Вівторок, 24 листопада 2020p.

Чи доступний авто-секонд-хенд українцям?

 Щоб придбати автомобіль, що був у використанні, вартістю 10 тисяч доларів, клієнт повинен заробляти щонайменше 6 тисяч гривень на місяць.


 Кількість банків, що видають кредити на авто на українському ринку, дедалі зростає. Але від цього автокредити доступнішими для населення не стають. Натомість спеціалісти впевнені, що вимоги до потенційних клієнтів ставатимуть щороку жорсткішими, тому що це є вимогою часу. І, можливо, незабаром вітчизняним банкам вдасться перейняти практику цивілізованих країн щодо кредитування, коли клієнт протягом десятка (а то й більше) років має напрацьовувати свою ідеальну кредитну історію, аби зрештою отримати кредит на велику покупку. За таких умов, переконані банкіри, фінансові установи України, що кредитують, зможуть легко розпізнавати шахраїв, які шляхом обману і підробки документів не один рік з легкістю отримували кредити, в тому числі на авто.


Достроково погашати кредит не вигідно


 На сьогодні банки пропонують відсоткову ставку на придбання нових автомобілів від 14%, авансовий внесок коливається від 30%, термін кредитування – від двох років. При цьому деякі банки вводять штраф за дострокове погашення кредиту. Тобто клієнту не вигідно погасити отриманий кредит завчасно, тому що кредитор накладе на нього фінансове стягнення.


 За інформацією компанії «Простобанк Консалтинг», у кінці травня в парламенті обговорювався законопроект, згідно з яким повинні встановити банківські штрафи, розмір яких перевищує величину загальної суми за кредитом. Депутати вважають, що прийняття такого закону поліпшить ситуацію із захистом прав споживачів фінансових послуг і зробить неможливою ситуацію, коли сума пені та неустойки за кредитним договором у кілька разів може перевищувати вартість самого купленого в кредит товару. Такі зміни покращили б умови кредитування. Відповідно збільшилася б кількість авто, що продаються.


 Фінансовий експерт Ірина Теленько каже, що наразі основною проблемою українських банків є те, що усі вони після фінансової кризи за умов жорсткої конкуренції на ринку стараються «заманити» клієнтів кращими умовами кредитування. При цьому до списку клієнтів потрапляють не завжди порядні та платоспроможні клієнти. Фахівці кажуть, що партнерські відносини автосалонів із банками не принесли очікуваного збільшення попиту на продаж нових авто. А от конкуренція між банками посилилася.


Авто-секонд-хенд


 Для тих, хто не може собі дозволити купити авто із салону, деякі банки почали практикувати видачу кредитів на купівлю авто, що були у використанні. Банкіри кажуть, що змушені були переглянути умови такої іпотеки, зокрема, перший внесок збільшили до 50%, відсоткова ставка коливається від 18%. «При цьому деякі банки ставлять певні обмеження щодо деяких марок авто, щодо їх віку, їх пробігу та інших характеристик. Однак, як показує аналіз роботи вітчизняних банків, українцю не вдасться отримати кредит на авто, якому більше п’яти років. На сьогодні нереально знайти кредиторів на старі українські та російські автомобілі. Також не користуються попитом і китайські. Якість, на жаль, цих машин змушує фінансові установи обережніше обирати об’єкт кредитування», – каже начальник центрального відділення одного із банків Галина Жук.


 Якщо враховувати усі тенденції ринку кредитування (аванс – 50%, відсоткова ставка – 23%, каско – 7%, строк – 2 роки), то виходить, що клієнт, який має на меті придбати авто, що було у використанні, за ціною 10 тисяч доларів, повинен мати щомісячний дохід не менше шести тисяч гривень. При цьому додається щорічна сплата страхування у розмірі 5 тисяч гривень.

Отже, виходячи із цього, можна зробити висновок: пересічним громадянам автокредитування за таких умов не є доступним, адже середні зарплати буковинців до необхідного ліміту не дотягують однозначно.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення