Четвер, 29 вересня 2022p.

Ян Табачник (Яків Піневич Табачник)

Ян Табачник Ян Табачник
Коли шукаєш це ім’я в пошуковій Інтернет-системі, одержуєш: 158 прес-портретів як артиста й 151 портрет – як народного депутата.

Народний артист України. "Золотий акордеон Європи". "Гранд - маестро". "Зірка української естради". Лауреат Всеросійської премії "Овація". Лауреат Міжнародної премії "Арт - Олімп". Лауреат Всеросійської премії ім. М. Ломоносова. Лауреат премії Сіді Таль. Доктор мистецтвознавства. Доктор філософії...

Народився 31 липня 1945 р. в м.Чернівці. Акордеон вперше взяв до рук у віці 10 років. З цим інструментом виявилася пов'язана вся подальша доля Яна.
З 13 років почав працювати в напівпрофесійні колективах, а з 16-ти пішов у професійну естраду.
Вперше з майстерністю акордеоніста Якова Табачника в Радянському Союзі ознайомилися в 1976 році - саме тоді з’явилася його перша сольна платівка «Популярные мелодии».
До цього майбутній маестро працював (з 1964 року) в естрадних оркестрах Астраханської, Калмицької, Батумської, Орловської і Ялтинської філармоній та в Ленконцерті.
1964-1966 рр.. - Артист естради Астраханської обласної філармонії, музикант-інструменталіст філармонії Грузинської РСР.
1967-1968 рр.. - Акордеоніст естрадного оркестру філармонії Південного берегу Криму.
1968-1969 рр.. - Художній керівник Первомайського районного будинку культури Чернівців.
1969-1970 рр.. - Артист, соліст-інструменталіста Аджарський відділення Грузинської філармонії.
1970-1972 рр.. - Директор Первомайського районного будинку культури Чернівців.
1972-1973 рр.. - Соліст-інструменталіста естрадного ансамблю Аджарський філармонії.
1973-1994 рр.. - Акомпаніатор, художній керівник фольклорних ансамблів "Сурми", "Новий день" Будинку культури залізничників Запорізької обласної філармонії. Другу платівку «Хелло,аккордеон», складену з мелодій народів світу, довелося чекати дев’ять років.
Лише в 1987 роціз’явилася можливість записати в БЗЗ платівку єврейської музики «Который час?» (звукорежисер та диригент студійного симфо-джазу Юрій Вінник) -диск випущений в 1989 році і з того часу Табачник стабільно, раз у два-три роки випускає сольні альбоми («Поговорим наедине», «Золотой аккордеон», «Вчера, сегодня, завтра», «Телефонный звонок», «Indifference»).
Дещо менше поталанило колективам якими керував Ян Табачник - на пам’ять про фолк-ВІА Запорізької філармонії «Рифф» залишились тільки дві пісні на одному з міньйонів «Мелодії» 1983року. Краща доля у наступного проекту Табачника «Новий день» - спочатку досить ординарний ВІА, він прославився в кінці 80-х з програмою «Єврейський ренесанс». «Новий день» отримав перший приз - «Золоту менору» на фестивалі в Кракові в 1990 році і записав на «Аудіо Україні» платівку «Аид всегда аид». У 1990 році закінчив Мелітопольський державний педагогічний інститут за спеціальністю "музика і спів" (кваліфікація - "вчитель музики і співу"). 1995-2000 рр.. - Робота в Одеському муніципальному театрі музики Яна Табачника.
За сумісництвом, в 1997-1998 гг., - Професор кафедри народних інструментів Київського національного університету культури і мистецтв.
2000-2006 рр.. - Заступник генерального директора з соціальних питань підприємства з іноземними інвестиціями "Стіл Трек" (Київ).
У 2006 і 2007 рр.. Ян Табачник стає народним депутатом України за списком Партії регіонів. У Верховній Раді V скликання, обіймав посаду першого заступника голови Комітету з питань духовності і культури. У парламенті VI скликання працює у Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Обіймає посаду голови підкомітету з питань контролю, координації, інформаційно-аналітичного та науково-дослідного забезпечення боротьби з оргзлочинністю та корупцією. Член Партії регіонів.
Можливо, "похід" музиканта в політику виявився зумовлений не тільки давньою дружбою або приятельськими стосунки з багатьма відомими політиками періодів правління Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми.
У 2005 році, після "помаранчевої революції", маестро сильно розізлився на тодішнього віце-прем'єра з гуманітарних питань Миколи Томенка нібито за антисемітські заяви на адресу деяких діячів культури, запідозрюваних в неприйнятті "ідеалів Майдану". Крім того, з'явився привід образитися ще й за те, що нова влада відібрала у Я. Табачника земельну ділянку розміром 8 га на Дніпровській набережній в столиці, де відомий акордеоніст планував побудувати "міжнародний творчий центр". Уже в парламенті перехід з Комітету з питань культури в Комітет по боротьбі з корупцією пояснив тим, що хоче "вирішувати проблеми корумпованої культури". "Я не знаю жодного фестивалю в нашій державі, де були б чесні відносини. Хтось може сказати, що це безпідставні звинувачення. Але я знаю, як це робиться! Причому я кажу про фестивалі, за якими стоять бюджетні гроші", -- сказав музикант в одному з інтерв'ю.
Втім, про активну антикорупційну діяльності метра ЗМІ якось не повідомляють. Та й статистична база обліку виступів, депутатських запитів і поданих законопроектів, розміщена на сайті Верховної Ради, ініціатив парламентарія Я. Табачника протягом V-VI скликань поки не зафіксувала.

Громадська діяльність.
З 2000 року Я. Табачник - заступник голови опікунської ради Всеукраїнського фонду надії і добра. Почесний професор Тель-авівського консерваторії і Музичної академії ім.Карла Липинського. Родина. Одружений. Дружина – Недєльська-Табачнік Тетяна Володимирівна (у дівочості Недєльська), народилася 2 вересня 1973 року у м. Першотравенськ Дніпропетровської області, працює директором Міжнародного творчого центру Яна Табачника; сини - Табачнік Петро Якович, народився 24 серпня 1996 року, Табачнік Павло Якович, народився 11 квітня 2000 року, Табачнік Михайло Якович, народився 29 листопада 2002 року.

Нагороди: Народний артист України Володар титулу "Золотий акордеон Європи" Володар титулу "Гранд - маестро" Володар титулу "Зірка української естради" та почесної відзнаки на Алеї зірок України Лауреат Всеросійської премії "Овація" Лауреат Міжнародної премії "Арт - Олімп" Лауреат Всеросійської премії ім. М. Ломоносова Лауреат премії Сіді Таль Доктор мистецтвознавства Доктор філософії Кавалер ордену України "За заслуги" I ступеню Кавалер ордену України "За заслуги" II ступеню Кавалер ордену України "За заслуги" III ступеню Кавалер ордену Святого Станіслава II ступеню Кавалер ордену Святого Станіслава III ступеню Кавалер ордену Святого Станіслава IV ступеню Кавалер ордену Миколи Чудотворця Кавалер орденської відзнаки "Суспільне визнання" Кавалер ордену Михайла Ломоносова (Росія) Кавалер ордену Петра Великого (Росія) Кавалер ордену "Міжнародної слави" від Патріарха Всея Русі Олекія II Професор Київсьного Національного університету культури та мистецтв Почесний професор Тель- Авівської консерваторії (Ізраїль) Почесний професор академії ім. Карела Ліпінського (Польща) Кавалер ордену "Святого Володимира" І ступеню

Оцінити матеріал:
(4 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Ирена Гордон-Бистряк
...ова... - Гордя Д., убери цю крисну рожу в юбці зі сцени! Не лізь!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення