Вівторок, 02 березня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

Цигарки, валюта і ФОПи: що змінюється для українців 1 січня

З початком 2017 року починають діяти десятки нових норм законів, які вплинуть на життя багатьох українців - від суттєвого підвищення акцизів на алкоголь до скасування податку з продажу валюти. Окрім того, змінюється життя десятків тисяч фізичних осіб-підприємців, яким із 1 січня доведеться платити більше податків.

Дорожчий алкоголь та цигарки
Ввечері 20 грудня перед схваленням бюджету Верховна Рада внесла низку поправок до Податкового кодексу. За вже практично усталеною традицією, у пошуках додаткових надходжень до бюджету парламент підвищив акцизи на алкоголь та цигарки. Підакцизний алкоголь здорожчає з 1 березня Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20%, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина - на 12%. Ставку для натуральних вин не змінили. Акциз на коньяк зросте на 17%.

Утім, діяти підвищення щодо підакцизного алкоголю почне з 1 березня.

А от цигарки здорожчають уже 1 січня. Акцизи на тютюнові вироби збільшують одразу на 40%. За прогнозами експертів, це може підвищити ціну на пачку цигарок у середньому на 4-5 гривень.

Здешевлення валюти?
Цим же законом Верховна Рада скасувала 2% збір на державне пенсійне страхування при купівлі готівкової валюти. Збір у такому розмірі діяв кілька років і, на думку експертів, зокрема сприяв появі напівтіньового ринку валюти. 2% валютний збір скасовують з 1 січня.
Деякі обмінні пункти працювали згідно з законом, стягуючи з покупців 2% від суми. Інші обмінники не стягували збір, продаючи валюту без чеку за меншою ціною.

Підвищення мінімальної зарплати
З 1 січня, за задумом уряду, найнижчі заробітні плати в Україні мають становити 3200 гривень - тобто, зрости удвічі. Окрім такого рівня оплати праці у державному секторі, таку ж мінімальну оплату праці зобов'язані надавати і у приватному бізнесі. Урядовці сподіваються, що бізнес, який зараз платить працівникам мінімалку, підвищить виплати до 3200 гривень, а не виведе зарплату у тінь.
З 1 січня також зміниться система видачі студентських стипендій. Їх отримуватимуть студенти з найвищим рейтингом, а не всі, як раніше. При цьому просту стипенію збільшують до 1100 гривень, а підвищену - до 1400.

ФОПи платитимуть більше?
6 грудня парламент ухвалив, а 27 грудня президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців. Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів - друга та третя групи, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок у понад 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку. Раніше ФОП, коли мав прибуток, то сплачував певний відсоток податку та ЄСВ на місяць. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати зобов'язання не було. Правила оподаткування для деяких ФОПів зміниться Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки. Нововведення ще до початку дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не кожен місяць - так званих "сплячих ФОПів". Люди шикувались у черги до податкових органів, щоби встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску за "сплячий ФОП". Перша група спрощенців має сплачувати половину мінімального страхового внеску у розмірі 352 гривні на місяць.

Здешевшають ліки?
З початку 2017 року в Україні можуть здешевшати багато категорій ліків, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки. У постанові уряду йдеться про цілий перелік ліків на кілька сотень найменувань. Володимир Гройсман обіцяє здешевлення ліків, але експерти сумніваються в цьому Це, зокрема, препарати для лікування при серцево-судинних хворобах, бронхіальній астмі та цукровому діабеті, вартість яких буде частково чи повністю відшкодовувати держава. Гранична постачальницько-збутова надбавка на них становитиме 5%, а націнка - 15% з урахуванням податків та зборів. Ціни на життєво важливі ліки з 2017 року будуть залежати від східноєвропейських аналогів Також на такі ліки запроваджується поняття "референтної ціни", яка залежатиме від вартості ліків у п'яти країнах Східної Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії. Уряд очікує зниження вартості ліків в аптеках, проте деякі експерти прогнозують можливі проблеми з постачанням та тимчасову відсутність деяких препаратів.

Без міліції
З 1 січня 2017 року уся атрибутика старої міліції стане недійсною. Як передбачено законом про національну поліцію, поліцейські могли використовувати старі атрибути міліції до 31 грудня 2016 року: посвідчення, печатки, логотипи та емблеми. Правоохоронці більше не зможуть носити форму міліції Також до 31 грудня дозволялося використання форми старої міліції. Як повідомили перед Новим Роком у Нацполіції, з 1 січня її працівники мають носити тільки нову поліцейську форму та мати при собі жетон працівника поліції.

Трохи дорожче телебачення
З початку року починає діяти закон, який дещо змінив правила трансляції телеканалів у складі універсальної програмної послуги. Тобто, з 1 січня телеканали отримають право виключати свій контент з пакету послуг кабельних операторів телебачення у містах з населенням 50 тисяч плюс. Телебачення у кабельних мережах великих міст може здорожчати Таким чином медіагрупи отримають право вимагати від провайдерів плату за свій продукт у їхніх мережах. У пояснювальній записці до документу вказується, що це дасть можливість телеканалам отримати додаткові прибутки для виробництва національного продукту в умовах падіння ринку реклами. Медіагрупи у грудні озвучили мінімальну вартість свого контенту для мереж платного телебачення. Вартість різних телеканалів для завчасного укладення угод у грудні складала від 10 до 75 копійок за місяць з одного абонента. Для укладання угод у січні ціни дещо підвищаться. Така новація може призвести до часткового підвищення плати за кабельне телебачення у містах з населенням у понад 50 тисяч.

Без Савіка Шустера
Відомий в Україні телеведучий та медіа-менеджер Савік Шустер анонсував, що з 1 січня 2017 року припинить роботу його канал 3s.tv. Причиною припинення роботи на каналі називали фінансові проблеми. Савік Шустер працює в Україні понад 10 років Савік Шустер вже багато років робить політичні ток-шоу, які виходили на різних каналах та були популярними. Він не вперше оголошує про можливе припинення роботи, проте раніше йому вдавалося знаходити нові формати. З 1 січня також припиняється робота каналу Ukraine Today, який мовив англійською мовою. Також з 1 січня припиняє мовлення телеканал UBR.

Більше грошей на відрядження
У бюджетну ніч депутати ухвалили проект змін до податкового кодексу №5368, яким дещо змінили порядок закордонних відряджень. Штамп у паспорті перестає бути обов'язковим для підтвердження закордонного відрядження Відтепер для відряджень за кордон розмір добових, які не потребують документального підтвердження та не оподатковуються, підвищено з 40 євро до 80 євро. Окрім того, відтепер документальним підтвердженням закордонного відрядження буде не тільки штамп у паспорті про залишення країни, а й низка інших документів. Зокрема, окрім штампу, це можуть бути проїзні документи, рахунки на проживання або будь-які інші документи, "що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні".
Оцінити матеріал:
(3 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення