Середа, 21 жовтня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

«Свобода» на Буковині обурилась через Нацбанк Румунії, який викарбував зображення ЧНУ на своїх монетах

«Свобода» на Буковині обурилась через Нацбанк Румунії, який викарбував зображення ЧНУ на своїх монетах
«Свобода» на Буковині обурилась через Нацбанк Румунії, який викарбував зображення ЧНУ на своїх монетах.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на заяву політичної партії ВО «Свобода», яку поширив в соцмережах заступник голови обласної ради Віталій Мельничук.

У Чернівцях обласний осередок політичної партії "Свобода" висловив обурення через введення у Румунії в обіг ювілейних монет із зображенням центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

"Національний банк Румунії ввів у обіг ювілейні монети до 100-річчя румунської окупації українських земель – Північної Буковини і Бессарабії. На їхньому реверсі зображено напис румунською мовою "100 років від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918". На аверсі – колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, а нині центральний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Вказані історичні події відбулися проти волі мешканців Буковини і суперечили праву українців мати свою державу. Нагадаємо, що 3 листопада 1918 року в Чернівцях на Буковинському Віче зібралось близько 10 тис. представників краю, які ухвалили маніфест про своє прилучення "до України", а найвищою владою визнали Українську Національну Раду. Однак, всупереч праву українців на самовизначення, в середині листопада 1918 р. Румунія розпочала окупацію Північної Буковини і Бессарабії, яка тривала понад два десятки років", - йдеться у заяві "Свобода".

"Розцінюємо випуск монети, присвяченої румунській окупації Північної Буковини і Бессарабії, як прояв провокаційної зовнішньої політики Бухаресту та намагання пропагувати імперське минуле, яке не сприятиме добросусідським україно-румунським стосункам", - зазначається в дописі Мельничука.

Партія "Свобода" звернулась до МЗС України з проханням "викликати посла Румунії та висловити йому протест щодо введення в обіг ювілейних монет до 100-річчя румунської окупації українських земель, а також скерувати ноту протесту з вимогою негайного припинення ведення в Румунії в обіг ювілейних монет до т.зв. 100-річчя "від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918".

Також партія звернулась до Українського інституту національної пам’яті з проханням надати історичну оцінку подіям на Буковині у листопаді – грудні 1918 р.

Раніше повідомлялося, що Національний банк Румунії ввів у обіг нові нумізматичні ювілейні монети з нагоди 100-річчя приєднання до Румунії північної Буковини і Бесарабії. На монетах викарбуване зображення Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Вiталiй
Вчора по роботi був у ПриватБанку на НебесСотнI!Пiдн явшись на потрiбний поверх побачив мляву метушню.На мое запитання,що сталось,Iгор З.(рулюе iнкасаторами) ,вiдповiв-"Коло мойський проставляеться, з приводу повернення!"та почимчикував щось притримуючи пiд пахвою коридором!..Чи на збитки мене брав,чи в них так жартують?Але ввечерi чекав людину бiля Привату сидячи у машинi,та побачив,як коло 20.00 вийшла одна з робiтниць Привату(мабуть касирка)та як гепнеться прямо бiля сходiв!Ого думаю,оце повернення Коломойського!. ..А через де кiлька хвилин-ще одна!Звати М...,ледь зiйшла...та як шворкнеться!Вес ело працюють!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення