Середа, 30 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

В Україні планують штрафувати за брехню у рекламі ліків

В Україні планують штрафувати за брехню у рекламі ліків В Україні планують штрафувати за брехню у рекламі ліків
МОЗ планує штрафувати за брехню у рекламі ліків.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика.

Дискусія щодо запровадження заборони реклами лікарських засобів в Україні триває уже не перший рік. Щоб наблизити чинне законодавство до норм Європейського Союзу та контролювати зміст цієї реклами, Міністерство охорони здоров’я розробило новий законопроект, який обмежує рекламу ліків. Його прихильники вважають, що він вирішить проблему маніпулювання інформацією про препарат та його властивості. Натомість, опоненти переконані, що реклама ліків на телебаченні та у друкованих ЗМІ розміщується без порушення правил. А обмеження, передбачені законопроектом, ніяк не вплинуть на рекламу в Інтернеті, яка охоплює найбільшу аудиторію споживачів.

У чому небезпека для суспільства реклами лікарських засобів та які законодавчі зміни пропонує МОЗ – розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

– В Україні законодавство дуже добре передбачає регулювання реклами. Воно навіть жорсткіше, ніж у деяких європейських країнах. Але чомусь не працює. Кілька годин моніторингу телебачення показали, що рекламуються препарати з кодеїном, що рекламуються зовсім не ліки, що на рекламний “гачок” потрапляють не лише діти, у пам’яті яких відкладається яскравий слоган, а й літні люди, які найбільше довіряють цій рекламі, насамперед по телебаченню.

Я, мабуть, як і кожен із вас не хочу, щоб моя мама і дитина потрапляли на цей “гачок”. Я не хочу, щоб вони витрачали свої кошти так, як витрачають їх сьогодні. Адже понад 50% грошей українці витрачають на симптоматичні ліки, які не є основними для лікування їхнього захворювання. Це факт.

Наше завдання – створити дієвий механізм у частині врегулювання реклами лікарських засобів. І максимально імплементувати в українське законодавство європейські норми, які діють сьогодні.

В Україні від 30 до 50%, а на окремих регіональних телеканалах до 70%, в ефірі ми чуємо рекламу лікарських засобів. Безумовно – це великий сегмент фінансової складової, за це платять гроші. І, як результат, ведуться багато людей. Ми не проти того, що рекламуються ліки. Вони рекламуються у Європі, у США і т.д. Але рекламуються за правилами, визначені законом. І головне, що фахову оцінку рекламі там може дати людина, яка у цьому розбирається. А скажіть, як фахівець Держспоживслужби чи Антимонопольного комітету може розібратися, що інформація про ліки у рекламі відповідає інструкції та нормам. Не може. І так само працівник Нацради з питань телебачення і радіомовлення не може. Тому що дивним чином, коли врегульовувалося це питання на рівні законодавчих ініціатив, МОЗ випало з цього процесу.

Тому й відбувається підміна понять, коли рекламують препарати, додаючи до назви приставку “актив”, “форте” та інші, що вводить в оману споживача. Наше завдання врегулювати це. Тому що на п’ятому місці серед причин смертності у сфері медицини знаходиться самолікування.

Ми пропонуємо у законопроекті взяти максимально усі норми, які є євроінтеграційними, заборонити до реклами все, що стосується знахарства і цілительства, заборонити рекламувати ліки для дітей, зобов’язати рекламодавця доводити до відома споживача всі характеристики препарату, зазначені в інструкції, заборонити рекламу за участі відомих людей, які навіюють думку на споживачів, що саме ці ліки – панацея від будь-яких захворювань.

Найголовніше – передбачити дієвий механізм за порушення цих правил. Мають бути жорсткі санкції. І їх запроваджувати має Антимонопольний комітет, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення та Держспоживслужба. А завдання МОЗ – моніторити рекламу та оцінювати її.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення