Середа, 01 лютого 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Ярослав КУРКО: Я зрозумів, що політика зайнялась мною…

Доцент юридичного факультету ЧНУ, голова правління Чернівецького обласного Товариства «Знання» України, депутат обласної ради від партії «Фронт Змін» – усе це про Ярослава Курка. Йому пропонували високі посади, він мав шанс зробити кар’єру у столиці, але пан Ярослав обрав Чернівці. Саме тут його громадська діяльність призвела до того, що сьогодні Ярославу Курку доводиться захищати інтереси свої та Товариства «Знання».


– Як просувається судова справа міської ради проти обласного Товариства «Знання» щодо приміщення, яким Ваша організація користується з 1964 року на вулиці Штейнбарга, 23?
 – Відбуваються судові процеси, тобто в одному випадку департамент економіки просить суд звільнити приміщення по вул. Штейнбарга, 23 в м. Чернівці, в іншому – ми подали позовну заяву до департаменту економіки Чернівецької міської ради із формулюванням питання, щоб нас визнали належним орендарем і продовжили договір оренди. На сьогодні справа за нашим позовом розглянута в Чернівецькому господарському суді і ми направили апеляційну скаргу у Львівський апеляційний господарський суд. Другий позов – департаменту економіки про звільнення приміщення розглядається у Чернівецькому господарському суді. 

– Я так розумію, що поки що в приміщенні ще працюєте?
– У приміщенні ми працюємо, сплачуємо орендну плату. В його стінах працює бібліотека, тобто мінімальні свої функції обласне товариство виконує, але з боку департаменту економіки і навіть, як нам сказали, окремих посадових осіб виконкому продовжуються вже не те що незаконні дії, а ще їх можна назвати, таким словом – «підлі дії» – розсилаються листи в різні установи, які надають комунальні послуги і які не мають до департаменту економіки жодного відношення, з вимогою розірвати з нами договірні відносини. Це традиційна практика у діяльності деяких осіб департаменту економіки і окремих членів міськвиконкому є незаконною, оскільки вони вживають зовсім не правових засобів для того, щоб виселити організацію з того приміщення, в якому вона працює ще з 1964 р. Нещодавно відбувся пленум Товариства «Знання» у Києві, на ньому розглядалося питання про підтримку з боку Товариства «Знання» України Чернівецького обласного Товариства «Знання» на національному рівні і звернення з цього приводу до Президента України.


– Коли Ви отримали претензії з боку міської ради? Після того як змінилася влада у ратуші?
– Кавалерійська перевірка департаменту економіки була в кінці квітня 2011 року, потім два місяці листування і нарешті позов у Господарський суд проти Чернівецької обласної організації Товариства «Знання» був поданий.
Вважаю, що причиною таких дій з боку нинішньої влади, так би мовити, послужила моя опозиційна політична діяльність, зокрема і в частині моєї участі у судових справах про визнання окремих положень регламенту Чернівецької міської ради незаконними на боці депутатів міської ради від «Фронту Змін». Час показав, що наша позиція з приводу протиправності окремих частин регламенту міської ради була правильною, оскільки після того, як Миколу Федорука змістили з посади міського голови, депутати тут же змінили ті частини регламенту, які оскаржувалися депутатами міської ради від «Фронту Змін». Таким чином, це ще раз підтверджує політичний, а не правовий характер дій з боку нинішньої влади, зокрема, бажання усунути тих, хто виступає проти. Ну і, звичайно, економічний інтерес, тобто тут політика та економічні інтереси так тісно пов’язані і переплітаються, що відокремити одне від іншого майже неможливо. Адже приміщення в центрі міста – це досить ласий шматок для представників бізнесу, серед яких є і окремі депутати Чернівецької міської ради.

Начальник юридичного управління Чернівецької міської ради Олександр Шиба стверджував, що у Вас є певні порушення, і тому продовження договору оренди є неможливим. Які саме, він не назвав. А що Ви можете сказати з цього приводу?
– Якщо у нас були певні порушення, то чому міська рада протягом 2009 р., 2010 р., січня, лютого, березня і т.д. 2011 р. не звернулась до нас із вимогою усунути їх? Чому «міфічні» порушення виникли саме тоді, як змістили з посади міського голову? А все тому, що ці так звані «порушення» відсутні, оскільки ми на виконання вимог договору оренди надсилали всі необхідні документи орендодавцю. Але політичний вплив змусив представників департаменту економіки нашвидкуруч сформувати «порушення», бо останнім потрібні були матеріали для звернення до суду.

– Як Ви вважаєте, якщо міська рада виграє суд, яка подальша доля приміщення?
– Я не хочу зараз гадати... Про це було уже багато сказано. Відбуваються судові процеси – один, другий, побачимо, чим вони закінчаться. Тоді все стане на свої місця, час покаже…

– Думаєте, що ця влада намагається «прибрати» все, що не так лежить, до своїх рук?
– Думаю, що так. З однієї сторони, це спроба владної команди, користуючись ситуацією, коли їм поки що все прощається, спробувати вирішити всі питання, які вони не змогли вирішити в попередній період. Я переконаний, що вибори до Верховної Ради і Чернівецького міського голови повинні змінити нинішню ситуацію як у державі, так і в області та в місті.


– Розкажіть про своє дитинство. Ви все життя прожили у Чернівцях?
– Народився я на Прикарпатті, в м. Коломия, але більшу частину свого життя прожив і проживаю в Чернівцях – з часу вступу на історичний факультет ЧНУ. Вступив до нього у 1974 році, і з того часу вся моя робота і життя пов’язані з університетом, містом і Буковиною.

– Ким були Ваші батьки?
– Мої батьки були робітниками. Батько, нині покійний, працював все життя помічником машиніста на залізниці, а мати – робітницею.

– Хто вплинув на бажання стати юристом, громадським діячем та бути політично активним?
– Після закінчення університету, у 1979 році, я працював рік в університеті, потім вступив до аспірантури історичного факультету Київського національного університету. А хто вплинув? Мабуть, життя. Коли в 1993 році я очолив Чернівецьку обласну організацію Товариства «Знання» України, то в 1994 році мені надійшла пропозиція від представника Президента України в Чернівецькій області Івана Миколайовича Гнатишина стати його заступником. Я довго думав над цим питанням і сказав, що дякую за довіру, але не пристав на таку пропозицію... Потім брав участь в цілому ряді виборчих кампаній, зокрема був головою, а також заступником голови територіальних виборчих комісій. Коли відновився у 1991 році юридичний факультет Чернівецького (тоді ще) державного університету, з часом почав викладати таку земну дисципліну, яка називається «Земельне право», «Аграрне право», став займатись практичними питаннями землі. Я не мав великої зацікавленості саме в політичній діяльності, тому Товариство «Знання», викладання були моїм життям, але підсвідомо розумів, що втекти від політики і бути поза нею довго не вдасться і рано чи пізно відбудеться те, що і сталось: «Якщо ти не займаєшся політикою, то політика займеться тобою». Я довго думав над питанням, а якщо б я не був у «Фронті Змін» і не виступав проти порушень закону з боку окремих депутатів, як би це мені відгукнулось? І дійшов висновку, що все одно і мене, і Товариство «Знання» в Чернівецькій області не залишили б у спокої, а забрали б приміщення ще з більшою насолодою і легкістю. Тому що методи і способи, якими діють окремі представники цієї влади, дуже далекі від цивілізованих, якщо не назвати їх прямо бандитськими.


– Чому обрали «Фронт Змін»? Ви, якщо я не помиляюся, були свідком формування цієї політичної сили.
– А у 2009 році у мене відбулась зустріч із людьми, які стояли біля джерел цієї партії і були моїми студентами. Коли зняли із посади Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, я зустрів одного із його товаришів і виклав своє бачення розвитку подальших політичних подій, вони тоді запитали: «Так Ви з нами?». Я сказав: «Так!». І це був мій свідомий вибір.

– Вас як викладача не засмучує, що студенти пішли далі?
– Ні, це мене навіть радує, тому що вони свідомо обрали кар’єру. Мені теж свого часу життя дарувало вибір: продовжити свою кар’єру і в Чернівцях, і в Києві, але я обрав те, що обрав. Мені дуже приємно, що вони пішли далі, і, розуміючи це, я, навпаки, прагну їх підтримати в тому, в чому маю змогу.

– Зараз опозиційні партії БЮТ та «Наша Україна» дуже розформовані. Чи є взагалі у нас опозиція як така? Чи це лише назва?
– Політику, яку проводить сьогодні провладна більшість і в державі, і на місцях, важко назвати народною і соціальною. Це політика в інтересах великого бізнесу і олігархів, це політика затягування пасків більшістю дрібного та середнього бізнесу задля пограбування великим. І ця лінія протистояння проходить через більшість сімей і громадян України. Як можна схвалювати і підтримувати такі дії влади та її лідерів, які обіцяли «покращити життя вже сьогодні», а роблять все навпаки? Вважаю, що опозиція у нас є, але питання стоїть у можливості реалізації опозицією своїх дій, необхідності проводити узгоджену політику, адже нинішня провладна більшість різними способами блокує, а то й прямо перешкоджає будь-яким діям опозиції і в першу чергу політичній партії «Фронт Змін».

– Чим наразі займається Товариство «Знання», крім того, що вирішує питання у суді?
– Чернівецька обласна організація Товариства «Знання» написала два проекти на гранти. Це по USAІD та «Україна-Румунія-Молдова». Наразі чекаємо, які будуть результати. Ведеться повсякденна освітня робота. Адже життя продовжується!

– Кажуть, Ви маєте власний бізнес і займаєтеся оцінкою землі та консультаціями прямо в приміщенні товариства…
– У 1998 році на базі Товариства «Знання» був створений проект приватизації земель несільськогосподарського призначення України в Чернівецькій області. Він працював три роки. Потім на базі цього проекту було утворене підприємство, яке не має стосунку до даного приміщення. Зважаючи на те, що одні й ті самі люди надавали консультації по радіо і по телебаченню з питань приватизації землі, як лектори Товариства «Знання», можливо, тому сформувалась хибна думка з приводу використання орендованого приміщення для підприємницької діяльності, але це не так. На сьогодні в приміщенні немає жодного приватного підприємства.

– Це Ваша фірма?
– Я є засновником малого приватного підприємства з оцінки землі і надання юридичних послуг з питань приватизації земельних ділянок.

– Тобто паралельно Ви займаєтеся підприємницькою діяльністю?
– Так, суміщення викладацької роботи та підприємницької діяльності законом не заборонено. Крім того, працюю адвокатом – надаю юридичні консультації із земельних питань.


– Як Ви оцінюєте роботу нового міського керівництва, зокрема в.о. мера Віталія Михайлішина?
– Щоб давати оцінки, треба знати, як людина працює, якими організаторськими здібностями володіє і що вона робить. Я один раз мав бесіду з Віталієм Михайлішиним, вона стосувалася робочих моментів, а більше – ситуації, пов’язаної з міськрадою і Товариством «Знання». Тому у мене немає вагомих підстав давати оцінку: справляється чи не справляється він зі своїми обов’язками. Щоб оцінити роботу міської влади, потрібно дивитися, як функціонує влада, тобто чи є вода, чи є світло, чи є газ, чи чисті вулиці, чи прибираються від снігу, чи чернівчанам живеться комфортно?

– А Ви відчували раніше тиск?
– Ну що Ви! Ні! У нас були проекти, ми їх виконували, співпрацювали і із міською радою, і з обласною радою, управліннями юстиції, земельних ресурсів. Навіть один термін я був радником голови обласної ради. Я не відношусь до тих людей, які отримують велике задоволення від того, що воюють з владою. Навпаки, мені цікаво, і я розумію, що на користь громадянам буде, якщо влада співпрацюватиме і отримуватиме підтримку від недержавного сектора, від громадських організацій.

– А що буде з прес-клубом? Журналісти Вас підтримали, коли йшлося про те, в якому приміщенні тепер відбуватимуться прес-конференції.
– Журналісти виклали свою точку зору, і я хочу подякувати їм за це. Прес-клуб працюватиме, він потрібний. Потрібно подумати над новими формами роботи поряд з традиційними. До речі, прес-клуб створений на базі Товариства «Знання», тобто ЧООТ «Знання» є його засновником. А де відбуватимуться засідання прес-клубу? Там, де буде обласне Товариство «Знання» – думаю, за старою адресою. Тут їхня домівка вже більше 10 років, тут їм комфортно працюється.

– Ви є депутатом обласної ради з 2010 року. Які питання Ви лобіюєте і якою діяльністю займаєтеся як депутат?
– Я перший раз став депутатом і хочу сказати, що робота депутата в обласній раді має свою специфіку. Коли людина потрапляє туди вперше, то не варто виймати (хоча є й такі) шаблю і бігти відразу на трибуну та пропонувати різні новації і так далі. Але я підтримував і завжди проводив політику нашої фракції в обласній раді, як депутат голосував за всі раціональні і законні інші пропозиції. Що мені вдалося зробити? Працюю в основному із земельними питаннями, які виникають у ході роботи Чернівецької обласної ради, оскільки входжу до земельної комісії обласної ради. На майбутнє пропонуватиму фракції «Фронт Змін» і іншим депутатам підтримати та розробити новий план стратегічного розвитку області. Попередній план був прийнятий у 2001 році – він застарів і потребує перегляду з нових позицій, а також з точки зору реальності його виконання.

– Ви громадський діяч. А як Ви оцінюєте роботу деяких обласних і міських громадських організацій, адже серед них є такі, які існують лише на папері?
– Ви зайдіть на сайт Головного управління юстиції Чернівецької області, там зареєстровано близько 350-400, якщо не помиляюся, громадських організацій. А скільки з них діє? Не можу сказати. Якщо й інші недержавні організації «підтримують» так, як нашу – одну із найвідоміших і дієвих у краї, то коментарі зайві.


– Розкажіть про Вашу родину.
– Сім’я в мене не велика, складається з трьох осіб. Син пішов по моїх стопах, закінчив юридичний факультет, працює адвокатом.

– Ви пишаєтеся тим, що він обрав Вашу професію?
– Пишаюся, чим можу допомагаю.

– У Вас є вже онуки?
– Онуків немає.

– А Ваша дружина? Як Ви зустрілися?
– Ми навчалися разом. Вона викладає в педколеджі.

– Вам як юристу, напевно, важко бачити те, як виконуються закони в нашій державі?
– Важко, особливо, якщо Верховна Рада у нас перетворилася із законотворчого на орган штампування «рішень». Там ніяких обговорень не відбувається. Ухвалюються ці закони напівпорожньою залою.

– А в Чернівцях є чесні суди?
– Різні суди – різні судді. Це я можу сказати з досвіду участі в судових засіданнях. Сподіваюся, що судді ухвалюватимуть рішення, керуючись нормами закону, а не під впливом адміністративного тиску.

Оцінити матеріал:
(5 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Георгій
"Сподіваюся, що судді ухвалюватимуть рішення, керуючись нормами закону"! Пан Курко вельми наївний, якщо думає, що наші суді взагалі знають закон.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення