Неділя, 29 січня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Анатолій СОВВА: Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому

Сьогодні нашим гостем став Анатолій Совва. Напевно, більшість чернівчан чула про нього або принаймні бачила цю людину бодай краєм ока на рекламних бігбордах міста. Його робота - повертати людям зір або, як жартує наш герой, «відкривати людям очі». Будучи визнаним лікарем-фахівцем та успішним бізнесменом, у спілкуванні Він приємна і позитивна людина. Пишається тим, що робить, і каже, що прагне встигнути допомогти якомога більшій кількості людей.
Чотири репетитори замість дитячих розваг

– Де Ви народилися, хто Ваші батьки, як минало дитинство?
– Народився 23 серпня 1966 року у місті Чернівці. Батько працював на текстильній фабриці майстром у три зміни, мати – бухгалтером. Батьки багато працювали. Вже в 9 місяців я «пішов» у дитячий садочок, тобто ходити я навчився в дитячому садочку. У 1983 році закінчив повний курс середньої школи №4 у Чернівцях, отримавши золоту медаль.

– Ким мріяли стати в дитинстві?

– Вже в дитинстві я мріяв стати лікарем.

– Чи пригадуються якісь цікаві випадки?

– Мої батьки були настільки наполегливі в бажанні зробити мене освіченою людиною, що, навіть будучи в школі відмінником, був змушений працювати з репетиторами два роки перед вступом в інститут. Але, на щастя, наші репетитори для нас часто влаштовували вечірки, про що батьки навіть не здогадувались.

– Де навчалися? Хто за фахом?

– У 1983 році вступив до Чернівецького державного медичного інституту на спеціальність «Лікувальна справа». Для того щоб потрапити в інтернатуру в Києві з офтальмології, добровільно написав заяву в Міністерство охорони здоров’я про роботу в Іванівський ЦРЛ (найближчий район до Чорнобиля). Пізніше пропрацював тільки два тижні вахтовим способом.
Закінчивши інтернатуру 1989 року, отримав кваліфікацію лікаря-офтальмолога. Потім було головне навчання мого життя, яке і визначило мою мету – стати офтальмохірургом. Це було навчання в МНТК «Мікрохірургія ока» в Москві у відомого лікаря, професора, академіка Святослава Федорова.

– Розкажіть про Вашу сім’ю, дружину, дітей.
– Я не одружений. Знаходжусь в пошуку ідеальної половинки.

– Чи пам’ятаєте своє перше кохання, перший поцілунок?

– Перше кохання було в дитячому садочку, закохався в дівчинку Тетяну, ми весь час в садочку ходили тримаючись за руки. Нас всі називали «жених и невеста». Але після дитячого садочка ми ніколи не бачились.

– Чи популярні серед жінок?

– Не знаю, напевно, але жіноча половина Клініки AS мене цінує. Принаймні я на це сподіваюсь.

– Який у Вас дохід, якщо не секрет?

– Весь дохід я вкладаю в медичну справу. На власне життя вистачає. Медицина – це одночасно і хобі, і справа всього життя, тому все, що заробляю, йде в цю сферу.

– Чи вважаєте себе заможною людиною?

– Я себе відношу до середнього класу, живу в квартирі, де жили мої батьки та де я народився. Ніяких дач, особняків не маю.

– Яке у Вас авто?

– У мене Audi 1995 року, проте в Клініці AS у мене є три майже нові службові машини.

– Хто або що вплинуло на формування Вашої особистості?

– Безумовно, в дитинстві це батьки, вони чесно та багато працювали. Перша вчителька Ніна Павлівна. А потім у зрілому віці це Святослав Федоров.

– Хто для Вас є прикладом у житті?

– Для мене прикладом є, як я вже казав, Святослав Федоров. У Росії це дуже відомий лікар, він створив найпотужнішу науково-практичну офтальмологічну базу не тільки з лікування, але й з навчання лікарів. Для мене було великим щастям працювати і дружити з цією людиною. Його знали і поважали багато відомих людей різних професій – від політиків до співаків. Михайло Горбачов казав: «Він дав світло та щастя тисячам і тисячам людей».

– З якими труднощами Ви стикнулися на своєму шляху?
– Ви знаєте, в житті кожної людини є багато розчарувань. Найгірше в моєму житті – зрада найкращого друга. Але я не втратив віру в людей. Мої найкращі друзі – це мій колектив. Колеги є моїми однодумцями.


Гроші – серйозне випробування для дружби

– Розкажіть про свою трудову діяльність (кар’єру).
– Трудову діяльність розпочав ще в студентські роки: паралельно з навчанням у медичному інституті працював на посаді медбрата офтальмологічного відділення. У 1989 році вступив в інтернатуру за спеціальністю «Офтальмологія». Цього ж року був прийнятий на посаду лікаря-інтерна очного відділення в Київську обласну клінічну лікарню. 1990 року прийнятий на посаду лікаря-офтальмолога поліклінічного відділення в Броварську центральну районну лікарню. В 1991-1992 рр. працював у Чернівецькій міській клінічній лікарні №1, протягом 1992 року займав посаду завідуючого офтальмологічного відділення.
Потім працював лікарем-офтальмологом на підприємстві «Буковинамедсервіс». З 1995 року перевівся на посаду заступника директора з лікувальної частини. Того ж року перейшов на роботу в «Регіональний центр «Мікрохірургія ока». Працював на посаді директора цього центру.
З 1998 року призначений на посаду головного лікаря, а також на посаду лікаря-офтальмохірурга за сумісництвом. Нині працюю головним лікарем і директором Міжнародного науково-практичного центру «Прозріння» та очолюю структурний підрозділ – Клініку лазерної мікрохірургії ока AS.

– Чому Ви відокремилися від Ваших партнерів – клініки «Ваш зір»?

– Клініка «Ваш зір» нічого спільного зі мною не має, я там ніколи не працював. В 2006 році я вийшов з клініки «Регіональний центр «Мікрохірургія ока», що розташовувався на вул.Гагаріна, та почав самостійну кар’єру лікаря. Мене підтримала переважна більшість старої команди, яка сьогодні працює зі мною в Клініці лазерної мікрохірургії ока AS.
Одне можу сказати з власного досвіду, що гроші – це велике випробування для дружби…

– Яка мінімальна та максимальна зарплати співробітників Вашої клініки?
– У середньому більше, ніж в державному секторі, але залежить від реально зробленої роботи та від професійного рівня працівника. Відбір персоналу дуже ретельний, випробувальний період – рік, тому заслужити таку зарплатну не так вже й легко.

– Чи здійснювався колись на Вас тиск?

– Я думаю, що кожний, хто пробував організувати власну справу в нашій країні, відчував тиск на різних рівнях. Звісно, я не є винятком.

– Серед якої категорії людей у Вас найбільше клієнтів?

– Мені подобається слово «пацієнти», а не «клієнти». Переважна більшість, приблизно 60%, – це малозабезпечені, 10% – середній клас. Я думаю, що найбільша проблема нашої держави – це малий відсоток середнього класу. Сьогодні ми лікуємо майже всі вади зору. Наше лікування доступне. Я роблю протягом року більше 3000 операцій, а Клініка AS проводить більше 15000 обстежень.

– Порівняйте, будь ласка, з минулими роками: у Вас кількість пацієнтів збільшується чи навпаки?

– Кількість пацієнтів збільшується. Ми створили багато програм для малозабезпечених і пенсіонерів. Обстеження для пенсіонерів сьогодні коштує лише 20 грн. Мінімальна повна вартість лікування катаракти з післяопераційним контролем та ліками складає 900 грн., тобто майже одна пенсія. Сьогодні Клініка AS – заклад вищої категорії акредитації. Якість лікування підтверджена міжнародним стандартом ISO 9001. Вже вдруге у номінації «Послуги» клініка отримала диплом переможця регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості товарів, робіт та послуг «100 кращих товарів України» «Буковинська якість – 2011». –

Ви вже пережили багато влад. Як вдається так гармонійно співпрацювати?

– Влада нам не заважає, але й не допомагає.

– Чи впливає на клініку зміна влади?

– Що б там не було, а ми робимо свою справу не залежно від того, хто при владі.

– Як Ви оцінюєте усунення мера Чернівців від влади?

– Як і всі, погоджуюсь, що це було рішення групи депутатів, а не громади Чернівців.

– Які у Вас сьогодні відносини з владою?
– Конструктивні. Ми ретельно сплачуємо податки та виконуємо свої обов’язки.

– Чи успішний Ви бізнесмен?
Якщо так, то який рецепт Вашого успіху?
– Вважаю себе успішним лікарем-організатором. Рецепт успіху, на мій погляд, банальний: потрібно багато працювати та постійно вчитись.


Моя робота – і хобі, і відпочинок

– Ваша клініка сьогодні процвітає. Як вдається обходити конкурентів?
– Конкуренція – це каталізатор прогресу. Я за здорову конкуренцію. Від цього виграють в першу чергу прості люди, адже наявність конкурентів стимулює до самовдосконалення.

– Хто Ви більше – лікар чи бізнесмен?
– Лікар! Не люблю, коли медицину оцінюють грошовими еквівалентами.

– Чи є у Вас закордонна практика? Як це допомагає у роботі вдома.

– Так, мені доводилось працювати безкоштовно за кордоном у рамках проекту Міжнародного Червоного Хреста.

– Чи бували випадки, що пацієнти залишалися невдоволені результатом?
– Згідно зі статистикою Клініки AS, 70% людей, які до нас звертаються, роблять це після рекомендації задоволених пацієнтів, 23% – через зміст реклами. Ці цифри кажуть самі за себе. Втім, думаю задовольнити всіх неможливо.

– Чи є у Вашій клініці благодійні програми?
– Так. У середньому більше 150 людей на місяць обстежуються в клініці безкоштовно завдяки різним благодійним програмам.

– Де за кордоном бували? Чи вивчали досвід політиків інших країн? Що вразило?

– Був у Лондоні, Дубліні, Барселоні, Празі, Берліні, Парижі, Стамбулі, але завжди як учасник міжнародних конгресів лікарів-офтальмологів, де однозначно набуття досвіду – головна мета. Сподобалась Барселона, а саме – архітектура Антоніо Гауді. Побачивши його архітектурні шедеври, я навіть став цікавитися його біографією. Геніальна була людина. А от за рівнем життя вразила Німеччина.

– Чи є у Вас хобі? Яке?

– Захоплююсь акваріумами. У нас в клініці, в діагностичному відділенні, що на проспекті Незалежності, чудовий морський акваріум з живими коралами.

– Де та як любите відпочивати?

– Я люблю воду. Тому й відпочивати люблю там, де можна поплавати, – в басейні чи річці.

– Чи займаєтеся спортом? Яким?
– Вдома маю бігову доріжку та турнік. Ось і весь мій спорт. Але, на жаль, займаюсь не регулярно – просто не вистачає часу.

– Які Ваші сильні риси характеру?

– Працьовитість, порядність.

– Які Ваші найбільші успіхи і досягнення у житті?

– У 2007 році отримав нагороду від Президента України – звання «Заслужений лікар України». Думаю, це успіх.

– Чи отримуєте задоволення від своєї діяльності?

– Я займаюсь улюбленою справою – офтальмохірургією. Думаю, що мені пощастило знайти себе в медицині. Так щастить не кожному.

– Які страви та алкогольні напої полюбляєте?

– Полюбляю страви з риби. Біле десертне вино. А взагалі я люблю українську кухню.

– Яка Ваша найзаповітніша мрія?

– Бути схожим на мого вчителя Святослава Федорова. Підготувати лікарів, які б продовжували мою справу.

– У Вас є життєве кредо?
– Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому. Прагну зробити якомога більше корисного та позитивного для людей.

Оцінити матеріал:
(11 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Игорь
Были с женой в Клиника Лазерной Микрохирургии Глаза «АS» в августе 2013 года. Проводили комплексное обследование зрения. Конвейер еще тот. Работают в основном молодые ребята, с небольшим опытом, но зато шустрые. Вот бы так обслуживали во всяких «бумажных» инстанциях и кабинетах. Но, при высокой скорости, качество обратно-пропорц ионально этой самой скорости. В итоге занесли моей жене Хламидийный Конъюнктивит – отпуск, в котором мы пребывали, приехав из другого конца страны, был основательно испорчен. Сейчас на дворе декабрь 2014 года, а последствия Хламидийный Конъюнктивита до сих пор о себе напоминают на фоне беременности. Потому и решил написать сей пост. Больше в эту клинику ни ногой и никому из друзей и знакомых не посоветуем!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Ярослав_1
В березні 2016 р. робив обстеження в м. Тернопіль щодо можливості провести лазерну корекцію зору. (вартість операцій на 2 ока в межах 25-30 тис. грн). Після обстеження [цензура]ікавив ся який буде між мною і клінікою укладений договір. Менеджер повідомив, що немає зразку договору, говорить "Вам перед операцією дадуть договір". Домовились, що пізніше надішле по ел. пошті. Дійсно, через 2 дні надіслала два аркуші : 1 - аркуш, що я такий то такий підписуюсь про те, що мені повідомили про всі можливі ускладнення під час та після операції; 2 - аркуш, що я добровільно погоджуюсь на операцію і ніяких претензій в майбутньому не буду мати до клініки. Як юрист можу сказати, що з таким підходом до роботи Клініки, Вам пошкодять око і нікого винного не буде. Я б таку клініку не рекомендував нікому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення