все по правді – вона успішна в дуже багатьох питаннях. Виділяти щось не буду. Я успішна людина.


Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення