Понеділок, 30 листопада 2020p.

Чиновники впевнені: селяни хочуть земельної реформи

Чиновники впевнені: селяни хочуть земельної реформи

 Більшість буковинців визнають необхідність формування ринку земель сільськогосподарського призначення. Про це на прес-конференції заявив начальник Головного управління Держкомзему в Чернівецькій області Георгій Верденюк. Він переконаний, що близько 80% мешканців області підтримують зміни в земельному законодавстві.

 

 – Проведено семінари та зустрічі з цього питання у всіх районах області. І всі: і чиновники, і власники земельних паїв – погоджувалися, що ринок потрібен. Звичайно, спочатку багато протестів, але коли ми починали більш глибоко обговорювати проблему та шукати відповіді на запитання, що змінить реформа, то усі визнавали її плюси, – розповів керівник.

 

 У семінарах взяли участь представники різних соціальних прошарків: спеціалісти Головного управління Держкомзему, фахівці з агропромислового розвитку, науковці, фермери, представники органів місцевого самоврядування. «На сьогоднішній день ми, зробивши аналіз, побачили закон у такому ракурсі, що він потрібен, – каже Верденюк. – Багато хто хоче зняття мораторію на продаж землі, а тому без законодавчих змін нам не обійтися, бо, щоб за життя передати пай, наприклад, близьким родичам, потрібно зняти мораторій на землю. А завдяки новому закону існуватиме ринок землі, будуть земельні аукціони та торги. Закон дозволяє, щоб держава мала у власності землі сільгосппризначення для того, щоб передавати їх в оренду та мати надходження до бюджету. Погодьтеся: є багато землі, яку ніхто не обробляє!» Також, за словами пана Верденюка, проблематичним залишається питання з ухваленням закону, пов’язаного із земельними актами. Тому в майбутньому будуть створені земельні банки та іпотека. «Нас запевнили розробники законопроекту, – каже Георгій Верденюк, – що наступний етап – це прийняття (уже до 1 січня 2012 року) низки законопроектів про землю, що дозволить створити прозорий ринок земель.

 

 Приємно, що керівництво обласного Держкомзему говорить і про переваги, і про недоліки земельної реформи. Серед основних плюсів реформи – передача громадянам безоплатно земельних паїв для ведення сільського господарства, будівництва, ведення садівництва, дачного і гаражного будівництв. Дещо зміниться процедура оформлення документів на земельну ділянку. Вже не будуть видавати так звані акти на землі, їх замінять свідоцтва на землю, схожі на свідоцтво власника житла. Також за оформлення документа відповідальність нестиме Міністерство юстиції України. Разом із тим чиновники та урядовці стверджують, що земельна реформа за своєю суттю була покликана виконати низку стратегічних заходів, як-от: охорона родючості грунтів, інвентаризація, розмежовування земель державної та комунальної власності, встановлення меж населених пунктів та інші. Однак чиновники визнають і мінуси, найголовнішим із яких є те, що не створений прозорий ринок землі сільськогосподарського призначення, не залучені фінансові ресурси у сферу АПК. Тому варто все проаналізувати, перш ніж остаточно затверджувати положення законопроекту. Але те, що зміни потрібні, є незаперечним фактом, кажуть фахівці, адже впровадження мораторію на продаж земель не змогло стати гарантією розвитку аграрної сфери та розвитку індивідуальних форм ведення господарства. З цієї причини головним кроком введення в обіг земель сільськогосподарського призначення має бути скасування мораторію, а законодавчі умови для цього створять положення законопроекту «Про ринок земель».

 

 Про хід земельної реформи в краї читайте в наступних номерах нашого часопису.

Нагадаємо, що основними питаннями сесії Верховної Ради України, що розпочалася минулого тижня, були пенсійна реформа і Закон «Про ринок землі», що викликав багато дискусій серед можновладців.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення