Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Ажіотажу з валютою немає?

Ажіотажу з валютою немає?

 Одні вважають, що євро – досить стабільна валюта, адже саме нею користується вся Європа. Інші довіряють нашій національній валюті. Дехто надає перевагу збереженню капіталу в доларах, мотивуючи свій вибір тим, що ця валюта упевнено тримається кілька років. Експерти ж радять накопичувати частинами у різній валюті. Тоді ризики все й одразу втратити зменшуються.


За різними даними, в американських «зелених» знаходиться половина золотовалютних резервів Нацбанку. А ось скільки їх на руках в українців, ніхто не знає. Останнім часом поширюються чутки про те, що народ масово скуповує долари США, бо очікується їхнє подорожчання. Відвідавши банківські установи та поспілкувавшись з банкірами, побачили іншу картину: ажіотажу з купівлею-продажем валюти немає. Черги відсутні. Все наче йде у звичному режимі.


Вітчизняні експерти в один голос заспокоюють і кажуть, що не варто робити немотивованих кроків. Тому не треба в терміновому порядку конвертувати одну валюту в іншу. «Якщо говорити про довгострокову перспективу, то гроші «люблять» диверсифікацію. Одне слово, заощаджувати потрібно частинами в кожній валюті, адже тоді ризики все втратити зменшуються. Попри це з досвіду видно, що більшість клієнтів заощаджує у доларах. Проте ми завжди радимо, що 70% грошей варто зберігати у гривні», – говорить директор центрального відділення одного із банків Галина Жук. Також фахівці констатують, що недавно у ціні значно піднялося золото. А це теж є варіантом для вигідного вкладення заощаджень. Однак поки що більшість чернівчан не поспішає купувати золоті злитки.


У прес-службі Управління Національного банку України у Чернівецькій області кажуть, що відповідно до ст.7 Закону України «Про Національний банк України» останній визначає та проводить грошово-кредитну політику, монопольно здійснює емісію національної валюти України та організує її обіг, аналізує стан грошово-кредитних, фінансових, цінових і валютних відносин. Відповідно до ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини та встановлюється статус національної валюти, а також статус іноземних валют на території України. Громадяни України вправі самостійно вирішувати, яким чином здійснювати свої заощадження. Однак, проаналізувавши дані статистичної звітності, отриманої Національним банком України від банків відповідно до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного України від 19.03.2003 №124 зі змінами, прес-служба повідомила, що зобов’язання установ банків нашої області за вкладами населення зросли з початку року на 5,7 % і станом на 01.10.2011 становили 2 млрд. 737 млн. грн., в тому числі в національній валюті – 1 млрд. 354 млн. грн., що становило 49,5 % від загальної суми вкладів, в іноземній – 1 млрд. 383 млн. грн., або 50,5 %. Вартість вкладів, залучених установами банків області від населення у вересні поточного року, становила: у національній валюті – 12,9 % річних, в іноземній – 6,0 %. Слід врахувати, що, за даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін на товари та послуги (індекс iнфляцiї) у вересні 2011 року до попереднього місяця становив 100,1 %, до грудня попереднього року – 104,2 %.


Про те, чи зміниться курс валют у найближчому майбутньому, не знає ніхто.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення