Понеділок, 23 листопада 2020p.

Півмільярда на енергозбереження

Півмільярда на енергозбереження
www.bukpravda.cv.ua
І напередодні, і наприкінці свят як пересічним буковинцям, так і представникам влади не дають спокою питання, пов’язані з вартістю газу. Також багато українців сьогодні замислюються над тим, щоб таке зробити, аби в хаті було тепло та й в гаманці не пусто. Поєднати ці дві речі і кожна окремо взята людина, і наші чиновники зможуть завдяки програмі енергозбереження.

Сонячні батареї, вітряки, встановлення металопластикових вікон та інші енергозберігаючі технології – все це може допомогти нам стати економнішими та енергоефективними, вважають урядовці, а заощаджені кошти витратити на покращання рівня життя. Енергозбереження – не просто корисне та потрібне слово, енергозбереження має стати основою та філософією життя, особливо для такої країни, як Україна, де щороку під Новий рік замість того, щоб отримувати святкові привітання, ми отримуємо нові умови та приводи для шантажу від наших східних сусідів, які щороку все нахабніше намагаються контролювати газотранспортну систему країни в обмін на низькі ціни на газ, в яких російський уряд поступатися не збирається.
За оцінками Міністерства енергетики та вугільної промисловості України у 2012 році, внаслідок підписаних у 2009-му газових угод Держбюджет України перевитратить понад 51 мільярд гривень. Але, звичайно, довіряти таким цифрам і коментарям не дуже варто, бо в українців є традиція, коли кожна наступна влада критикує дії попередньої. І справа тут не лише у газових угодах. Що ж заважає теперішній владі домовитися з Росією? А мабуть, все ж таки щось заважає. Можливо, небажання російської влади домовлятися: як зрозуміти слова Олексія Міллера, що українська труба має зайняти місце у музеї. Такі жарти свідчать про неповагу російських можновладців до української влади. Тож врешті українські урядовці зрозуміли, що дешевого газу не буде, і активніше обговорюють можливості застосувати енергозберігаючі технології та спроби зекономити газ завдяки використанню альтернативних видів опалення.
– У 2012 році майже 27% зі зведеного державного бюджету – це кошти, якими ми розраховуватимемося за імпортний природний газ. Після відомих газових угод для України газ значно подорожчав, – розповідає начальник управління інфраструктури і туризму ОДА Дмитро Павел. Також, за словами держслужбовця, у нашій області на 2011-2015 роки ухвалена програма з енергозбереження, що передбачає застосування новітніх технологій і альтернативних систем отримання електроенергії та тепла. «Фінансування цієї програми (508 мільйонів гривень) – це фінансування з усіх бюджетів: державного, обласного та місцевих, доля обласного бюджету – 7 мільйонів гривень», – каже Дмитро Павел. За словами чиновника, в нашій області є вже позитивні проекти, що реалізовуються. Це п’ять проектів у школах Путильського району, реалізація їх проходить за програмою Кіотського протоколу. Це фінансування на утеплення будинків шкіл, утеплення мережі, заміни дверей і вікон з метою покращання позицій енергоефективності. На модернізацію системи теплопостачання із застосуванням сучасних автоматизованих котлів на твердих видах палива витратять близько шести мільйонів гривень. Також з метою забезпечення сталого та безперебійного газопостачання населення, у тому числі жителів Чернівецької області, проводиться активна робота, спрямована на розбудову газопостачальної системи, наприклад з НАК «Нафтогаз України» укладено понад 20 угод щодо фінансування будівництва підвідних газопроводів у Вижницькому, Герцаївському, Глибоцькому, Заставнівському, Кельменецькому та інших районах. Наразі ж, за словами Дмитра Павела, Чернівецька область газифікована на 80%. Крім розбудови газових мереж, на Буковині проводиться активна робота щодо розвитку малої гідроенергетики області. З цією метою розроблено та затверджено Регіональну програму розвитку малої гідроенергетики на 2011-2015 роки. У 2012 році планується підписання угод з інвесторами щодо будівництва малих ГЕС, одна з яких знаходиться в селі Яблуниця Путильського району.
Крім того, програмою енергозбереження в області та місті передбачено заміну котлів на підстанціях МКП «Чернівцітеплокомуненерго», використання тирси, на яку багата Буковина, та заміну використання газу на вугілля.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Вікторія
Зараз багато коштів з державного бюджету Україна виплачує на системи енергозбереженн я, адже Україна імпортує газ з Росії, а він є зараз дорогим. Я погоджуюся повністю з цією статтею, тому що Україна тільки таким чином може витрачати менше коштів на купівлю газу у Росії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення